Zidoo X8 - multimedialne centrum rozrywki i nauki

dodano: 2017-02-28 18:04 | aktualizacja: 2017-03-01 13:43
autor: Jakub Sulisz | źródło: Zidoo

C4i Zidoo X8 C4i wprowadza na polski rynek najnowszy odtwarzacz marki Zidoo – model X8. To niższa wersja modelu Zidoo X9s, czyli jednego z najpopularniejszych w tym roku urządzeń typu Android TV Box. W Zidoo X8 producent zrezygnował z kilku funkcji, jednak urządzenia zachowało swój charakter i jest świetną alternatywą dla flagowego modelu.

C4i Zidoo X8


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Zidoo X8 pracuje w oparciu o jedną z najlepszych wersji systemu Android − Marshmallow 6.0. Posiada pełny dostęp do platformy Google Play oraz aplikacji, gier oraz programów. Dodatkowo, w urządzeniu domyślne zainstalowana jest przeglądarka Google Chrome ze wsparciem Adobe Flash 11 oraz HTML5, YouTube, Netflix i Skype. Godne uwagi jest niezwykle rozbudowane oprogramowanie producenta oferujące alternatywną do KODI aplikację Home Theather. Pozwala ona na wygodne zarządzanie biblioteką multimedialną. Aplikacja wspiera pobieranie okładek do filmów i płyt, generuje opisy oraz umożliwia wygodne zarządzenie plikami w obrębie całej sieci lokalnej. Fabrycznie zainstalowany menadżer plików jest jednym z najlepszych we współczesnych set top boxach. Oprogramowanie producenta jest niezwykle dopracowane i dostarcza wielu ciekawych funkcji z instalowaniem aplikacji za pośrednictwem komputera PC Windows włącznie, a także możliwości personalizacji menu głównego. Wielu opcji dostarcza fabryczny odtwarzacz wideo oraz audio, dzięki czemu nie ma potrzeby podpierania się aplikacjami zewnętrznymi (z wyjątkiem obsługi DSD). Urządzenie posiada częściowo polskie menu, jednak producent pracuje nad uzupełnieniem pojedynczych braków w polskim tłumaczeniu.

Zastosowanie 2GB szybkiej pamięci DDR3 RAM pozwala na szybką i wydajną pracę urządzenia oraz umożliwia korzystanie z wielu jednocześnie uruchomionych aplikacji. Wbudowane 8GB pamięci wewnętrznej eMMC 5.0 wystarcza do instalacji dodatkowych aplikacji. W razie potrzeby pamięć urządzenia można powiększyć instalując nośnik USB, czytnik kart pamięci lub zewnętrzny dysk twardy USB o pojemności nawet 8TB. To idealne rozwiązanie dla osób posiadających bibliotekę multimedialną bogatą w filmy czy muzykę. Zidoo X8 świetnie sprawdza się także w sieci korzystając z popularnych protokołów SMB, UPNP czy NFS. Możliwości pracy z urządzeniami sieciowymi uzupełnia wsparcie dla Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych.

Zarządzania urządzeniem ułatwia pilot zdalnego sterowania na podczerwień, który jest dołączony do zestawu. Kontroler jest niezwykle wygodny i intuicyjny. Pozwala na programowanie klawiszy oraz jest wyposażony w funkcję myszy. Ponadto producent umożliwił sterowanie Zidoo X8 z poziomu telefonu/tabletu z systemem Androidem dzięki darmowej, funkcjonalnej aplikacji Box RC. Oferuje ona pełne zarządzanie urządzeniem z wyborem trybu sterowania (mysz, tablet, gesty) oraz funkcją ScreenShot i skrótami do aplikacji. Do urządzenia dołączona jest również dedykowana antena WiFi oraz kabel HDMI.

Cena Zidoo X8 w wersji podstawowej wynosi 590 zł i jest dostępny na tronie http://www.hollex.pl/odtwarzacze-multimedialne/2747-mini-pc-android-zidoo-x8
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...