Samsung QLED 8K w Polsce jeszcze w tym roku [wideo]

dodano: 2018-09-05 11:14 | aktualizacja: 2018-09-05 11:48
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Samsung

Samsung QLED 8K Podczas targów IFA 2018 Samsung zaprezentował pierwszy telewizor QLED 8K – Q900R. Produkt, który jest już dostępny w Europie, do końca 2018 roku wejdzie do sprzedaży także w Polsce. Będzie oferowany w trzech rozmiarach 65, 75 i 85”. W ciągu zaledwie kilku dni od światowej premiery ten przełomowy telewizor zdobył już szereg prestiżowych wyróżnień.

Samsung QLED 8K IFA 2018 85 cali


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Technologia jutra dostępna już dziś

Prezentując swój pierwszy telewizor QLED 8K, Samsung wyraźnie wskazał kierunek rozwoju branży. Co więcej, poprzez dodanie opartej na sztucznej inteligencji technologii 8K AI Upscaling, firma zaproponowała realne i gotowe rozwiązanie kwestii dostępności treści wideo w najwyższej rozdzielczości. Teraz praktycznie każdy materiał – film, serial czy prywatne nagranie – widzowie obejrzą w niespotykanej dotąd jakości, co na dużym ekranie nowego telewizora daje zupełnie nowe wrażenia wizualne.

Telewizor QLED Q900R wykorzystuje technologie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, dzięki którym widzowie mogą cieszyć się najwyższą jakością obrazu bez względu na to, w jakiej rozdzielczości jest materiał źródłowy. W praktyce oznacza to, że wideo w niższej jakości (np. SD lub HD) zostanie automatycznie zoptymalizowane i wyświetlone w rozdzielczości bliskiej 8K (7680 x 4320 pikseli). Dzięki temu filmy – również te dokumentujące ważne życiowe wydarzenia, które powstały przed laty, takie jak ślub, pierwsze kroki dziecka czy studniówka – można będzie zobaczyć w zupełnie nowym wydaniu, pełne szczegółów i kolorów.Mocny akcent

Od momentu oficjalnej premiery, telewizor QLED 8K Q900R zbiera pozytywne opinie. Otrzymał m.in. nagrodę IFA 2018 Best in Show od magazynu T3. Portal TechRadar uznał go za najlepszy telewizor (Best TV) w zestawieniu The best tech from IFA 2018. Z kolei serwis technologiczny Expert Reviews przyznał telewizorowi Samsung Q900R wyróżnienie Best of IFA 2018.

W przypadku wyróżnień zespoły redakcyjne – oprócz wysokiej jakości obrazu i możliwości technologicznych – doceniły, że nowy telewizor Samsung jest gotowym produktem, który właśnie wchodzi do sprzedaży. Polscy widzowie będą mogli wybierać spośród trzech rozmiarów – 65, 75 i 85”.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...