Miasto Wrocław i EmiTel rozwijają rozwiązania smart cities

dodano: 2018-08-30 10:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: EmiTel

IoT Internet rzeczy Przedstawiciele władz Wrocławia i EmiTel podpisali list intencyjny, którego celem ma być wspólne prowadzenie testów związanych z wdrożeniem rozwiązań w zakresie inteligentnych miast. Technologie i usługi świata internetu rzeczy mają poprawić warunki życia mieszkańców i ułatwić zarządzanie miastem.

IoT Internet rzeczy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wrocław współpracuje już z EmiTel w projektach pilotażowych dotyczących kontroli zajętości miejsc postojowych dla autokarów turystycznych w centrum miasta oraz w monitorowania miejskich wysp ciepła. EmiTel zapewnia m.in. rozwiązania oparte o sieć typu LoRaWAN, która umożliwia komunikację z wykorzystywanymi czujnikami. Pomyślna realizacja projektów skłoniła partnerów do rozszerzenia współpracy o nowe obszary.
 

W związku z tym, że EmiTel jest jedną z wiodących polskich firm w zakresie usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej, podjęliśmy rozmowy o współpracy i wykorzystaniu tego potencjału do stworzenia nowych rozwiązań w obszarze miasta Wrocławia

- mówił w czasie uroczystego podpisania listu intencyjnego wiceprezydent Wrocławia, Maciej Bluj.

W ramach podjętej współpracy, rolą EmiTel będzie rozbudowa systemów łączności bezprzewodowej, które pozwolą władzom miasta na wykorzystanie rozwiązań internetu rzeczy w wielu dziedzinach miejskiego życia. Dzięki temu samorządowcy będą mogli wdrożyć rozwiązania ułatwiające codzienne życie mieszkańców oraz lepiej wykorzystywać dostępne zasoby i obniżać koszty utrzymania.
 

Cieszymy się, że Wrocław aspiruje do roli lidera we wdrażaniu rozwiązań smart cities i że zdecydował się wykorzystać doświadczenie EmiTel. Nasza firma wychodzi na przeciw samorządom wpierając je w budowie nowoczesnych, przyjaznych i wygodnych dla mieszkańców rozwiązań

- mówił podczas uroczystości wiceprezes zarządu EmiTel, Maciej Staszak.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Internet rzeczy - IoT
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...