Ukraińscy nadawcy walczą z piracką usługą OTT

dodano: 2018-02-09 18:48
autor: HP | źródło: mediananny.com

Piractwo streaming Nic tak nie łączy dwóch rywali holdingowych, jak walka z pirackimi stronami internetowymi. Ukraińska grupa medialna 1+1 Media zwróciła się do Departamentu Cyberpolicji Narodowej Policji Ukrainy z oświadczeniem o nielegalnej retransmisji jej kanałów telewizyjnych na stronie internetowej tvoetv.in.ua.

1+1 Media


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grupa swoje straty oszacowała na kwotę 1,148 mln hrywien. Do sprawy włączył się konkurencyjny holding Media Group Ukraine i największy operator telekomunikacyjny Volia. Cyberpolicja wszczęła postępowanie karne o naruszenie praw autorskich przez stronę internetową. Na chwilę obecną został zatrzymany sprzęt, którego używano do czynów niezgodnych z prawem.

Bez zgody właścicieli praw autorskich witryna tvoetv.in.ua retransmitowała kanały telewizyjne 1+1, 2+2, TET, Plus Plus, Bigudi, Unian TV, Kvartal TV, Nickelodeon, Nickelodeon HD, Nick Jr., MTV, MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, MTV Live HD, VH1 European i VH1 Classic.

Za oglądanie programów użytkownicy musieli uiszczać opłatę dla właścicieli strony internetowej. Wysłaliśmy wniosek o zakończenie transmisji lub zawarcie umowy na legalne nadawanie programów, ale sytuacja nie zmieniła się

- mówi Iwan Primakow, szef oddziału dystrybucji 1+1 Media.


Sami przedstawiciele witryny twierdzą, że nie robią nic sprzecznego z prawem. Mówią, że uczciwie uprzedzają swoich użytkowników (jest ich około 100), że chodzi o transmisję, a nie retransmisję.

Z 1+1 Media jesteśmy w kontakcie i w najbliższym czasie podpiszemy umowę. Na razie nadajemy kanały tej grupy, ponieważ proszą o to abonenci. Postulatu od 1+1 Media nie było, aby je wyłączyć. Zawsze jesteśmy otwarci na właścicieli praw. Jeżeli zwrócą się z prośbą o usunięcie ich treści, to usuniemy

- podali właściciele strony, dodając, że nic nie wiedzą o otwartym postępowaniu karnym dotyczącym naruszenia praw autorskich


Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Air Arctic White

3 599 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...