Nowe projektory 4K HDR od Sony

dodano: 2018-08-30 13:41
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sony

Sony projektory 4K IFA 2018 Firma Sony ogłosiła na targach IFA 2018 wzbogacenie oferty projektorów do kina domowego o trzy nowe modele, które zapewnią widzom jeszcze więcej intensywnych przeżyć.

Sony projektory 4K IFA 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie nowe projektory wyposażono w udoskonaloną technologię 4K Motionflow, dzięki której ruchome obiekty przemieszczają się płynniej i są wyraźnie widoczne. Jej działanie polega na dodawaniu do obrazu dodatkowych klatek zapobiegających zamazywaniu się szybkiego ruchu — na przykład w sporcie — bez zmiany jasności obrazu. Dzięki obsłudze sygnałów HDMI 18 Gb/s oraz 10-bitowego formatu 4K 60p nowe projektory zapewniają też większą subtelność przejść tonalnych w obrazie HDR (o dużym zakresie dynamicznym). Wobec wzrostu popularności gier 4K 60p przyspieszono działanie i zmniejszono opóźnienie sygnału wejściowego. Unikatowy system Reality Creation analizuje każdy element obrazu w celu zwiększenia wyrazistości i rozdzielczości bez wprowadzania zakłóceń.

Trzy nowo ogłoszone modele to:
  • VPL-VW870ES — Najnowszy zaawansowany projektor 4K firmy Sony wyposażono w laserowe źródło światła i ekskluzywny obiektyw ARC-F (All Range Crisp Focus) z 18 soczewkami w całości wykonanymi ze szkła. Mimo zwartej i lekkiej konstrukcji obiektyw ten zapewnia precyzyjny obraz w rogach ekranu. Nowością w modelu VPL-VW870ES jest system Digital Focus Optimiser, pozwalający uzyskać jeszcze lepszą jakość obrazu i większą ostrość bez deformacji. 
  • VPL-VW570ES — Ten uniwersalny model jest wyposażony w funkcję pamięci położenia obrazu, pozwalającą szybko dostosować ustawienia wyświetlania do formatu obrazu, na przykład 16:9 lub Cinemascope. Technologia Advanced Iris zapewnia z kolei duży kontrast dynamiczny.
  • VPL-VW270ES — Ten model to jak dotąd najtańszy z projektorów Sony wyświetlających zapierające dech obrazy 4K HDR. Jego atutem jest też nowy, stworzony dla graczy tryb input lag reduction - zmniejszający opóźnienie sygnału wejściowego.
 

— Stale przybywa klientów używających naszych projektorów do kina domowego nie tylko do wyświetlania filmowych przebojów, ale i do gier wideo, których najnowsza generacja ma urzekającą oprawę wizualną o rozdzielczości 4K — mówi Christopher Mullins, menedżer produktu w Sony Professional Solutions Europe. — We wszystkich trzech nowych modelach, od niedrogiego VPL-VW270ES po luksusowy VPL-VW870ES, można włączyć nowy tryb zmniejszający opóźnienie sygnału wejściowego. Zauważalnie przyspiesza on reakcje na zmiany sygnału, zapewniając graczom nie tylko fantastyczną jakość i szczegółowość obrazu, lecz także najlepsze możliwe wrażenia.

Informacje o produktach:

Model VPL-VW870ES należy do najbardziej zaawansowanych projektorów Sony do kina domowego. Zachwyca jakością obrazu i jest wyposażony w laserowe źródło światła o jasności 2200 lumenów. Wyróżnia go także duży poziom dynamicznego kontrastu, uzyskiwany poprzez połączenie dynamicznego sterowania laserem z technologią Advanced Iris.
 
Sony VPL-VW870ES

Projektor VPL-VW570ES pozwala delektować się prawdziwym pięknem obrazu 4K HDR wyświetlanego z użyciem lampy o jasności 1800 lumenów. W celu zapewnienia naturalnego wyglądu ruchu wyposażono go w nowo opracowaną technologię 4K Motionflow. Model ten jest następcą projektorów VPL-VW360ES i VPL-VW550ES.
 
Sony VPL-VW570ES

Projektor VPL-VW270ES to następca modelu VPL-VW260ES. Jest wyposażony w lampę o jasności 1500 lumenów, a z pozostałymi dwoma projektorami łączy go wiele wspólnych cech, takich jak panel SXRD o natywnej rozdzielczości 4K, obsługa sygnałów HDMI 18 Gb/s, technologia 4K Motionflow oraz zgodność z materiałami HDR. A wszystko to w bardzo atrakcyjnej cenie.
 
Sony VPL-VW270ES

Projektory VPL-VW570ES i VPL-VW270ES można nabyć w wersji czarnej lub białej, dobierając kolor do aranżacji wnętrza. Instalację ułatwia też zwarta konstrukcja, zoom 2,06x i szeroki zakres zmian osi obiektywu.

Sprzedaż projektorów VPL-VW570ES i VPL-VW270ES w Europie rozpocznie się w październiku 2018 r. Początek dostaw modelu VPL-VW870ES zaplanowano na listopad 2018 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

449 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...