Dwie nagrody EISA dla Philips OLED TV 

dodano: 2018-08-16 12:30
autor: Jakub Sulisz | źródło: Philips

Philips OLED 903 Aż dwie nagrody EISA otrzymały telewizory Philips z serii OLED na 2018 rok. To wyróżnienie potwierdza silną pozycję marki na rynku producentów telewizorów z ekranem OLED.  

Philips OLED EISA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najnowszy, 55-calowy Philips OLED803 został wyróżniony nagrodą w kategorii Best Buy OLED TV 2018-2019, która określa najlepszy stosunek jakości do ceny produktu. Jury doceniło także 65-calowy model OLED903, który zwyciężył w kategorii Home Theatre TV 2018-2019. Ten model jest pierwszym owocem współpracy marki Philips z wiodącym producentem audio - Bowers&Wilkins. 

Nagroda w kategorii Kina Domowe jest kolejnym wyróżnieniem dla telewizora OLED903, który otrzymał wcześniej nagrodę za design w prestiżowym konkursie iF Design Award.  

Komentując przyznanie nagrody modelowi OLED903, jurorzy EISA powiedzieli: Entuzjaści kina domowego szukają wrażeń znanych z sali kinowej, łączących dynamiczny dźwięk i wyrazisty obraz. Zdecydowanie znajdziemy je we flagowym modelu marki Philips. Ekskluzywna współpraca z Bowers & Wilkins zaowocowała wyjątkowym soundbarem, który zapewnia doskonałą jakość dźwięku. 65-calowy OLED903 oferuje najwyższą w klasie wydajność, unikalną technologię Ambilight i doskonałą jakość obrazu dzięki 4K Ultra HD Blu-ray.

W uzasadnieniu dla nagrody przyznanej OLED803, jurorzy EISA zwrócili uwagę na najnowsze technologie tworzone przez Philips: Nagrodzony model  łączy najnowszy panel OLED oraz nieustannie ulepszany procesor P5. Ich połączenie daje niesamowity efekt na 55-calowym ekranie, przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej ceny. Dzięki najnowszej technologii opracowanej przez inżynierów Philips TV, „Perfect Natural Reality”, nawet standardowe materiały nabierają jakości HDR w nagrodzonym modelu. 

EISA, czyli Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku, już od 36 lat wybiera najbardziej ekscytujące, kreatywne i innowacyjne produkty RTV. W jury zasiadają eksperci zajmujący się technologią dźwięku i obrazu oraz dziennikarze z 25 krajów i 53 wiodących magazynów specjalistycznych z całego świata. 

Nagrody zostaną wręczone podczas oficjalnej gali EISA, która tradycyjnie już odbędzie się w czasie targów IFA, Międzynarodowych Targów Elektorniki Użytkowej w Berlinie.

Innowacyjny OLED
Oba modele posiadają najnowsze technologie poprawy jakości obrazu włącznie z powłoką antyrefleksyjną dla jeszcze głębszej czerni oraz jasności na poziomie 1000 Nitów, co oznacza wzrost jasności świecenia o 10% w stosunku do modeli zaprezentowanych w 2017 roku. 

Nagrodzone OLED-y pracują na silniku P5 Picture Perfect Processing Engine drugiej generacji, wykorzystujący nową technologię "Perfect Natural Reality". To opatentowany, inteligentny algorytm zwiększający kontrast – poprawia standardowy obraz SDR do tej samej jakości, co najbardziej oszałamiająca jakość HDR.
 

Zarówno OLED 903, jak i 803 charakteryzują się minimalistycznym, europejskim wzornictwem, charakterystycznym dla projektantów Philips TV. Obydwa modele zintegrowane są z nowymi systemami nagłośnienia. OLED803 jest wyposażony w ulepszony w stosunku do poprzednich modeli system nagłośnienia, który zapewnia wysokiej jakości, naturalną jakość dźwięku. W modelu OLED903 marka Philips skorzystała z wieloletniego doświadczenia firmy Bowers & Wilkins, oferując tym samym zupełnie nowy standard dźwięku w telewizorze. Sounbar ulokowany pod ekranem pokryto specjalistycznym materiałem duńskiej firmy Kvadrat zawiera cztery głośniki skierowane do przodu.

Obie serie obejmują również unikalną, trójstronną technologię Ambilight, system operacyjny Nougat Android TV z wbudowanym asystentem Google oraz funkcje „Amazon Alexa", które będą dostępne po otrzymaniu aktualizacji oprogramowania Android O, w niedalekiej przyszłości.
Philips OLED803 będzie dostępny w Polsce we wrześniu. Model OLED903, stworzony we współpracy z Bowers & Wilkins zostanie po raz pierwszy zaprezentowany szerokiej publiczności w czasie nadchodzących targów IFA. Do sprzedaży w Polsce trafi w październiku tego roku
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4k + 8K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

LNB Single BEST HG 101 Ultra Black 0,1dB

Najwyższej jakości konwerter Universal Single LNB o współczynniku szumów 0,1...

35 zł Więcej...

Dron selfie ZEROTECH Dobby

999 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...