Telewizor Samsung MicroLED 146 cali

dodano: 2018-01-08 20:34
autor: Jakub Sulisz | źródło: Samsung

Telewizor The Wall Samsung MicroLED 146 cali 146-calowy modułowy telewizor Samsunga z samodzielnie emitującą światło technologią MicroLED to jedna z wielu innowacji, które zaprezentowane zostały na tegorocznej imprezie 2018 First Look.

Telewizor The Wall Samsung MicroLED 146 cali


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Modułowy ekran MicroLED 146'' oferuje użytkownikom bogactwo wrażeń wizualnych i wyznacza kierunek ewolucji technologii, gdzie telewizor pełni rolę inteligentnego centrum codziennego życia.

Tegoroczna impreza First Look przyciągnęła ponad 300 przedstawicieli mediów z całego świata i środowisk opiniotwórczych. Na scenie wystąpili Jonghee Han, Samsung’s President of Visual Display oraz Dave Das, Senior Vice President of Consumer Electronics w Samsung Electronics America. Obaj opowiedzieli o wizji firmy Samsung, która zakłada, że ekrany telewizorów będą oferować nie tylko fantastyczną jakość obrazu, ale także staną się centrum dowodzenia różnymi domowymi urządzeniami, by ułatwiać codzienne życie.

Naszym celem jest zapewnienie nowoczesnych rozwiązań, które zaoferują najwyższą jakość obrazu - powiedział Jonghee Han, President of Visual Display Business w Samsung Electronics - The Wall, jako pierwszy na świecie telewizor MicroLED w segmencie konsumenckim, to nasz kolejny przełomowy produkt. Jego wymiary można dowolnie dopasować, a poziom jasności, gamut kolorów, ich nasycenie i głębia czerni są po prostu niesamowite. Jest to kolejny etap naszego planu dotyczącego przyszłości technologii ekranów, który pozwoli zapewnić klientom wyjątkowe doznania wizualne.Pierwszy na świecie modułowy telewizor MicroLED: ekran przyszłości
146-calowy telewizor modułowy The Wall firmy Samsung w technologii MicroLED oferuje wspaniałą jakość obrazu bez ograniczeń w zakresie rozmiaru, rozdzielczości, czy formy. Jest to telewizor z diodami LED o zdolności do samodzielnej emisji światła. Ich wielkość wyrażona jest w mikrometrycznej skali (µm) – co oznacza, że są o wiele mniejsze od obecnie dostępnych diod LED. Co więcej są źródłem światła dla samych siebie.

Zastosowana w The Wall technologia MicroLED eliminuje potrzebę stosowania filtrów kolorów lub podświetlenia, a jednocześnie zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu. Ekran MicroLED posiada także doskonałe parametry wytrzymałości i jakości w zakresie wydajności świetlnej, żywotności źródła światła i zużycia energii.

Modułowa, pozbawiona ramy konstrukcja The Wall pozwoli konsumentom dostosować ekran i jego kształt do własnych potrzeb. Idealnie sprawdzi się m.in. w różnorodnych zastosowaniach i przestrzeniach, gdzie wymagane są ekrany o dużej wielkości.
 

Technologia AI z myślą o jakości obrazu 8K
Firma Samsung zaprezentowała też pierwszy na świecie telewizor QLED z technologią 8K AI, który w drugiej połowie 2018 roku dostępny będzie w Korei Południowej i USA. Technologia AI pozwala przetworzyć treści dostępne w standardowej rozdzielczości i zaprezentować je w jakości 8K. Wykorzystuje ona zastrzeżony algorytm, który na podstawie parametrów jakości obrazu dla każdej sceny koryguje rozdzielczość. Co więcej może przekształcać treści dowolnego typu z dowolnego źródła w obraz o wysokiej, jak najbardziej zbliżonej do 8K rozdzielczości.

Rozdzielczość 8K maksymalizuje wrażenia wizualne dzięki zastosowaniu nowych funkcji. Są to: wyostrzenie detali, które poprawia jakość treści w standardowej rozdzielczości, redukcja szumów, funkcja przywracania krawędzi, dzięki której widać wyraźniejsze obramowanie obiektów na ekranie, a także automatyczna korekta dźwięku w zależności od prezentowanych treści, np. wydarzeń sportowych czy koncertów.

Smart TV z Bixby i SmartThings
Firma Samsung zaprezentowała także telewizory Smart TV, które posiadają dodatkowe opcje łączności oraz funkcje zwiększające wygodę użytkowania, takie jak Bixby, SmartThings czy Universal Guide.

Bixby to inteligentna platforma wirtualnego asystenta opracowana przez firmę Samsung, która usprawnia interakcję między telewizorem a jego użytkownikami. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu intuicyjnego interfejsu i dużych możliwości w zakresie analizy dźwięku. Bixby w telewizorach Smart TV będzie dostępny na wybranych rynkach.
 

Za sprawą platformy IoT firmy Samsung - SmartThings - telewizory Smart TV na 2018 oferują funkcje ułatwiające udostępnianie treści i łączność. Dzięki niej łatwiej można sterować telewizorem i synchronizować go z innymi urządzeniami. W tym roku na wybranych rynkach pojawią się również telewizory z Universal Guide. Jest to zaawansowany asystent programów TV, który automatycznie poleca audycje i treści zgodnie z preferencjami użytkownika.

Podczas First Look wiele działo się także w poszczególnych strefach produktów, gdzie zaprezentowano technologię 8K-AI, gry 4K HDR, HDR10+, telewizory Smart TV i inne urządzenia. W tych strefach goście First Look 2018 mogli dokładnie zapoznać się z najbardziej niesamowitymi innowacjami firmy Samsung w zakresie wyświetlania obrazu.

Dodatkowe informacje o najnowszych innowacjach firmy Samsung dotyczących telewizorów uzyskać można na stoisku firmy Samsung na CES (stoisko nr 15006, poziom 1 Hali Centralnej w Las Vegas Convention Center) w dniach 9-12 stycznia 2018 r.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LED
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...