LG Electronics: 21 nagród w Red Dot Awards

dodano: 2018-04-17 14:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: LG

LG OLED E8 ThinQ AI Projektor LG CineBeam Laser 4K, telewizory LG OLED, smartfony LG G6 i V30, UltraPanoramiczne monitory oraz wiele innych urządzeń LG zostało wyróżnionych za najlepsze wzornictwo w branży.
 


LG CineBeam Laser 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma LG Electronics otrzymała aż 21 nagród w tegorocznej edycji konkursu Red Dot Awards, który wraz z konkursami iF Design Award oraz IDEA (International Design Excellence Award) jest jednym z trzech najważniejszych wydarzeń w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. W konkursie, do którego wpłynęło 6300 zgłoszeń z 59 krajów, zwycięzcami zostały między innymi telewizory LG OLED ThinQ AI oraz smartfony LG G6 i V30, a najwyższe uznanie i nagrodę Best of the Best zdobyły 2 urządzenia firmy LG: projektor klasy high-end LG CineBeam Laser 4K i kuchenka z piekarnikiem Signature Kitchen Suite Pro Range.

Zapierające dech w piersiach kino gdzie tylko zechcesz
Produktem LG uhonorowanym tytułem Best of the Best jest jedno z najbardziej niezwykłych urządzeń do domowej rozrywki, jakie są dziś dostępne na rynku. W projektorze LG CineBeam Laser 4K zastosowano innowacyjny, pozbawiony luster moduł źródła światła o kształcie litery „I”, który umożliwił zaprojektowanie poręcznej, pionowej konstrukcji. Dzięki temu, urządzenie może wyświetlać idealny obraz, zarówno gdy stoi na podłodze, jak i po zamontowaniu na ścianie lub zawieszeniu na suficie. Projektor zachwycił jurorów równowagą między estetyką i wygodą, a także „wzornictwem odbiegającym od innych projektorów”, ponieważ jest wyposażony w wygodny uchwyt oraz funkcję automatycznego zwijania przewodu.
 

Dzieło sztuki w Twoim domu
Projekt Picture-on-glass najnowszego telewizora LG OLED E8 ThinQ AI, który zachwycił jury konkursu Red Dot, to ultrasmukłe i eleganckie dzieło z przezroczystym szklanym tyłem, które doskonale dopełnia wnętrze domu i nadaje mu niepowtarzalnego stylu. 

Wyjątkowe telewizory z serii LG SIGNATURE OLED, które po raz kolejny zdobywają nagrodę Red Dot, to wzornictwo na najwyższym poziomie. Są one efektem wieloletniego doświadczenia LG, jako pioniera w dziedzinie dużych paneli OLED. Koncepcja wzornicza Picture-on-Wall to idealnie przylegający do ściany (odległość jest mniejsza niż 4 mm) ekran sprawiający wrażenie, jak gdyby był wbudowanym, całkowicie płaskim jej elementem.

Efekt „WOW” pod ręką w każdej chwili
Smartfony, jako urządzenia z którymi większość ludzi spędza wiele czasu każdego dnia, są niejako naszą wizytówką. Efekt „WOW” u jury Red Dot wywołał LG G6 z obudową łączącą aluminium i szkło, smukłą linią pasującą do ręki każdego użytkownika, metalową ramką sprawiającą, że smartfon wygląda solidnie i stylowo oraz idealnie płaskim tyłem urządzenia. 

Z kolei LG V30 został wyróżniony za piękno braku ramek. Flagowy smartfon LG posiada wysokiej jakości wyświetlacz idealnie wpasowany w smukłą, elegancką konstrukcję. V30 jest obudowany zaokrąglanym na rogach hartowanym szkłem, które sprawia, że jego powierzchnia jest gładka i jednolita w dotyku.
 

Monitor do pracy, czy do rozrywki?
Nieważne. Ma być mega-funkcjonalnie i super-stylowo. Dlatego UltraPanoramiczne monitory LG, nagrodzone Red Dot 2018 zadziwiają niepowtarzalnym designem – dzięki bezramkowej konstrukcji 4-Side Edge Borderless i atrakcyjnej podstawie Edge-ArcLine, sprawiają wrażenie, jakby obraz wprost wypływał z brzegów ekranu.

Codzienne zachwyty wokół nas
Ponadto, w konkursie Red Dot firma LG zdobyła 19 innych nagród za różne urządzenia, takie jak lodówka Signature Kitchen Suite, automatyczny odkurzacz Code Zero R9, czy oczyszczacz powietrza. Firma LG została też wyróżniona za produkty do domowej rozrywki, takie jak telewizor LG SIGNATURE OLED, monitory UltraWide, a także za flagowe smartfony G6 i V30. Wśród uhonorowanych urządzeń znalazły się również mniej znane, tym niemniej atrakcyjnie wyglądające urządzenia: maska LED Pra.L do domowej terapii światłem oraz przenośna drukarka Pocket Photo Printer.

Nagrody te są potwierdzeniem, że zachwycające wzornictwo produktów LG jest jedną z naszych kluczowych przewag konkurencyjnych. Projektując produkty będziemy nadal kierować się głębokim zrozumieniem potrzeb konsumentów, aby koncentrować się tym, co najważniejsze. - Noh Chang-Ho, Szef działu Corporate Design firmy LG Electronics.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 390 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...