Telewizory LG ThinQ z nagrodami EISA

dodano: 2018-08-16 11:58 | aktualizacja: 2018-08-16 12:42
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG Electronics

LG OLED E8 ThinQ AI Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku (ang. European Imaging and Sound Association - EISA) nagrodziło produkty firmy LG Electronics za nowatorskie wykorzystanie sztucznej inteligencji i innowacyjne wzornictwo. Produkty LG oparte na technologii sztucznej inteligencji ThinQ, takie jak telewizory LG OLED i LG Super UHD oraz systemy audio LG XBOOM, wyprzedziły konkurencję w kategoriach, w których liczyła się znakomita jakość obrazu, doskonały dźwięk oraz efektywne wykorzystanie sztucznej inteligencji.

LG Electronics EISA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
EISA PREMIUM OLED TV 2018-2019 dla telewizora LG OLED TV AI ThinQ
Nagroda EISA PREMIUM OLED TV 2018-2019 dla telewizora LG OLED TV AI ThinQ (model OLED65E8) to już siódme z rzędu najwyższe wyróżnienie dla technologii OLED firmy LG. Jury doceniło ten model nie tylko za najwyższej klasy funkcje sztucznej inteligencji, lecz również za znakomitą jakość obrazu, który dzięki procesorowi α (Alpha) 9 jest niezwykle realistyczny, z niewiarygodnie bogatą gamą kolorów oraz wyjątkową ostrością i głębią. Z uznaniem spotkała się też zastosowana w przednich głośnikach technologia Dolby Atmos™. Zapewnia ona wrażenia audiowizualne na najwyższym poziomie, a odbiorca czuje się całkowicie zanurzony w obrazie i dźwięku. Ponadto telewizor został wykonany w technologii „obrazu na szkle” (ang. picture-on-glass), co sprawia, że można go znakomicie wkomponować w każde otoczenie.
 

EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE TV 2018-2019 dla telewizora LG Super UHD TV AI ThinQ
Kolejnym wyróżnionym produktem LG jest telewizor LG Super UHD TV AI ThinQ (model 65SK9500). Dzięki kombinacji takich technologii, jak Nano Cell, Full-Array Local Dimming (FALD) i procesor α (Alpha) 7, jak również platformie LG AI ThinQ oraz wbudowanemu Google Assistant, zapewnia on najlepszą jakość obrazu i wygodę użytkowania w telewizorach LCD, co przyniosło mu nagrodę EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE TV 2018-2019. Zastrzeżona przez LG technologia AI ThinQ umożliwia użytkownikom łatwą obsługę telewizora i jego podłączanie do urządzeń zewnętrznych, zmianę trybów obrazu oraz wyszukiwanie treści w internecie. W telewizor ten wbudowana jest najnowsza, zaawansowana technologia asystenta głosowego oparta na przetwarzaniu języka naturalnego (ang. Natural Language Processing ― NLP), w tym języka polskiego. Użytkownicy mogą korzystać z inteligentnych, aktywowanych głosem funkcji sterowania i wyszukiwania wspomaganych przez wyjątkową, opracowaną przez LG technologię głębokiego uczenia. Google Assistant wbudowany w telewizory LG z funkcjami sztucznej inteligencji pozwala zarządzać wieloma zadaniami jednocześnie, znajdować odpowiedzi na pytania oraz sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi, pełniąc w ten sposób funkcję centrum zarządzania inteligentnym domem. 
 

Dzięki niezależnej kontroli stref podświetlenia LCD telewizory LG Super UHD wyróżniają się większą gęstością takich stref na całym obszarze ekranu oraz znacznie głębszymi poziomami czerni i wymiarami obrazu. Pozwala to na dokładniejsze odwzorowanie odcieni, redukuje rozmazywanie się światła i zwiększa miejscowy kontrast, co jest szczególnie ważne w przypadku oglądania obrazów w standardzie HDR. Dzięki innowacyjnej technologii Nano Cell Display widzowie mogą podziwiać precyzyjnie odwzorowane i spójne kolory, a szerokie kąty widzenia nie pogarszają znakomitej jakości obrazu.

EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE LOUDSPEAKER 2018-2019 dla głośnika LG XBOOM AI ThinQ
Kolejnym produktem LG wyróżnionym przez EISA jest LG XBOOM AI ThinQ (model WK7) ― wysokiej klasy głośnik wyposażony w sztuczną inteligencję. Otrzymał on nagrodę EISA ARTIFICIAL INTELLIGENCE LOUDSPEAKER 2018-2019 za połączenie wyjątkowej jakości dźwięku z funkcjami AI. Współpraca LG z firmą Meridian, brytyjskim pionierem w dziedzinie technologii dźwięku o wysokiej rozdzielczości, umożliwiła pełne wykorzystanie możliwości głośnika LG XBOOM AI ThinQ, który zapewnia znakomitą jakość dźwięku, precyzyjną definicję elementów wokalnych i dokładne basy. Zastosowana w głośniku LG XBOOM AI ThinQ technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości (High Resolution Audio) jest kompatybilna z bezstratnymi plikami audio, co pozwala na wierne odtwarzanie dźwięków nagranych w studio. 
 

Dzięki narzędziu Google Assistant, które zostało bezpośrednio zintegrowane z urządzeniem w celu przyspieszenia jego konfiguracji, głośnik LG XBOOM AI ThinQ reaguje na polecenia głosowe. Głośnik jako centrum zarządzania może kontrolować inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego z obsługą narzędzia Google Assistant, jak również sprzęt AGD firmy LG kompatybilny z technologią LG ThinQ.

EISA SOUNDBAR 2018-2019 dla soundbaru LG SK10Y
Laureatem nagrody EISA SOUNDBAR 2018-2019 został głośnik typu soundbar o nazwie LG SK10Y. To urządzenie o mocy wyjściowej 550 W, z obsługą kanału 5.1.2, zapewnia najwyższej klasy wrażenia audio. Dzięki technologii Dolby Atmos® słuchacz jest otoczony dźwiękiem ze wszystkich stron, również z sufitu. W głośniku LG SK10Y wykorzystano również technologię firmy Meridian, której zawdzięcza on wyjątkowe bogactwo i jakość dźwięku oraz niespotykanie czyste brzmienie mowy i muzyki. 
 

Kompatybilność głośnika LG SK10Y z bezstratnymi plikami audio umożliwia doskonałe odtwarzanie nagrań studyjnych, a funkcja konwersji dźwięku (ang. upconverting) polepsza jakość standardowych plików audio do poziomu 24 bitów/192 kHz, co pozwala na lepsze odwzorowanie subtelnych szczegółów i niuansów każdego nagrania. Ten głośnik typu soundbar o wysokiej rozdzielczości dźwięku został również doceniony za piękne wzornictwo, którego stylistyka nawiązuje do telewizorów LG klasy premium. Ponadto LG SK10Y jest zgodny z innymi inteligentnymi urządzeniami, które obsługują technologię Chromecast.

Jesteśmy dumni z wyróżnień otrzymanych od renomowanych ekspertów branżowych, którzy docenili innowacje LG w obszarze sztucznej inteligencji. LG jest i pozostanie jednym z największych producentów urządzeń opartych na sztucznej inteligencji. Oferujemy coraz bardziej inteligentny sprzęt domowy i zgodnie z naszą misją chcemy wdrażać innowacyjne technologie, które ułatwią naszym klientom życie - powiedział Bwian Kwon, prezez LG Home Entertainment Company.

Goście, którzy odwiedzą podczas targów IFA stoisko LG w hali 18 w dniach od 31 sierpnia do 5 września, będą mogli osobiście zapoznać się z inteligentnymi produktami LG ThinQ.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0 m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...