Android 8.0 Oreo najpierw w Nexusach

dodano: 2017-08-22 13:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: Google

Android 8.0 Oreo Najnowszy Android O lub tak jak podejrzewano po rozwinięciu będzie nosił nazwą Oreo. Nie zmieni on specjalnie interfejsu jednak doda kilka nowości które wpłyną na komfort używania smartfona. 
 


Android 8.0 Oreo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Android 8.0 ma być przede wszystkim bezpieczny. Google dodało program bezpieczeństwa składający się z antywirusa skanującego procesy w aplikacjach oraz usługi Find My Device. Dzięki niej możliwe będzie odnalezienie zgubionego lub skradzionego smartfona. Ósma wersja Androida poprawia także wygodę przy codziennej pracy ze smartfonem. Pojawił się tryb picture-in-picture, który pozwoli otwierać aplikacje w małych okienkach. Kropki przy ikonach aplikacji mają informować o powiadomieniach, znajdzie się również miejsce na rozwijane menu szybkiego dostępu. 
 

Google usprawni także klawiaturę, która dostanie bardziej zaawansowany system podpowiedzi i autouzupełnienia, a także 60 nowych emotikon. Funkcja Instant Apps pozwoli na użytkowanie niektórych właściwości aplikacji w momencie kiedy ta jest jeszcze pobierana. Oreo zezwoli również na kategoryzacje powiadomień. System ma się uruchamiać szybciej, a aplikacje mają działać jeszcze stabilniej.
 

Już 22 sierpnia aktualizacja wpłynęła na smartfony Google Pixel i Pixel XL. W dalszej kolejności – Nexus 5X i 6P, po nich Pixel C oraz Nexus Player. Reszta Świata będzie musiała grzecznie poczekać poczekać, najpewniej kilka miesięcy.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...