Projektor 4K+ od Panasonic [ISE 2018]

dodano: 2018-02-06 12:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic PT RQ22 Jedną z nowości Panasonic podczas tegorocznych targów ISE jest laserowo-fosforowy projektor 4K+ o nazwie PT-RQ22K - przeznaczony do wydarzeń scenicznych oraz stałych instalacji. Ponadto firma prezentuje interaktywne monitory z technologią wielodotykową ShadowSense, a także urządzenia zintegrowane z aplikacją do transmisji danych LinkRay.

Panasonic ISE 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premiera modelu PT-RQ22K, projektora laserowego 3-Chip DLP to jedna z wielu zapowiedzi japońskiego producenta na wystawie ISE w Amsterdamie. Urządzenie obejmuje technologię Solid Shine, jest wyjątkowo lekkie i zapewnia przy tym filmową jakość obrazu przekraczającą 4K.
Ofertę projektorów laserowych Panasonic uzupełni także model o jasności 12 000 lumenów, PT-RZ120. Projektor ma te same kompaktowe wymiary i niewielką wagę, co modele 10 000 lumenów. Podobnie jak one korzysta w technologii 1-Chip DLP, posiada laserowo-fosforowe źródło światła i nie wymaga filtra.

Ponadto Panasonic przedstawił nową serię lekkich, przenośnych projektorów o wysokiej jasności - linię PT-VW360. Są one najlżejszymi i najjaśniejszymi urządzeniami w swojej klasie. Oferują wyświetlanie obrazu w wysokiej jakości, o przekątnej nawet do 300 cali.
 

Dla rynku edukacyjnego i korporacyjnego Panasonic przygotował serię PT-MZ770. Dwa projektory, które wchodzą w jej skład, łączą niewielkie wymiary i technologię LCD z niskimi kosztami utrzymania i niezawodnością lasera Solid Shine. Posiadają też odporną na działanie kurzu obudowę, która minimalizuje potrzeby konserwacyjne i wydłuża okres eksploatacji urządzeń.

Co ważne, projektory PT-MZ770 są zintegrowane z technologią transmisji danych LinkRay. To oznacza, że za pomocą światła emitowanego przez urządzenie informacje mogą być przesyłane do smartfonów odbiorców. Dzięki temu projektory idealnie sprawdzą się w wizualnej komunikacji cyfrowej, szczególnie w miejscach publicznych.

W obszarze digital signage firma przedstawiła sześć profesjonalnych monitorów 4K przeznaczonych do instalacji w centrach handlowych, salonach sprzedaży, salach konferencyjnych oraz wykładowych. Modele dostępne będą w rozmiarach od 43 do 86 cali. Ekrany te są bardzo proste w instalacji, dają możliwość łatwej konfiguracji ustawień i zarządzania całą siecią ekranów, dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi multimediów USB, który wyświetla treści 4K i Full HD bez potrzeby stosowania kabli zewnętrznych lub dekodera STB.

Firma podczas ISE prezentuje też linię wyświetlaczy interaktywnych. Są to nowe wersje monitorów AF1 i LF80 wykorzystujące technologię wielodotykową ShadowSense. Dzięki temu oferują użytkownikom dużą swobodę działania i możliwość pracy grupowej. Ekrany te dostępne są w rozmiarach 42, 49 i 55 cali.

Oprócz samych rozwiązań, Panasonic podczas targów zaprezentuje ich możliwości w trakcie specjalnego widowiska, które na żywo oglądać będzie można na stoisku firmy (hala 1, stoisko H20). Pokaz będzie łączył performance artystów sztuk wizualnych, technologię projekcji laserowej, mapping 3D, technologie 4K i IP oraz zautomatyzowane rozwiązania z zakresu nagrywania wideo. 
 

Nad przygotowaniem projekcji Panasonic współpracował z czterema firmami. Za projekt odpowiada firma Painting with Light. Novaline dostarczyła niewidzialne tkaniny, które służą jako ekrany do wyświetlenia projekcji. Z kolei firmy Blacktrax oraz Disguise (dawniej d3 Technologies) zapewniły system śledzenia ruchu umożliwiający odtworzenie prezentacji na poruszających się obiektach, a także technologię serwerową do obsługi prezentacji na żywo.

Obecność Panasonic podczas ISE z roku na rok jest coraz wyraźniejsza. W tym roku chcemy, aby nasz pokaz specjalny zatarł granicę między tym, co dzieję się na żywo a co jest wyświetlane z projektorów. Ponadto wprowadziliśmy kilka niesamowicie mocnych rozwiązań, które uzupełniają naszą ofertę AV – mówi Jan Markus Jahn, Director of Panasonic Visual Systems in Europe. 

Hasło, które w tym roku przyświeca Panasonic podczas ISE to „the freedom to create”. Wierzymy, że firmy odnoszą sukces tylko wtedy, gdy są naprawdę skupione na potrzebach swoich klientów i dysponują technologiami, które im na to pozwalają - dodaje Jan Markus Jahn.


Firma Panasonic jest obecna na targach ISE w centrum konferencyjnym RAI w Amsterdamie od 6 do 9 lutego 2018 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 110 IR DAB+ WiFi radio Internetowe

Cyfrowe radio DAB+, radio Internetowe oraz radio analogowe UKF/FM. Rozszerza...

620 zł Więcej...