Najnowszy odtwarzacz sieciowy 4K HDD już w Polsce

dodano: 2018-11-19 15:09
autor: Jakub Sulisz | źródło: C4i

Zidoo Z10 odtwarzacz multimedialny C4i Zidoo Z10 to najnowszy odtwarzacz Android TV Box 4K, zaliczany do grona najbardziej zaawansowanych i wszechstronnych urządzeń tego typu. Elegancki wygląd idzie w parze z zaawansowaną technologią – Zidoo Z10 korzysta z wydajnego, czterordzeniowego chipsetu firmy Realtek, posiada wyjście HDMI 2.0a, obsługuje rozdzielczość 4K HDR, dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD-Audio i odtwarzanie bezstratnych plików z możliwością „wypuszczenia” audio w jakości 24bit/192kHz. Urządzenie na polski rynek wprowadza C4i, oficjalny dystrybutor Zidoo.

Zidoo Z10 odtwarzacz multimedialny C4i


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zidoo Z10 wyróżnia minimalistyczny, elegancki design oraz wysoka jakość wykonania. Odtwarzacz zyskał nową, elegancką obudowę z czytelnym wyświetlaczem LED oraz kieszenią, w której można zamontować dysk wewnętrzny SATA 3.0 o rozmiarze 3,5 cala i pojemności nawet 10TB. Obudowa wykonana jest ze szczotkowanego aluminium, a górna pokrywa posiada ożebrowanie umożliwiające skuteczne odprowadzanie ciepła. Obsługa dysku HDD wymogła instalację wentylatora, którego praca jest jednak wyjątkowo cicha, a prędkość inteligentnie dostosowana do obciążenia. W Zidoo Z10 wykorzystano najwyższej jakości komponenty elektroniczne, a płyta główna została wyprodukowana przy wykorzystaniu specjalnej technologii pokrywania oparami złota, gwarantującej większą trwałość.

Za wyświetlanie obrazu odpowiada w Zidoo Z10 jeden z najlepszych chipsetów na rynku − Realtek RTD1296DD. Czterordzeniowy, 64-bitowy procesor bazujący na platformie ARM Cortex-A53 został specjalnie zaprojektowany do odtwarzania multimediów. Firma Zidoo jest jednym z największych producentów urządzeń z procesorami Realtek, zaś nowy układ powstał w wyniku ścisłej współpracy obu firm w celu uzyskania wydajnego i w pełni zoptymalizowanego układu. Nowy procesor działa we współpracy z modułem graficznym Mali T820. Zastosowany układ pozwala uzyskać jakość wideo przewyższającą możliwości innych współczesnych set-top boxów z systemami Android, Windows, czy Linux. Zidoo Z10 posiada także 2GB pamięci RAM i wbudowane 16GB szybkiej pamięci eMMC.
 

Urządzenie w pełni wspiera płynne wyświetlanie obrazu 4K Ultra HD 60Hz z 10-bitową przestrzenią kolorów oraz HDR 10-bit. Nowością w Zidoo Z10 jest technologia optymalizacji jakości obrazu i zoptymalizowany algorytm konwersji z HDR do SDR, który pozwala dokładnie odtworzyć oryginalne kolory podczas odtwarzania 4K HDR, również bez telewizora HDR. Oferuje również szersze spectrum kolorów BT.2020, co przekłada się na realistyczne, szczegółowe i pełne detali oddawanie obrazu. Zidoo Z10 w pełni wspiera kodek H.265/HEVC, zaś zastosowane złącza HDMI są zgodne ze standardem HDMI 2.0a, umożliwiając transmisję pełnego sygnału 4K w 60 klatkach na sekundę i wykorzystanie urządzenia we współpracy z najnowszymi telewizorami lub projektorami 4K z HDR. Silnik graficzny pozwala również na precyzyjne dostosowanie ulubionych efektów i parametrów wyświetlanego obrazu oraz dostosowanie go do odbiornika czy preferencji użytkownika.

Zidoo Z10 jako jeden z niewielu odtwarzaczy na rynku oferuje odtwarzanie plików Blu-Ray UHD oraz Full HD 3D/2D z obrazów płyt lub struktury plików z pełnym menu nawigacyjnym . Zaletą odtwarzaczy Zidoo jest również rozbudowana funkcja edycji wyświetlania napisów ze zmianą czcionki, koloru, przesunięcia na ekranie czy dodawaniem efektów. Możliwe jest również pobieranie napisów on-line w dowolnym języku. Urządzenie wspiera również automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976, 59.94, 25, 30, 50, 60, co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów.

Odtwarzacze Zidoo są wyposażone w ciekawy interfejs do zarządzania filmami – aplikację Poster Wall 2.0. Oprogramowanie błyskawicznie wykrywa i skanuje podłączone dyski HDD, USB lub sieciowe i pobiera okładki oraz opisy filmów wraz z obsadą i ocenami IMDB. Interfejs automatycznie kategoryzuje filmy i seriale, łącząc je w razie potrzeby w serie. Poster Wall pozwala na wygodne przeglądanie wszystkich zasobów zarówno na telewizorze, jak w interfejsie webowym Zidoo Control Center z poziomu przeglądarki internetowej w telefonie, tablecie czy komputerze PC. Alternatywnie do zarządzania bibliotekami otrzymujemy najpopularniejsze oprogramowanie na platformę Android – KODI (obecnie w wersji 17.6) z nakładką producenta ZDMC.
 

