Eutelsat zapewnił dosył dla japońskiego kanału 8K

dodano: 2018-12-03 13:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eutelsat/satkurier.pl

Eutelsat W wyniku współpracy japońskiego nadawcy publicznego NHK z operatorem Eutelsat możliwe było przeprowadzenie transmisji na żywo w rozdzielczości 8K z Watykanu w nowym satelitarnym kanale BS8K.

NHK BS8K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja z Watykanu odbyła się 2 grudnia br., dzień po uruchomieniu kanału BS8K. Na jej potrzeby wykorzystano dosył przez satelitę Eutelsat 12 West B (12,5°W). Ponadto firma M-Three satcom zapewniła mobilny uplink. Docelowo sygnał został przekazany do Tokio, gdzie dokonano jego upliku na japońskiego satelitę.

Sygnał był nadawany w modulacji DVB-S2X, trybie 16APSK i kompresji obrazu H.265/HEVC. Materiał został nakręcony w rozdzielczości 8K (rozdzielczość 7680 x 4320) z szybkością 60 klatek na sekundę, przestrzenią barw BT.2020, 10-bitową głębią koloru, technologią HLG (Hybrid Log Gamma), z dźwiękiem 22.2-kanałowym.
 

Eutelsat od samego początku jest pionierem w dostarczaniu formatów HD i Ultra HD, a ta transmisja potwierdza wyjątkową pozycję satelity jako jednej z kluczowych technologii umożliwiających nadawanie sygnału 8K. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z klientami, takimi jak NHK, ponieważ wciąż podnoszą oni poprzeczkę dla branży nadawczej, aby zapewnić widzom jak najlepsze wrażenia wideo

- powiedział Gerry O’Sullivan, Executive Vice President, Global TV and Video, Eutelsat.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...