Home.pl złożyła zawiadomienie ws. ataku hakerów

dodano: 2018-09-29 00:11
autor: hp | źródło: Home.pl/RMF

Piractwo streaming Jak poinformowała firma Home.pl, niedostępność jej usług w dniu 24 września br. była związana z przeprowadzonym przez nieznanych sprawców atakiem DDoS. - Żadne dane naszych klientów nie były i nie są w jakikolwiek sposób zagrożone, a sam atak skierowany był na blokowanie infrastruktury sieciowej - oświadczyła firma.

Home.pl komunikat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W następstwie ataku serwisy utrzymywane w sieci home.pl nie były widoczne w sieci Internet. Był to największy atak DDoS w ponad 20-letniej historii firmy. W wyniku prac administracyjnych o godzinie 9:45 atak został powstrzymany, a dostępność usług home.pl w pełni przywrócona.
 

- Podkreślamy, że opisana sytuacja nie miała i nie ma wpływu na bezpieczeństwo danych umieszczonych na serwerach użytkowników korzystających z usług home.pl. Pragniemy przeprosić wszystkich Klientów za powstałe utrudnienia. Jednocześnie będziemy współpracować z organami ścigania w celu ustalenia sprawców dzisiejszego ataku - poinformowała firma home.pl.

Sprawcom ataku hakerskiego grozi nawet 8 lat więzienia. W jego wyniku w niektórych miastach w Polsce nie działały nawet karty miejskie i aplikacje do parkowania. Firma Home.pl złożyła w tej sprawie zawiadomienie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka HD Velocap HDR1000 plus

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

770 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 640 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2019 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2019 r. z wysyłką...

79 zł Więcej...