Sony z 7 nagrodami w konkursie EISA 2017

dodano: 2017-08-16 12:16 | aktualizacja: 2017-08-16 12:39
autor: Jakub Sulisz | źródło: Sony

Sony BRAVIA B2B 4K Firma Sony oraz jej inspirujące produkty, wyznaczające nowe poziomy wrażeń w kinie domowym i nowe granice możliwości rejestracji obrazu, zostały docenione w konkursie EISA organizowanym przez Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku. Firma otrzymała rekordową liczbę siedmiu nagród — więcej niż jakikolwiek inny producent i więcej niż w którejkolwiek z wcześniejszych edycji konkursu.

Sony KD-65ZD9


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Stowarzyszenie EISA zrzesza 53 specjalistyczne czasopisma z 25 krajów z całego świata. Jest największą tego rodzaju inicjatywą w sektorze elektroniki użytkowej, wyróżniającą najlepsze produkty już od ponad 35 lat.

Aparat EISA roku 2017–2018: Sony α9
Sony α9 to pionierski aparat bezlusterkowy, który pod wieloma względami przewyższa konkurencyjne modele tradycyjnych lustrzanek cyfrowych. Innowacyjna konstrukcja pełnoklatkowego przetwornika obrazu o rozdzielczości 24,2 mln pikseli pozwala rejestrować do 20 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości, bez efektu „blackout” w wizjerze elektronicznym. Aparat jest także wyposażony w całkowicie bezgłośną i niepowodującą wibracji migawkę o minimalnym czasie otwarcia 1/32 000 sekundy. Nowy, superszybki system automatycznego nastawiania ostrości zawiera 693 pola AF z detekcją fazy. Pokrywają one 93% kadru i zapewniają utrzymywanie ostrości nawet na szybko poruszających się obiektach. 5-osiowy system stabilizacji obrazu pozwala wydłużyć czas otwarcia migawki o 5 stopni. Pełny odczyt matrycy i wykorzystanie nadmiarowych danych przekładają się na znakomitą jakość filmów 4K.

Półprofesjonalny systemowy aparat kompaktowy EISA 2017–2018: Sony α6500
α6500 to systemowy aparat kompaktowy o bardzo małych wymiarach i profesjonalnych możliwościach. Model ten zapewnia doskonałą jakość filmów 4K i fotografii. Jest ona zasługą 24,2-megapikselowego przetwornika obrazu Exmor CMOS formatu APS-C, szybkiego działania i bogatej oferty obiektywów. 5-osiowy system stabilizacji obrazu współpracuje z obiektywami Sony z mocowaniem typu E, a po zastosowaniu odpowiedniego adaptera — także z mocowaniem typu A. 425 pól AF z detekcją fazy pokrywa niemal cały kadr, a uchylny, dotykowy ekran LCD o przekątnej 3 cali pozwala wskazać palcem żądane pole ostrości. Aparat umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z szybkością do 11 klatek na sekundę, zapewniając w tym czasie ciągłość działania automatyki ostrości i ekspozycji. Dzięki wewnętrznemu buforowi pamięci jedna seria może liczyć do 269 zdjęć.

Aparat kompaktowy EISA 2017–2018: Sony RX100 V
Sony RX100 V to arcydzieło techniki w miniaturowej obudowie. Podobnie jak jego poprzednik aparat ten jest wyposażony w przetwornik obrazu typu 1,0" oraz znakomity wysuwany wizjer elektroniczny OLED. Nowy, 20,1-megapikselowy przetwornik Exmor RS CMOS połączono z szybkim procesorem obrazu BIONZ X oraz nowym układem o dużej skali integracji. W rezultacie firma Sony zdołała skrócić czas reakcji systemu AF do 0,05 s i zwiększyć szybkość zdjęć seryjnych do 24 klatek na sekundę. Ciągłość działania systemów AF i AE sprawia, że wszystkie zdjęcia w serii są ostre i prawidłowo naświetlone. Aparat RX100 V umożliwia też nagrywanie filmów 4K i materiału do odtworzenia w silnie zwolnionym tempie, rejestrowanego z szybkością do tysiąca klatek sekundę. Całości dopełnia tryb cichego fotografowania i personalizowane, wielofunkcyjne pokrętło sterujące.

