Vu+ Uno 4K - test odbiornika

dodano: 2017-01-30 14:23 | aktualizacja: 2017-01-30 17:13
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 12/2016

Vu+ Uno 4K Blisko rok trzeba było czekać na poszerzenie oferty odbiorników Ultra HD od Vu+, po modelu Vu+ Solo 4K, który zadebiutował z końcem 2015 roku. Ale koreański producent – Ceru, podlegający Marusys – nie musiał się śpieszyć, gdyż Solo 4K świetnie przyjął się na rynku i okazał się solidnym produktem. Od 28 listopada do sprzedaży wszedł drugi model Ultra HD – Vu+ Uno 4K, który uzupełni rodzinę odbiorników o urządzenie w bardziej przystępnej cenie. Dołączył ostatnio do nich najbardziej rozbudowany i najmocniejszy Vu+ Ultimo 4K - jego test w wydaniu magazynu SAT Kurier 1-2/2017.

Vu+ Uno 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ten sposób rodzina Vu+ będzie składa się z trzech modeli odbiorników Ultra HD, z różnym wyposażeniem i w różnej kategorii cenowej (Solo 4K zostaje na rynku). Warto zwrócić uwagę, że Vu+ przy okazji pokazuje tu swoją potęgę, mając 3 modele UHD w ofercie, podczas gdy nadal niektórzy inni producenci przymierzają się dopiero do wprowadzenia pierwszego modelu Ultra HD i poprzestają na zapowiedziach.

Wracając do Vu+ Uno 4K, to urządzenie kusi przystępniejszą ceną w stosunku do Solo 4K. Uno 4K można nabyć za kwotę poniżej 1200 zł, co też automatycznie stawia go w roli jednego z najtańszych w pełni linuksowych (z E2) odbiorników Ultra HD. Solo 4K jest blisko 500 zł droższy. Automatycznie pojawia się pytanie o to, dlaczego nowszy jest tańszy, a starszy droższy – jakie są zatem różnice między nimi?

WYGLĄD I WYPOSAŻENIE

Odbiornik jest dostarczany w ekologicznym pudełku, w środku poza nim znajdziemy skróconą instrukcję obsługi (w kilku wersjach językowych, ale bez polskiej), pilot zdalnego sterowania (identyczny jak dodawany do tej pory do wszystkich modeli odbiorników Vu+) z kompletem baterii, zewnętrzny czujnik podczerwieni, jeśli chcielibyśmy odbiornik ukryć, przewód HDMI o długości ok. 1,5 m oraz zewnętrzny zasilacz 12 V, 3 A.

Sam odbiornik jest w kolorze czarnym. Obudowa jest plastikowa, ale solidna – wykonana z materiałów wysokiej jakości, nie tandetna. Panel przedni posiada tylko dotykowy klawisz będący zarazem diodą informującą o stanie pracy (jasna – praca, ciemna – czuwanie, przy aktualizacji informuje o stanie). Po lewej stronie, patrząc od panelu przedniego, umieszczono jeden z portów USB 3.0. Reszta złącz jest na panelu tylnym, w tym także czytnik kart i gniazdo CI – na panelu przednim nie ma klapki.

Na ścianie tylnej są: wejścia głowic FBC, port RS-232, będący zarazem gniazdem dla zewnętrznego czujnika podczerwieni, wyjście HDMI 2.0, optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDIF, gniazdo Ethernet 1 Gbit, drugi port USB 3.0, wspomniany czytnik kart z gniazdem CAM oraz gniazdo zewnętrznego zasilacza.
 
Panel tylny odbiornika Vu+ Uno 4K

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...