Odtwarzacz LibreElec 4K z systemem LibreElec

dodano: 2017-02-03 16:35 | aktualizacja: 2017-02-03 17:05
autor: Jakub Sulisz | źródło: C4i

C4i LibreElec Mini LibreElec to system operacyjny typu Open Source, przygotowany specjalnie na potrzeby platformy multimedialnej Kodi. Jest rozwinięciem popularnego systemu OpenElec. Z założenia korzysta on z urządzenia HTPC tylko i wyłącznie w obrębie Kodi. Dzięki temu obsługa sprzętu jest łatwiejsza, a użytkownik nie musi tracić czasu na konfigurację oraz instalację dodatkowych pakietów, co ma miejsce w przypadku systemów Android oraz Windows. LibreElec to prosty w idei, a zarazem rozbudowany system, który umożliwia korzystanie ze wszystkich funkcji Kodi przy nieosiągalnej dla innych platform szybkości działania.

C4i LibreElec Mini


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sprzedaży pojawiło się gotowe urządzenie LibreElec Mini z fabrycznie zainstalowanym systemem systemem LibreElec. Odtwarzacz korzysta z nowego, 4-rdzeniowego procesora z serii Amlogic S905x o częstotliwości taktowania 2,02GHz. Posiada 2GB pamięci RAM i 8GB pamięci wewnętrznej. LibreElec Mini jest wyposażony w port HDMI 2.0 z obsługą transmisji sygnału 4k w 60Hz. Urządzenie wspiera dźwięk wielokanałowy, posiada kartę sieciową przewodową oraz bezprzewodową. Obsługę ułatwia dedykowany pilot podczerwieni, ale możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych – telefonu oraz tabletu z systemem Android, iOS – za pośrednictwem popularnego oprogramowania Kodi Remote lub Yatse. Na polskim rynku LibreElec Mini dostępny jest w ofercie firmy C4i.

Odtwarzacz bez problemu poradzi sobie z materiałami w rozdzielczości 4K w 60 klatkach na sekundę o 10-bitowej przestrzeni kolorów oraz odtworzy obrazy płyt BD-ISO. Doskonale radzi sobie z niemal wszystkimi popularnymi formatami audio i wideo, a szybkość działania urządzenia wielokrotnie przewyższa odtwarzacze sieciowe, w tym sprzęt klasy premium.
 

Oprogramowanie KODI w wersji 16.1 z dekodowaniem sprzętowym pozwala na płynne i wygodne odtwarzanie filmów, muzyki, a także przeglądanie zdjęć. Co więcej, w sieci znajdziemy ogromną liczbę wtyczek i dodatków oferujących dostęp do materiałów audio i wideo, w tym również pozwalających przechwytywać w locie napisy, również polskie. Odtwarzacz, dzięki takim wtyczkom, jak Exodus, MrKnow, 1Channel oraz Castaway zapewni również dostęp do tysięcy darmowych filmów, seriali czy programów on-line. Za sprawą wtyczek muzycznych, jak Radio App, uzyskamy dostęp do niezliczonej liczby stacji radiowych z całego świata. LibreElec Mini obsługuje również YouTube oraz wiele serwisów VOD. Dzięki wtyczkom Mr.Know PL i Live Polish TV, telewizja Polska dostępne są także polskie kanały telewizji internetowej, jaki i setki kanałów zagranicznych poprzez inne dodatki.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Dron wyścigowy Hubsan H122D X4 Storm FPV

Potężne silniki, kamera HD i mnogość funkcji przekonują, że Hubsan...

429 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

160 zł Więcej...

Miernik Amiko Multitracker 2 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

599 zł Więcej...