„Plan B” Next Filmu od 2.02 w kinach

dodano: 2018-02-02 02:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Agora Next Film „Plan B” W piątek, 2 lutego na ekrany polskich kin wejdzie „Plan B” - najnowszy film Kingi Dębskiej, autorki hitu „Moje córki krowy”. W rolach głównych widzowie zobaczą m.in. Kingę Preis („Ojciec Mateusz” w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale), Marcina Dorocińskiego, Edytę Olszówkę („Ojciec Mateusz”) i Romę Gąsiorowską. To pierwsza samodzielna produkcja Next Filmu (Agora), dystrybutora filmów, który w kwietniu 2017 roku rozszerzył swoją działalność o produkcję filmową.

Agora Next Film „Plan B”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Plan B” to historia o niełatwym poszukiwaniu miłości, o znajdowaniu sensu w relacjach z innymi i o tym, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Film w reżyserii Kingi Dębskiej („Moje córki krowy” - więcej tutaj) powstał na podstawie scenariusza Karoliny Szablewskiej - autorki „Po prostu przyjaźń” (więcej tutaj i tutaj) oraz pierwszej części „Listów do M.” (więcej tutaj).

- Jest takie uproszczenie, które się wdarło do polskiego kina, że trzeba opowiadać piękne historie o pięknych ludziach, a wtedy widzowie na to pójdą. O uczuciach powstają u nas zazwyczaj albo komedie romantyczne, albo ciężkie dramaty psychologiczne. Nie ma środka, gdzie pięknie się opowiada o uczuciach - nie w sposób uproszczony, jak w komediach romantycznych, ale też nie na smutno. Ja „Planem B” próbuję wypełnić tę lukę

- mówiła Kinga Dębska w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.


Bohaterów „Planu B” poznajemy kilkanaście dni przed walentynkami, w chwili gdy ich życie wywraca się do góry nogami. Natalia (w tej roli Kinga Preis, „Ojciec Mateusz” w TVP1, TVP Polonia, TVP HD i TVP Seriale - więcej tutaj), Mirosław (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka, „Ojciec Mateusz”) spotykają na swojej drodze ludzi, którzy dają im nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B.

Utwór „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego w interpretacji Darii Zawiałow, który powstał specjalnie do filmu „Plan B”,  znalazł się na pierwszym miejscu „Listy przebojów Trójki” Trójki Polskiego Radia. Po sześciu tygodniach obecności w zestawieniu piosenka, głosami słuchaczy, wspięła się na szczyt listy. Utwór ukaże się na ścieżce dźwiękowej z filmu, której autorem jest Michal Novinski, wielokrotnie nagradzany słowacki kompozytor. 

Producentem i dystrybutorem „Planu B” jest Next Film - firma należąca do Grupy Agora i która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową. Next Film działa na rynku filmowym od 2012 roku. Specjalizuje się w dystrybucji polskich produkcji.
 
Roma Gąsiorowska, Kinga Preis, Marcin Dorociński i Edyta Olszówka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Plan B”, foto: Agora
Roma Gąsiorowska, Kinga Preis, Marcin Dorociński i Edyta Olszówka na plakacie promującym kinową emisję filmu „Plan B”, foto: Agora

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gimbal ręczny FeiyuTech G6 Plus dla aparatów do 800g

Gimbal ręczny FeiyuTech G6 Plus to uniwersalne narzędzie dla wszystkich...

1 290 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...