Nowy odtwarzacz multimedialny od C4i

dodano: 2017-07-10 12:05
autor: Jakub Sulisz | źródło: C4i

C4i Egreat A10 C4i wprowadza do sprzedaży w Polsce odtwarzacz sieciowy Egreat A10. Urządzenie obsługuje rozdzielczość 4K i łączy najlepsze cechy Android TV Box z szeregiem dodatkowych funkcji oraz niezawodnością odtwarzaczy sieciowych klasy Premium.

C4i Egreat A10


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Egreat A10 oferuje pełne wsparcie dla materiałów w rozdzielczościach 4K UltraHD z HDR10. Wspiera sprzętowe odtwarzanie niemal wszystkich formatów wideo, łącznie z HEVC/H.265 4K oraz przetwarzaniem danych z prędkością do 250 Mbps. Czyni to z Egreat A10 jeden z najbardziej wydajnych, obok produktów firmy HiMedia, odtwarzaczy na rynku. Najnowszy Egreat pozwala na odtwarzanie obrazów płyt Blu-Ray i DVD z pełnym menu, zarówno w domyślnym odtwarzaczu, jaki i w KODI. Wspierane są pliki BDJ 1.0/1.2/2.0, 3D/2D, jak i 4K BD-ISO w najnowszej wersji oprogramowania.
 

Odtwarzacz obsługuje wszystkie formaty dźwięku przestrzennego 7.1 HD-Audio, w tym Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, zarówno downmix i passthrough. Urządzenie wspiera również automatyczne dostosowywanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970, co przekłada się na płynne odtwarzanie wszystkich formatów. Współpracując z najnowszymi telewizorami i treściami wideo w jakości HDR, Egreat A10 zapewnia obraz o szerokim zakresie tonalnym oraz głębokiej czerni, a przez to bardziej realistyczny, jaśniejszy i szczegółowy.
Egreat A10 oferuje zintegrowany, wysokiej jakości i łatwy w obsłudze interfejs do przeglądania oraz odtwarzania lokalnych nośników danych, zarówno z podłączonych do urządzenia, jak i sieciowych SMB, NFS czy uPnP. Otrzymujemy dostęp do informacji o filmie, ustawień telewizora, wyświetlania napisów, dźwięku czy obrazu. Wszystkie funkcje i pełne wsparcia dekodowania sprzętowego audio oraz wideo uzyskujemy zarówno w fabrycznej aplikacji do odtwarzania, jak i w preinstalowanej na urządzeniu, zmodyfikowanej wersji KODI nazwanej Vidon XBMC, bazującej na wersji Kodi 16.1. Rozwiązanie to nawiązuje do popularnych w poprzednim okresie, dedykowanych odtwarzaczy sieciowych takich firm, jak DUNE, Popcorn Hour czy Mede8er. Pełna wersja oprogramowania Vidon XBMC jest dostarczona razem z oprogramowaniem producenta wraz z pełną licencją na 35 lat użytkowania.
 

Vidon XBMC jest wyposażony w pełen systemem rozwiązań, które oferuje m.in. takie narzędzia, jak: Vidon server, Vidon Cloud, VidOn DVD WatchBox, czy użyteczny program VidON.me Remote do sterowania aplikacją VidOn na playerze. Więcej informacji na temat dostępnych funkcji można znaleźć na stronie www.vidon.me. 
Odtwarzacz Egreat A10 wykorzystuje system operacyjny Android w wersji 5.1.1 Lollipop z płynnie działająca nakładką producenta w języku angielskim. Otrzymujemy pełny dostęp do sklepu Google Play i tysięcy aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych, dzięki którym można wykorzystać urządzenia jako pełnoprawny mini komputer.

Za płynną pracę i efektywność obsługi treści multimedialnych odpowiada w Egreat A10 wydajny chipset HiSilicon Hi3798CV200, zaprojektowany specjalnie do odtwarzania wideo w najwyższej jakości obrazu. To obecnie jeden z najmocniejszych układów na rynku, stosowany dotychczas wyłącznie w produktach HiMedia. Otrzymujemy również do dyspozycji 2GB pamięci RAM i 16GB pamięci wewnętrznej flash. Pracę sieciową wspiera gigabitowa karta sieciowa, 2-zakresowe WiFi AC oraz standardowy moduł Bluetooth. A10 obsługuje również Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych. Wyjścia audio stanowią standardowe cyfrowe Toslink, optyczne i koaksjalne, jak i analogowe 2x RCA. Złącze HDMI jest w standardzie 2.0a dla pełnego wsparcia standardów 4K z HDR i pełnej kompatybilności z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego.
 

Obudowa wykonana jest z aluminium, dzięki czemu gwarantuje bardzo dobre odprowadzanie ciepła. Aktywne chłodzenie zapewnia dodatkowo cichy wentylator (z możliwością wyłączenia). Z przodu obudowy otrzymujemy czytelny wyświetlacz LED prezentujący podstawowe parametry odtwarzania. Urządzenia pozwala na podłączenie aż dwóch dysków HDD SATA3 o pojemności do 8TB każdy, dzięki wyposażeniu w kieszeń 3,5” oraz zewnętrzne złącze SATA3. Dodatkowo otrzymujemy dwa sloty USB (1x 3.0, 1x 2.0).

W zestawie znajduje się także wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z podświetlanymi klawiszami oraz możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android, poprzez aplikację CetusPlay, pozwalającą zarazem na tak zwane, popularne castowanie wideo z YouTube na ekranie telewizora. Ciekawym rozwiązaniem będzie wyposażenie odtwarzacza w dodatkową klawiaturę typu AirMouse z czujnikiem żyroskopowym (Deluxe, MGP-811 lub V5). Możliwości KODI można rozbudować poprzez instalację odpowiednich wtyczek (opcja dostępna w wersji z usługą SET TOP BOX).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

359 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...