Zidoo X8 - multimedialne centrum rozrywki i nauki

dodano: 2017-02-28 18:04 | aktualizacja: 2017-03-01 13:43
autor: Jakub Sulisz | źródło: Zidoo

C4i Zidoo X8 C4i wprowadza na polski rynek najnowszy odtwarzacz marki Zidoo – model X8. To niższa wersja modelu Zidoo X9s, czyli jednego z najpopularniejszych w tym roku urządzeń typu Android TV Box. W Zidoo X8 producent zrezygnował z kilku funkcji, jednak urządzenia zachowało swój charakter i jest świetną alternatywą dla flagowego modelu.

C4i Zidoo X8


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dodatkowo, Zidoo X8 oferuje możliwość nagrywania każdego podłączonego źródła HDMI bezpośrednio na pamięć urządzenia, nośnik USB, SD lub nawet na dysk sieciowy. Funkcja nagrywania dzieli filmy na pliki o wielkości do 3,65GB, zabezpieczając je na wypadek utraty danych, zaniku sygnału oraz ograniczenia pojemności nośnika. Urządzenie umożliwia wybór rozdzielczości, bitrate (przepustowości), próbkowania audio oraz formatu zapisu (ts,mp4). Istnieje również możliwość ustawienia harmonogramu nagrań według dnia, godziny i długości nagrania. Do X8 można podłączyć urządzenia o najwyższej rozdzielczości 4K włącznie, jednak nagrywarka oferuje nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości FullHD.

Funkcja transmisji strumieniowej, czyli pracy jako enkoder, pozwala streamować „na żywo” źródło wideo z wejścia HDMI w sieci lokalnej lub nawet w internecie. Do wyboru są trzy opcje: broadcast, unicast i multicast. Możemy zdefiniować adres IP oraz port i bez problemu odtworzyć materiał z urządzenia źródłowego w czasie rzeczywistym w każdym komputerze, telefonie czy tablecie niezależnie od systemu operacyjnego. W tym trybie można również dowolnie edytować jakość streamingu, podobnie jak w trybie nagrywania.

Funkcja PIP − obrazu w obrazie – umożliwia wyświetlenie źródła w okienku o rozmiarach definiowanych przez użytkownika bezpośrednio na urządzeniu. Dzięki temu można oglądać dwa przekazy jednocześnie np. sprawdzać materiał wyświetlany z podłączonego dekodera, jednocześnie korzystając z innych opcji Zidoo. Funkcja sprawdzi się także w rozwiązaniach Digital Signage. Dodatkowo, funkcjonalność Adroida 6.0 pozwala na wyświetlenie dodatkowych 4 okien z tak zwaną opcją multiview i pracę z podglądem czterech aplikacji jednocześnie.
Efektem zastosowania karty sieciowej o przepustowości 1Gb oraz bardzo wydajnego modułu graficznego Mali-T820 GPU, wspartego oprogramowaniem firmy Zidoo, jest płynne i wydajne odtwarzanie najbardziej wymagających materiałów 4K@60Hz w sieci lokalnej przy podłączeniu kablem sieciowym. Za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest natomiast dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11AC, który w przeciwieństwie do poprzednika korzysta tylko z jednej anteny zewnętrznej. Zidoo X8 posiada ponadto równolegle zainstalowany system OpenWRT pozwalający na korzystanie z urządzenia jako serwera NAS (więcej informacji pod adresem https://openwrt.org). Wystarczy podłączyć do urządzenia nośnik danych przez USB lub czytnik SD i dzięki bogatym możliwościom konfiguracyjnym można zbudować swój domowy dysk sieciowy z możliwością wydzielania zasobów i wieloma innymi opcjami.

Odtwarzacz multimedialny KODI jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z autorską nakładką − Zidoo Player − takie zestawienie producent nazwał ZDMC. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10-bit, 3D BD ISO oraz pełnych rip'ów BD-ISO z menu BD-Lite, dające możliwość wyboru rozdziału oraz napisów. Jest to funkcjonalność nieosiągalna dla innych odtwarzaczy, cechująca produkty firm Zidoo oraz HiMedia. Pozwala ona w prosty sposób połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno wspierając większość formatów audio oraz wideo, jak i oferując najwyższą jakość obrazu. Istnieje również możliwość pobierania napisów w locie do filmów, niezależnie czy odtwarzamy materiał z sieci lokalnej, czy za pomocą wtyczek KODI – w wersji urządzenia SET TOP BOX. W tej rozszerzonej opcji urządzenie oferuje ponadto dostęp do dodatków gwarantujących nieograniczone możliwości strumieniowania z sieci programów telewizyjnych, filmów oraz z dostępem do kanałów telewizji internetowej. Zidoo X8 wspiera również automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970 fps, co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów. Brak tej funkcjonalności w większości odtwarzaczy Android stwarza często problemy użytkownikom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...