Super szybki dysk SSD Patriot Evolver

dodano: 2018-10-15 10:56 | aktualizacja: 2018-10-15 12:27
autor: Jan Borejko | źródło: Patriot

SSD Patriot Evolver Firma Patriot zaprezentowała zewnętrzny, super szybki dysk SSD Patriot Evolver (EVLVR). Urządzenie wyróżnia się wysoką prędkością do 1600 MB/s oraz zapisem na poziomie 1000 MB/s.
 


SSD Patriot Evolver


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Patriot Evolver mieści się w srebrnej obudowie o kompaktowych rozmiarach, która została wykonana z wysokiej jakości materiału. Dysk wyposażono w interfejs ThunderBolt 3 ze złączem USB-C oraz kontroler Phison E8 (PCIe), dzięki czemu urządzenie pozwala na sekwencyjny odczyt i zapis danych z bardzo dużą prędkością.

Wykorzystanie ThunderBolt 3 pozwala na transfery nawet do 8 razy szybsze niż jest to możliwe przy korzystaniu z interfejsu USB 3.0. Unikatową cechą ThunderBolt 3 jest także jego elastyczność i uniwersalność, co pozwala na jednoczesne wykorzystywanie go do różnych dodatkowych zadań, np. w roli stacji dokującej dla rozładowanego sprzętu.
 

Dzięki połączeniu przez Patriota interfejsu ThunderBolt z bardzo wydajnym kontrolerem, użytkownicy otrzymali superszybki zewnętrzny dysk SSD. Producent rekomenduje jego wykorzystanie w szczególności do realizacji zadań, które wymagają operowania dużymi plikami. Idealnie sprawdzi się on zatem w roli:
  • podręcznego dysku z rozruchową wersją systemu operacyjnego oraz z zainstalowanymi wszelkimi aplikacjami, z którym lubimy korzystać;
  • magazynu na synchronizowane dane oraz często aktualizowane kopie zapasowe, albo na kolekcję ulubionych filmów;
  • elastycznej i szybko reagującej przestrzeni roboczej do pracy z aplikacjami graficznymi, a także przy pracy w środowisku 3D, wirtualnej rzeczywistości czy też do obróbki materiałów wideo w HD i 4K;
  • zewnętrznej platformy do instalowania gier - wykorzystanie EVLVR nie tylko odciąży zasoby i ułatwi utrzymanie sprawnie działającego systemu operacyjnego, ale i poprawi statystyki liczby wyświetlanych klatek na sekundę (dzięki większej przepustowości łącza i samego SSD, a także zminimalizowaniu negatywnego wpływu fragmentacji danych na wydajność, co jest bolączką dysków HDD);
  • narzędzia do optymalizacji i przyśpieszenia zadań związanych z kompresją oraz szyfrowaniem danych;
  • dysk - dzięki dużemu buforowi pamięci - można także wykorzystać jako doskonałe uzupełnienie sprzętowej platformy osób nagrywających lub na żywo streamujących obraz w internecie.
Urządzenie ma wymiary 101 mm (długość) × 46 mm (szerokość) × 11 mm (wysokość) i masę około 88 gramów. Jest objęte 24-miesięczną gwarancją producenta.

Patriot Evolver jest dostępny wersji z 512GB i 1TB pojemności.
Rekomendowana cena detaliczna tego urządzenia to odpowiednio 990 zł i 1650 zł.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Podzespoły
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...