Innowacje FRITZ! na IFA 2018

dodano: 2018-08-31 12:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: AVM

AVM_FRITZBox_7590_IFA_male_360px.jpg Na targach IFA 2018 w Berlinie AVM prezentuje trzy nowe produkty dla turbo doładowanej sieci domowej. Za sprawą routera FRITZ!Box 7530 berliński producent dodaje do swojej oferty nowy router DSL, przeznaczony do pracy z szybkimi łączami DSL, obsługującymi supervectoring 35b, umożliwiającymi przesyłanie danych z prędkością do 300 MBit/s. Nowy FRITZ!Fon C6 to wszechstronny aparat telefoniczny, obsługujący również inteligentne aplikacje Smart Home. Dodatkowo, w czasie tegorocznej edycji targów IFA zadebiutuje FRITZ!Repeater 3000, nowy produkt dla sieci o topologii Mesh.

AVM_FRITZBox_7590_und_7530_Supervectoring_35b-male_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Nowy repeater sieci Mesh, wyposażony w trzy moduły radiowe (2,4 GHz i 2 x 5 GHz), spełnia najwyższe wymagania bezprzewodowych połączeń LAN dla wielu urządzeń mobilnych. AVM zaprezentuje również nowe funkcje inteligentnego sterownika ogrzewania DECT 301, choć główny nacisk na stoisku firmowym w czasie targów IFA zostanie położony na nowy system operacyjny FRITZ!OS 7. Ta ważna aktualizacja jest już dostępna dla wielu modeli FRITZ!Box i wprowadza ponad 77 nowych funkcji i ulepszeń dla sieci Wi-Fi o topologii Mesh, inteligentnego domu Smart Home i telefonii. Nowe produkty FRITZ! można zobaczyć na żywo w działaniu w czasie IFA na stoisku AVM nr 109 w hali nr 17. 

FRITZ!Box 7530 - idealny na początek do szybkich łączy DSL
FRITZ!Box 7530, zamknięty w kompaktowej, białej obudowie, w czasie tegorocznych targów IFA, świętuje swoją premierę. Podobnie jak flagowy model AVM dla DSL, t.j. FRITZ!Box 7590, również ten elegancki model podstawowy może być używany na wszystkich łączach DSL, szczególnie na tych najszybszych, które obsługują supervectoring. Urządzenie FRITZ!Box 7530 jest wyposażone w moduł radiowy 2 x 2 dual-band wireless AC + N, pracujący w zakresie 2,4 oraz 5 GHz, cztery gigabitowe porty LAN i szybki port USB. Stacja bazowa DECT dla aparatu bezprzewodowego i realizacji funkcji Smart Home oraz port dla telefonów analogowych, zapewniają dużą swobodę w korzystaniu z domowej sieci. 

Nowy FRITZ!Fon C6: wygoda telefonowania
AVM prezentuje nowy wszechstronny aparat telefoniczny FRITZ!Fon C6, obsługujący aplikacje Smart Home. Nowoczesne, białe wzornictwo tego bezprzewodowego aparatu skrywa szeroką gamę funkcji. Zoptymalizowano układ klawiatury i sposób jej działania, a dotykowe klawisze sprawiają, że telefon jest niezawodny i łatwy w użyciu. Nowy telefon oferuje wszystkie znane funkcje FRITZ!Fon, w tym telefonię HD, obsługę automatycznej sekretarki i wielu książek telefonicznych. Funkcje komfortowe, takie jak aplikacje inteligentnego domu Smart Home, radio internetowe, odbiór wiadomości e-mail, elektroniczna niania i alarm, świadczą o wszechstronności zastosowań aparatu FRITZ!Fon w każdej sytuacji. FRITZ!Fon C6 posiada bardzo pojemną baterię, pozwalającą na 16 godzin rozmów i pozostawanie w trybie czuwania do 12 dni.

Maksymalne prędkości Wi-Fi, gdziekolwiek jesteś: nowy FRITZ!Repeater 3000
Za sprawą wzmacniacza sygnału FRITZ!Repeater 3000, AVM rozszerza swoje portfolio produktów dla sieci Wi-Fi Mesh o wysokiej wydajności. Aby zapewnić zasięg szybkiej sieci Wi-Fi w każdym zakątku większego domu lub biura, FRITZ!Repeater 3000 wykorzystuje trzy wydajne moduły radiowe z funkcją inteligentnego repeatera Mesh oraz dwa gigabitowe porty LAN. Nowy repeater transmituje jednocześnie w pasmach o częstotliwości 2,4 i 5 GHz. Dodatkowy trzeci kanał bezprzewodowy 5 GHz jest idealnym sposobem podłączenia wszystkich urządzeń w sieci Mesh do routera FRITZ!Box, ponieważ jest dedykowany wzajemnej komunikacji routerów i repeaterów w topologii Mesh. Repeater Mesh efektywnie wykorzystuje całe spektrum bezprzewodowe, dzięki czemu ​​użytkownicy zawsze będą mieli stabilne połączenia o dużej przepustowości, niezależnie od tego, czy grają w gry, transmitują media strumieniowe czy po prostu sprawdzają pocztę elektroniczną. Innowacyjne technologie Wi-Fi, takie jak sterowanie pasmem, w tym sterowanie w czasie bezczynności (11v, 11k), oznaczają, że smartfony i tablety mogą szybciej zmieniać wykorzystywane pasmo radiowe - również w czasie trwania połączenia. Dzięki nowemu wzmacniaczowi sygnału FRITZ!Repeater 3000, nie musimy się martwić, czy nasz tablet lub smartfon znajduje się w odpowiedniej odległości od  routera czy repeatera - sieć WiFi o topologii Mesh w domu, czy biurze, dba o to, by urządzenia mobilne użytkowników miały optymalne połączenie. Na uwagę zasługuje także niskie zużycie energii przez FRITZ!Repeater 3000, pomimo wysokiej wydajności urządzenia. 

