Zidoo X9S − multimedialne centrum rozrywki i nauki

dodano: 2017-02-03 10:54 | aktualizacja: 2017-02-03 12:23
autor: Jakub Sulisz | źródło: Zidoo

Zidoo X9S odtwarzacz multimedialny Cztery funkcje w jednym urządzeniu: zaawansowany odtwarzacz, enkoder sieciowych strumieni wideo, serwer NAS i nagrywarka HDMI. C4i wprowadza na polski rynek najnowszy odtwarzacz Zidoo – model X9S. Urządzenie typu Android TV Box oferuje szeroki wachlarz możliwości łącząc w sobie funkcje nawet czterech urządzeń.

Zidoo X9S odtwarzacz multimedialny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Dodatkowo, Zidoo X9S oferuje możliwość nagrywania każdego podłączonego źródła HDMI bezpośrednio na pamięć urządzenia, nośnik USB, SATA lub nawet na dysk sieciowy. Nagrywanie dzieli filmy na pliki o wielkości do 3.65GB, zabezpieczając je na wypadek utraty danych, zaniku sygnału oraz ograniczenia pojemności nośnika. Urządzenie umożliwia wybór rozdzielczości, bitrate (przepustowości), próbkowania audio oraz formatu zapisu (ts,mp4). Istnieje również możliwość ustawienia harmonogramu nagrań według dnia, godziny i długości nagrania. Do X9S można podłączyć urządzenia o najwyższej rozdzielczości 4K włącznie, jednak nagrywarka oferuje nagrywanie w maksymalnej rozdzielczości FullHD.

Funkcja transmisji strumieniowej, czyli pracy jako enkoder, pozwala streamować „na żywo” wideo z wejścia HDMI w sieci lokalnej lub nawet w internecie. Do wyboru są trzy opcje: broadcast, unicast i multicast. Możemy zdefiniować adres IP oraz port i bez problemu odtworzyć materiał z urządzenia źródłowego w czasie rzeczywistym w każdym komputerze, telefonie czy tablecie niezależnie od systemu operacyjnego. W tym trybie można również dowolnie edytować jakość streamingu, podobnie jak w trybie nagrywania.
 

Funkcja PIP − obrazu w obrazie – umożliwia wyświetlenie źródła w okienku o rozmiarach definiowanych przez użytkownika bezpośrednio na urządzeniu. Dzięki tej funkcjonalności można oglądać dwa przekazy jednocześnie np. sprawdzać materiał wyświetlany z podłączonego dekodera, jednocześnie korzystając z innych opcji Zidoo. Funkcja sprawdzi się także w rozwiązaniach Digital Signage. Dodatkowo, funkcjonalność Adroida 6.0 pozwala na wyświetlenie dodatkowych 4 okien z tak zwaną opcją multiview i pracę z podglądem czterech aplikacji jednocześnie. 

Efektem zastosowania karty sieciowej o przepustowości 1Gb oraz bardzo wydajnego modułu graficznego Mali-T820 GPU, wspartego oprogramowaniem firmy Zidoo, jest płynne i wydajne odtwarzanie najbardziej wymagających materiałów 4K@60Hz w sieci lokalnej przy podłączeniu kablem sieciowym. Za szybką łączność bezprzewodową odpowiedzialny jest natomiast dwuzakresowy moduł WiFi 2.4Ghz/5Ghz 802.11AC. Zidoo posiada ponadto równolegle zainstalowany system OpenWRT pozwalający na korzystanie z urządzenia jako serwera NAS (więcej informacji pod adresem https://openwrt.org). Wystarczy podłączyć do urządzenia nośnik danych przez USB lub złącze SATA i dzięki bogatym możliwościom konfiguracyjnym można zbudować swój domowy dysk sieciowy z możliwością wydzielania zasobów i wieloma innymi opcjami.
 

Preinstalowane KODI
Odtwarzacz multimedialny KODI jest preinstalowany w ramach standardowego oprogramowania wraz z autorską nakładką − Zidoo Player − takie zestawienie producent nazwał ZDMC. Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu bezpośrednio w KODI jesteśmy w stanie uzyskać zarówno dźwięk 7.1 HD-Audio, jak i pełne wsparcie 4K@60Hz 10-bit, 3D BD ISO oraz pełnych rip'ów BD-ISO z menu BD-Lite, dające możliwość wyboru rozdziału oraz napisów. Jest to funkcjonalność nieosiągalna dla innych odtwarzaczy, cechująca produkty firm Zidoo oraz HiMedia. Pozwala ona w prosty sposób połączyć możliwości multimedialne KODI z możliwościami sprzętowymi urządzenia, zarówno wspierając większość formatów audio i wideo, jak i oferując najwyższą jakość obrazu. Istnieje również możliwość pobierania napisów w locie do filmów, niezależnie czy odtwarzamy materiał z sieci lokalnej, czy za pomocą wtyczek KODI – w wersji urządzenia SET TOP BOX. W tej rozszerzonej wersji urządzenie oferuję ponadto dostęp do dodatków gwarantujących nieograniczone możliwości strumieniowania z sieci programów telewizyjnych, filmów oraz z dostępem do kanałów telewizji internetowej. Zidoo X9S wspiera również automatyczne przełączanie pomiędzy klatkażem 23.976 / 29.970 fps, co przekłada się na właściwe odtwarzanie wszystkich formatów. Brak tej funkcjonalności w większości odtwarzaczy Android stwarza często problemy użytkownikom. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze multimedialne
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...