Aparat z dużym zoomem EISA 2017–2018: Sony RX10 III
Ważący zaledwie 1095 g aparat Sony RX10 III idealnie nadaje się dla fotografa sportu, natury i dzikiej przyrody, który szuka rozwiązania wszechstronnego i łatwego do noszenia. Niesamowity obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T* 24–600 mm łączy 25-krotny zoom z dużym maksymalnym otwarciem przysłony: od F2,4 do F4. Ostrość rejestrowanego obrazu to również zasługa przetwornika Exmor RS typu 1,0", superszybkiego systemu AF i systemu stabilizacji obrazu Optical SteadyShot. Atutem aparatu RX10 III jest nie tylko imponujący zakres ogniskowych, lecz również tryb makro, w którym fotografowany obiekt może się znajdować tylko 3 cm od obiektywu, i cicha migawka, eliminująca ryzyko spłoszenia zwierząt. Świetne zdjęcia to jednak nie wszystko: można też nagrywać filmy 4K, a nawet rejestrować 1000 klatek obrazu na sekundę w celu wyświetlenia imponującej sceny w 40-krotnie zwolnionym tempie.

Obiektyw do systemowych aparatów kompaktowych EISA 2017–2018: Sony FE 100 mm F2,8 STF GM OSS
Ten stałoogniskowy teleobiektyw 100 mm łączy imponującą rozdzielczość — znak rozpoznawczy serii G Master — z urzekającym efektem „bokeh”, zapewnianym przez optykę STF (Smooth Trans Focus). Model ten zaprojektowano specjalnie do tworzenia wyjątkowo naturalnie wyglądającego, miękkiego rozmycia tła — bez winietowania. Obiektyw jest wyposażony w szybki, dokładny i cichy system AF z napędem DDSSM. Umożliwia wykonywanie zdjęć zbliżeniowych w skali 0,25x, a jego wewnętrzny stabilizator obrazu Optical SteadyShot kompensuje drgania aparatu przy dłuższych czasach ekspozycji. Obiektyw Sony FE 100 mm F2,8 STF GM OSS pod każdym względem ucieleśnia założenia serii G Master.

Profesjonalny obiektyw do systemowych aparatów kompaktowych EISA 2017–2018: Sony FE 70–200 mm F2,8 GM OSS
Sony FE 70–200 mm F2,8 GM OSS to imponujący obiektyw, pokrywający kąty z zakresu najczęściej używanego przez fotografów sportu i akcji. Wyróżnia go bardzo wysoka ostrość — której spadek jest niezauważalny nawet przy brzegach kadru. Ostrość ta utrzymuje się w całym zakresie ogniskowych, również przy korzystaniu z telekonwertera. Dzięki szybującemu mechanizmowi nastawiania ostrości — nowości w obiektywie zmiennoogniskowym α — minimalna odległość od obiektu zmniejszyła się do zaledwie 0,96 m. 11 zaokrąglonych listków przysłony zapewnia piękny wygląd nieostrych fragmentów. Uwagę zwraca też bardzo szybki system nastawiania ostrości, szczególnie wydajny w połączeniu z aparatem Sony α9. Na zakończenie warto wspomnieć, że obiektyw FE 70–200 mm F2,8 GM OSS jest skonstruowany z myślą o intensywnym użytkowaniu w każdych warunkach pogodowych.

Telewizor do kina domowego EISA 2017–2018: Sony KD-65ZD9
Flagowy telewizor 4K firmy Sony jest dla widza źródłem wyjątkowych wrażeń, na które składa się najlepszy w tej klasie sprzętu kontrast oraz obsługa wszystkich głównych formatów HDR (włącznie z zaplanowaną aktualizacją, która zapewni obsługę systemu Dolby Vision). Kluczowe znaczenie dla uzyskania fantastycznego obrazu z płyt Blu-ray Ultra HD oraz serwisów oferujących strumieniową transmisję materiałów 4K HDR ma firmowy procesor obrazu 4K HDR Sony X1 Extreme oraz pełna matryca diod LED z technologią przyciemniania lokalnego Backlight Master Drive. KD-65ZD9 to wysokiej klasy urządzenie wyświetlające do kina domowego, które dzięki wyjątkowej jasności, kontrastowi i żywej kolorystyce zapewnia najlepsze możliwe wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K HDR.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...