Rozpoczęto wdrażanie FRITZ!OS 7 dla FRITZ!Box DSL i Cable
Ta ważna aktualizacja oprogramowania jest już dostępna dla wielu modeli FRITZ!Box, w tym DSL i Cable. Nowa wersja FRITZ!OS 7 oferuje ponad 77 aktualizacji i ulepszeń. Na przykład, użytkownicy mogą teraz włączyć dodatkowe routery FRITZ!Box w swoje sieci Mesh, za pomocą interfejsów WiFi, telefonii i inteligentnego domu Smart Home, rozszerzając zasięg bezprzewodowy na wszystkie zakamarki domu, czy biura. Aktualizacja oferuje wyższe prędkości, większy zasięg i ulepszone bezpieczeństwo WiFi, dzięki czemu sieć domowa, zbudowana na bazie routera FRITZ! jest jeszcze wygodniejsza i łatwiejsza w obsłudze. Możliwe jest także instalowanie urządzeń Smart Home innych producentów, o ile są one zgodne z urządzeniem FRITZ!Box. 

Jeszcze inteligentniejszy dom dzięki HAN FUN
Dzięki nowej aktualizacji FRITZ!OS 7, zarówno produkty FRITZ!DECT, jak i urządzenia innych producentów obsługujące protokół HAN FUN (DECT ULE), mogą być teraz używane bezpośrednio z routerem FRITZ!Box. Należą do nich np. przełączniki ścienne kompatybilne z HAN-FUN, czujniki otwarcia drzwi i okien oraz czujki ruchu, na przykład te oferowane w Niemczech przez Deutsche Telekom. Router FRITZ!Box wraz z zarządzalnymi inteligentnymi gniazdkami FRITZ!DECT 200 i FRITZ!DECT 210, może znaleźć zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Dla przykładu, można ustawić inteligentną wtyczkę FRITZ!DECT, aby zapalała światło, gdy aktywuje się czujnik ruchu. Taka możliwość znakomicie rozszerza zakres funkcji i aplikacji, którymi można zarządzać za pomocą routera FRITZ!Box, co oznacza, że każde mieszkanie może łatwo stać się inteligentnym domem Smart Home.

FRITZ!DECT 301 - nowe funkcje na nadchodzące chłody
FRITZ!DECT 301, inteligentny sterownik ogrzewania, zyskuje nowe funkcje, takie jak lokalnie konfigurowalna funkcja Boost, dzięki której można ogrzać pomieszczenie w ciągu kilku minut. Czas aktywności funkcji Boost można również zmienić za pomocą przycisków plus i minus na sterowniku FRITZ!DECT 301, tych samych, które mogą być używane do ustawiania stałych schematów dla funkcji otwartego okna. Niezwykle energooszczędny wyświetlacz typu e-papier z czytelną czcionką można odczytać pod dowolnym kątem. Dane, wyświetlane na ekranie, można teraz obracać o 90 stopni, aby odczyt był jeszcze wygodniejszy. Użytkownicy inteligentnych gniazdek FRITZ!DECT 200 i FRITZ!DECT 210 mogą korzystać z tych urządzeń jako czujników temperatury grzejnika lub termostatu. Dzięki temu można jeszcze łatwiej dostosować temperaturę w pomieszczeniu do indywidualnych potrzeb.

Jeszcze łatwiejsza i wygodniejsza konfiguracja inteligentnego domu Smart Home
Nowością we FRITZ!OS 7 jest możliwość ustawienia szablonów Smart Home. Mogą być one używane do konfigurowania i zarządzania wieloma urządzeniami, na przykład FRITZ! DECT 301, oraz do programowania szeregu różnych scenariuszy, np. uwzględniających święta, pracę na zmiany i wakacje. Szablony można zmieniać za jednym naciśnięciem przycisku, a wkrótce także za pomocą aplikacji MyFRITZ!App. 

Szybkie łącza DSL - AVM oferuje pięć modeli FRITZ!Box obsługujących supervectoring 35b
Europejskie sieci DSL przechodzą obecnie największe zmiany od czasu wprowadzenia VDSL. Dostawcy usług DSL w krajach europejskich oferują abonamenty internetowe z łączami o prędkości do 300 Mbit/s. Aby skorzystać z tych szybkich łączy, użytkownicy potrzebują kompatybilnych urządzeń końcowych. AVM oferuje pięć modeli routerów obsługujących ultraszybką technologię DSL: FRITZ!Box 7590, 7530, 7581, 7582 oraz FRITZ!Box 6890 LTE. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...