Televes z kanałem 4K w hiszpańskim TDT [wideo]

dodano: 2018-05-07 17:22 | aktualizacja: 2018-05-07 19:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Televes/satkurier.pl

Televes Hiszpańska firma Televes uruchomiła w regionie miasta Santiago de Compostela w Galicji kanał UHD, który przez co najmniej sześć miesięcy będzie dostępny w lokalnej sieci naziemnej telewizji cyfrowej TDT w standardzie DVB-T2. Jest to pionierski projekt, który umieszcza Galicję na czele rozwoju technologii telewizyjnej. Uruchomieniu transmisji testowej dnia 3 maja br. towarzyszyła konferencja zorganizowana w centrum technologicznym Televes Corporation.

Televes Corporation 4K UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przekaz jest dostępny na k. 33 i przedstawia dokument RTVE o Santiago de Compostela w ramach serii Miasta Dziedzictwa Światowego. W celu realizacji tego projektu uruchomiono nadajnik średniej mocy (1,2 kW) Fourth Series TRedess, firmy należącej do Televes Corporation. Jest to nowoczesny sprzęt kompatybilny z DVB-T2 i wyposażony w energooszczędną technologię Ultra-Wide Band Doherty.

Transmisja UHD będzie prowadzona przez co najmniej sześć miesięcy, a jego głównym celem jest przeprowadzanie testów technicznych DVB-T2, w tym odbioru w ruchu. W Hiszpanii przeprowadzono do tej pory trzy testy transmisji 4K - w Madrycie, Barcelonie i Sewilli. Santiago de Compostela jako czwarte miasto dołącza do tego elitarnego grona.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...