France Télévisions przygotowuje się do 4K

dodano: 2018-05-04 10:30 | aktualizacja: 2018-05-18 23:19
autor: Janusz Sulisz | źródło: France Télévisions

old_france_tv_logo_360px.jpg Francuski nadawca publiczny France Télévisions kupi ponad 100 kamer studyjnych Panasonic AK-UC3000 w ciągu następnych 2 lat, uaktualniając swoje systemy emisyjne do 4K. Przewiduje się, że nowy sprzęt zostanie wykorzystywany przy dużych wydarzeniach sportowych, które są coraz częściej realizowane w UHD i HDR. Zbliżający się turniej Roland Garros w Paryżu będzie jedną z pierwszych imprez, gdzie zostaną wykorzystane kamery 4K od Panasonica i 8K od Sharpa.

Panasonic 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
France Télévisions wybrała kamery firmy Panasonic w oparciu o ich jakość. Produkty te po testach zostały ocenione jako zapewniające najlepszy stosunek ceny do jakości.

- Konkurencja w celu spełnienia zaawansowanych wymagań France Télévisions była duża - powiedział Andre Meterian, dyrektor Panasonic Broadcast & ProAV.

- Współpracowaliśmy z nimi (France Télévisions - dop. red.) przez ostatnie kilka lat, instalując prawie 300 kamer zdalnych w ośrodkach regionalnych FT, by dodatkowo pokazać im nasze pełne przekonanie i zaufanie co do jakości naszych produktów, w tym linii 4K, gwarantujące pełną satysfakcję z zakupionych rozwiązań - dodał Andre Meterian.

- Kluczem do decyzji stawiającej na nasze rozwiązanie był fakt, że pozwoli ono France Télévisions na migrację bezpośrednio do 4K, w przeciwieństwie do propozycji bazujących na gotowych do aktualizacji do UHD urządzeniach HD.


W ramach zakupów France Télévisions zainteresowała się również innymi produktami: systemami studyjnymi Panasonica, wielofunkcyjną kamerą 4K AK-UB300, jednostkami sterującymi kamery AK-UCU500 i AK-UCU600, zdalnym panelem operacyjnym AK-HRP1000, kolorowym wizjerem AK-HVF100 i jednostką do obudowania kamery AK-HBU500.

Pierwsze dostawy zakupionego sprzętu do France Télévisions są spodziewane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...