Wyróżnikiem odtwarzaczy Zidoo jest także wsparcie odtwarzania i dekodowania wysokiej jakości audio. W tym zakresie Z10 oferuje pełne, sprzętowe dekodowanie dźwięku wielokanałowego HD Audio z „gęstymi” formatami Dolby Atmos i DTS:X, z pełnym HDMI pass through oraz downmix do stereo. Zidoo jako pierwszy producent odtwarzaczy z systemem Android zniósł ograniczenia systemu dotyczące częstotliwości próbkowania, dzięki czemu Z10 wspiera natywnie 192kHz /24 bity w plikach bezstratnych flac na złączach cyfrowych optycznym/koaksjalnym lub USB. Po zainstalowaniu programu Tidal HiFi z Google Play otrzymamy możliwość odtwarzania strumieniowo plików high res typu 192kHz. Z10 odtwarza również SACD − konwersja do 176 kHz następuje tylko na złączach optycznym i koaksjalnym natomiast na wyjściu USB uzyskamy odtwarzanie natywnie DSD w formacie DFF, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości i przy współpracy z płatną aplikacją USB Audio Player Pro albo bezpłatną aplikacja Hiby Music. W tym ostatnim przypadku Z10 świetnie sprawdzi się jako transport audio podłączony USB do zewnętrznego przetwornika DAC. Natywna aplikacja odtwarzacza muzycznego Zidoo Music Player 3.0 posiada nowy interfejs użytkownika i obsługuje natywnie SACD, DFF, DSF, APE, FLAC, WAV i inne bezstratne formaty audio. Odtwarzacz automatycznie pobiera okładki albumów i teksty piosenek. Interfejs jest prosty, schludny i wygodny w obsłudze oraz − co najważniejsze − pozwala na pełne sterowanie z urządzeń zewnętrznych przez Zidoo Control Center, bez konieczności uruchamiania telewizora. Czyni to Z10 pełnoprawnym sieciowym odtwarzaczem audio.

Dostępne złącza audio to SPDIF optyczne i koaksjalne oraz analogowe RCA lewy/prawy. Wśród złącz wideo znajdziemy natomiast HDMI 2.0a oraz kompozyt wideo RCA, dzięki którym bez problemu podłączymy odtwarzacz zarówno do najnowszych odbiorników, jak i tych starszych. Dzięki złączom analogowym audio podłączymy również odtwarzacz bezpośrednio do wzmacniacza stereo. Zidoo Z10 posiada ponadto złącze wejściowe HDMI 2.0. Bez problemu podłączymy zatem do odtwarzacza zewnętrzne źródło, jak konsolę, dekoder satelitarny czy chromecast’a, co pozwoli oszczędzić złącza w telewizorze czy amplitunerze. Urządzenie korzysta z karty sieciowej o przepustowości 1Gb/s, a za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest nowy, dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11ac 2T2R 867 Mb/s oraz Bluetooth 4.2 (do podłączenia urządzeń peryferyjnych). Funkcje bezprzewodowe uzupełnia Miracast oraz wsparcie DLNA. Do dyspozycji użytkownika są także dwa gniazda USB 3.0, dwa złącza USB 2.0 oraz zewnętrzne złącze SATA 3.0.
 

Zidoo Z10 pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 z dostępem do Google Play i możliwością pobierania aplikacji. Android pracuje równolegle z systemem OpenWRT, który pozwala korzystać z urządzenia jako serwera NAS. Wystarczy zamocować dysk twardy (wewnętrzny lub USB), aby stworzyć domowy serwer plików z możliwością udostępniania zasobów czy wbudowanym klientem torrent/transmission. Z10 oferuje stabilną pracę w sieci lokalnej dzięki obsłudze protokołów transmisji NFS, SMB V2 (nowość), SMB V1 i innych.

Producent intensywnie rozwija swoje produkty pod kątem pracy w popularnych instalacjach inteligentnego budynku lub instalacjach korporacyjnych. Zidoo Z10 otrzymujmy więc z portem RS232 i wsparciem sterowania z poziomu http czy systemu Control4.
 

W zestawie z Zidoo Z10 otrzymujemy pilota zdalnego sterowania na podczerwień. Kontroler ma funkcję podświetlenia, pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy i wiele skrótów szybkiego dostępu. Pełne sterowanie zrealizujemy również przez interfejs web Zidoo Control Center z poziomu telefonów, tabletów czy komputerów PC lub zewnętrznych aplikacji np. Cetus z Google Play. Istnieje możliwość zamówienia zewnętrznego kontrolera, np. myszy powietrznej AirMouse z czujnikiem żyroskopowym. Urządzenie wielkości pilota, którym wykonując ruchy w powietrzu sterujemy kursorem na ekranie telewizora. Jest to wygodne rozwiązanie przy korzystaniu z programów multimedialnych lub przeglądarki. Odtwarzacze Z10 oferowane są również w zestawach ze skonfigurowanymi dyskami HDD.
 

Cena Zidoo Z10 w wersji podstawowej wynosi 1199 zł. Istnieje możliwość zamówienia odtwarzacza z dyskiem SATA pojemności 2,3,4 czy 6TB albo większym i z klawiaturą bezprzewodową typu AirMouse – Zidoo V5, V6 lub Deluxe. Sprawdź odtwarzacze multimedialne na hollex.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...