MTS w 2018 stawia na rozwój 4K

dodano: 2018-01-10 11:09
autor: RO | źródło: comnews.ru

HDR 4K UHD Ultra HD Rosyjska grupa telekomunikacyjna MTS (Mobile TeleSystems) rozpoczęła wdrażanie technologii 4K (Ultra HD) na wszystkich swoich platformach telewizyjnych na satelicie, w kablu i IPTV. MTS spodziewa się, że nadchodzące Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018 dadzą wielki impuls w rozwoju technologii ultrawysokiej rozdzielczości i produkcji treści.

MTS TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odbiorniki interaktywne ze wsparciem 4K będą dostępne abonentom MTS od kwietnia 2018 roku, czyli jeszcze przed Mundialem 2018. Dostawcą sprzętu będzie chiński producent ZTE. Dla pilotażowego startu platformy 4K operator MTS zawarł umowę na zakup 60 tys. urządzeń. Ich kosztu nie ujawnił.

Nowe odbiorniki 4K w porównaniu z obecnymi urządzeniami MTS są wyposażone w moduły Wi-Fi i Bluetooth. Mają też wbudowane technologie podwyższające jakość obrazu - HDR10 i HLG.

Przypomnijmy, że pierwsze transmisje Ultra HD w MTS zostały zapoczątkowane w 2017 roku. Operator pomyślnie przetestował i uruchomił kanał ultrawysokiej rozdzielczości na swojej platformie satelitarnej. W 2018 roku planuje wprowadzić 4 kanały w tym formacie.

Platforma MTS TV korzysta z transponderów na satelicie ABS-2A (74,9°E). Oferta jest szyfrowana w systemach Irdeto 2 i Verimatrix.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 5/16 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 5/16 HD rozdziela sygnał niezależnie...

320 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...