Sony - pierwszy odtwarzacz Blu-ray 4K UHD na zamówienie

dodano: 2017-07-18 21:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sony Pro Europe

UBP-X1000ES_sony_360px.jpg Sony wprowadza pierwszy odtwarzacz Blu-ray® 4K Ultra HD dla wykonawców rozwiązań AV projektowanych na zamówienie. Nowy model UBP-X1000ES zapewni doskonały obraz 4K i dźwięk o najwyższej jakości (Hi-Res audio) najbardziej wymagającym miłośnikom rozrywki.

UBP-X1000ES_DiscOpen_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sony Professional Solutions Europe wprowadza do oferty nowy, referencyjny odtwarzacz Blu-ray 4K Ultra HD, który zrewolucjonizuje wyświetlanie obrazu w szeregu zastosowań profesjonalnych. Model UBP-X1000ES należy do serii ES i jest w pełni przystosowany do użytku w instalacjach na zamówienie (ang. Custom Installation - CI). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom i technologiom zajmie on centralne miejsce w najbardziej zaawansowanych systemach audiowizualnych do kina domowego. Rozpoczęcie dostaw urządzenia planowane jest na obecne lato.
 

- Odtwarzacz Blu-ray UBP-X1000ES zaprojektowano, by zaspokoić rosnący popyt na rozwiązania 4K Ultra HD, które nie tylko zapewniają doskonałą jakość obrazu w kinie domowym, ale i kompleksowo spełniają szerszy wachlarz potrzeb z dziedziny domowej rozrywki — mówi Thomas Issa, menedżer ds. monitorów B2B w Sony Professional Solutions Europe.

- Nowy model sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających pasjonatów systemów audiowizualnych, pozwalając im uzyskać świetną jakość obrazu i dźwięku.


Jeden uniwersalny odtwarzacz

Odtwarzacz X1000ES obsługuje nośniki Blu-ray Disc Ultra HD oraz przesyłane strumieniowo materiały wideo o pełnej rozdzielczości 4K i dużym zakresie dynamiki (HDR). Dzięki większej szczegółowości, jasności i kontrastowi obrazu wiernie oddaje wizję twórców filmów i innych produkcji. Urządzenie odtwarza płyty Blu-ray Ultra HD w  rozdzielczości 4K, z dwukrotnie szerszym zakresem barw niż ze zwykłego odtwarzacza Blu-ray oraz nawet 100-krotnie szerszym zakresem dynamicznym zapewnianym przez technologię HDR. Wszystkie te elementy składają się na niespotykany dotąd realizm obrazu. 

W odtwarzaczu X1000ES zastosowano opracowany przez Sony napęd Precision HD. Pomaga on uzyskać dobre, stabilne parametry odczytu praktycznie każdego nośnika optycznego: DVD Video i DVD Audio, CD i Super Audio CD, Blu-ray 3D i BD-ROM. Oglądanie obrazu 4K przesyłanego strumieniowo z takich serwisów, jak Netflix, Amazon Video[1] czy YouTube, umożliwiają różne wbudowane kodeki wideo. 

Odtwarzacz jest wyposażony w specjalny tryb obrazu przeznaczony do oglądania materiałów HDR oraz zaawansowany system przetwarzania obrazu, który interpoluje materiały w formacie 1080p do jakości zbliżonej do 4K 60p. W przypadku wyświetlania materiału 4K HDR na telewizorze 4K SDR odtwarzacz X1000ES wykorzystuje specjalny algorytm Sony, by zagwarantować zamierzoną reprodukcję poziomów jasności i przejść kolorystycznych — a w rezultacie najlepszy możliwy obraz. 

Aby zapewnić maksymalnie intensywne wrażenia dźwiękowe, odtwarzacz UBP-X1000ES doskonale współpracuje z amplitunerami wyposażonymi w dekodery dźwięku „obiektowego”: Dolby Atmos™ i DTS:X™. 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy obsługuje ponadto pliki z muzyką o wysokiej rozdzielczości w formacie DSD (do 11,2 MHz) oraz LPCM (do 192 kHz). 

Pod względem jakości wykonania model UBP-X1000ES godnie kontynuuje tradycje prestiżowej serii ES. Podstawa montażowa „rama-belka” (FB) zwiększa sztywność konstrukcji, a ograniczony wpływ wibracji to zasługa górnej płyty o strukturze plastra miodu, radiatora sf oraz mimośrodowych nóżek. Z myślą o osłabianiu wibracji i zakłóceń elektrycznych zaprojektowane są nawet demontowalne uchwyty do szaf typu rack (sprzedawane oddzielnie). 

Model X1000ES zawiera ponadto szereg innych rozwiązań właściwych dla produktów klasy ES, w tym dwa wyjścia HDMI z niezależnymi ścieżkami audio i wideo. Pozłacane wyjścia - HDMI, dwukanałowe analogowe oraz koncentryczne cyfrowe - poprawiają przewodnictwo. 

Praca w instalacjach na zamówienie

Firma Sony planuje, że w przeciwieństwie do zwykłych odtwarzaczy Blu-ray 4K Ultra HD model X1000ES uzyska certyfikaty czołowych dostawców systemów automatyzujących dla domu, takich jak Control4, Crestron czy Savant. Dodatkowo urządzenie jest wyposażone w praktycznie wszystkie łącza wykorzystywane dziś w złożonych instalacjach na zamówienie. Do sterowania można więc użyć przewodu Cat5, sieci bezprzewodowej Wi-Fi, dwukierunkowego łącza RS232C oraz wejścia IR-IN. Odtwarzacz jest także wyposażony w system obsługi z poziomu przeglądarki internetowej i zgodny z ihiji — chmurowym rozwiązaniem wykorzystywanym przez instalatorów rozwiązań do ich zdalnej konserwacji przez sieć. 

Ceny i dostępność

Nowy odtwarzacz UBP-X1000ES jest oferowany wyłącznie podmiotom instalującym systemy na indywidualne zamówienie i objęty 3-letnią gwarancją. Będzie on dostępny u autoryzowanych dealerów sprzętu AV Sony AV oraz dostawców systemów na zamówienie już w lecie br. Ceny nie są jeszcze ustalone.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 biała

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...