Smartfony do wykrywania piractwa tv w barach

dodano: 2018-06-11 22:56 | aktualizacja: 2018-06-15 16:59
autor: HP | źródło: eldiario.es

Hiszpania Miliony telefonów komórkowych kibiców są wykorzystywane przez hiszpańską LaLiga do szpiegowania barów i innych przestrzeni publicznych, aby odkryć, czy pokazywane sygnały telewizyjne z meczami nie są pirackie.

La Liga Santander Eleven Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
LaLiga używa swojej aplikacji - która ma obecnie ponad 10 mln pobrań - do uzyskiwania dostępu do mikrofonów telefonu komórkowego podczas transmisji na żywo w piłce nożnej w celu wykrycia ewentualnej transmisji pirackiej. Aplikacja ma zintegrowaną usługę geolokalizacji, dzięki której dokładnie wiadomo, gdzie są użytkownicy. Pytanie czy to zgodne z RODO w Unii Europejskiej?

Tak, bo kibice piłkarscy w Hiszpanii, którzy pobierają aplikację, umożliwiają LaLiga uzyskanie dostępu do smartfonu po wyrażeniu zgody na warunki podczas procesu instalacji.

W komunikacie prasowym LaLiga powiedział, że „dźwięk (przez mikrofon) automatycznie staje się sygnałem, binarnym kodem", który wykrywa piractwo. Aplikacja jest używana tylko w Hiszpanii i jest szczególnie wykorzystywana przeciwko piractwu w miejscach publicznych.

LaLiga szacuje, że straty z powodu piractwa - pokazywania transmisji meczów w miejscach publicznych w samej Hiszpanii wynosi 150 mln euro rocznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/8

Multiswitch Opticum 5/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

170 zł Więcej...