Lenovo z tabletem Lenovo YOGA™ BOOK

dodano: 2016-09-04 20:40 | aktualizacja: 2016-09-05 12:43
autor: Janusz Sulisz | źródło: Lenovo

Lenovo_yoga book_360px Lenovo YOGA BOOK prezentuje zupełnie nowe podejście do tego, jak powinien wyglądać i działać tablet. Oferuje niespotykane dotąd funkcje takie, jak dotykowa klawiatura Halo Keyboard oraz dwufunkcyjny rysik, który pisze po papierze i po ekranie. YOGA BOOK wykorzystuje najlepsze cechy tabletów, oferując jeszcze większą produktywność, funkcje kreatywne oraz intuicyjne oprogramowanie. W urządzeniu zastosowano rewolucyjną klawiaturę Halo Keyboard, rysik działający jak cyfrowe i tradycyjne pióro z tuszem oraz intuicyjny interfejs BOOK UI.

Lenovo yoga ifa-2016 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Klawiatura Halo Keyboard w Lenovo YOGA BOOK łączy oprogramowanie i sprzęt w jedno, sprawiając że pisanie na klawiaturze jest znacznie wygodniejsze niż w przypadku tradycyjnych tabletów. Komfort użytkowania nie odbiega tu od klawiatur tradycyjnych. Rysik Real Pen z wkładem z tuszem działający jak prawdziwe pióro pozwala pisać i rysować na papierze, umożliwiając także szybkie przeniesienie notatek i szkiców do urządzenia w cyfrowej formie.

Lenovo YOGA BOOK jest smukły i lekki. Bateria działa do 15 godzin, zaś zawias umożliwiający obracanie ekranu o 360 stopni sprawia, że można komfortowo używać tabletu w dowolnym miejscu – domu, biurze czy podróży. Jest równie mobilny jak smartfon: dzięki wydajności i rozbudowanym funkcjom nie trzeba już nosić ze sobą laptopa ani dodatkowych akcesoriów.

Lenovo YOGA BOOK jest dostępny w wersji z systemem Android i Windows. Ten najsmuklejszy i najlżejszy na świecie tablet 2w1 to bezpośrednia odpowiedź na potrzeby użytkowników chcących korzystać z tabletów w bardziej produktywny sposób.

Lenovo zaprezentowało Lenovo YOGA BOOK, najsmuklejszy i najlżejszy na świecie tablet 2w1 zaprojektowany tak, by zapewniać niezrównaną produktywność w każdym miejscu. Tablet Lenovo YOGA BOOK wygląda i działa inaczej niż tradycyjne tablety. Zaprojektowano go tak, by oferował wysoką mobilność i realizował najbardziej wymagające zadania przed jakimi stają użytkownicy tabletów: pozwalał na wydajną pracę i rozrywkę za pomocą jednego urządzenia. Do tej pory tablety były ograniczone w zastosowaniu zawodowym, a do tego komfort pisania lub korzystania z rysika w podróży nie należał do najwyższych. Lenovo YOGA BOOK eliminuje te niedogodności.

Wysoka mobilność, długi czas pracy baterii, niezliczona liczba aplikacji, dotykowa klawiatura Halo Keyboard, dwufunkcyjny rysik oraz interfejs użytkownika BOOK UI zapewniają większą wydajność tabletu oraz dostęp do wielu kreatywnych funkcji. 

- Postanowiliśmy na nowo zdefiniować kategorię tabletów, biorąc pod uwagę fakt, że konsumenci nie rozdzielają już pracy od rozrywki -  to wszystko łączy się ze sobą, dlatego urządzenia z jakich korzystają również powinny zmienić swój charakter
                  – mówi Jeff Meredith, wiceprezes i dyrektor generalny, Android and Chrome Computing, Lenovo.

- YOGA BOOK oferuje klawiaturę i możliwość odręcznego piania za pomocą jednego niezwykle smukłego i eleganckiego tabletu. Wierzymy, że nasza unikalna konstrukcja przypadnie do gustu zarówno użytkownikom tabletów, urządzeń 2w1 oraz notebooków, ponieważ oferujemy jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie dopasowane do zmieniających się trendów użytkowania.


WYJĄTKOWO SMUKŁY I LEKKI
Lenovo YOGA BOOK wygląda jak tradycyjny laptop z tą różnicą, że jest nieporównywanie smuklejszy i lżejszy. Zdecydowanie różni się od tabletów, jakie znaliśmy do tej pory. Lenovo YOGA BOOK to najsmuklejsze na świecie urządzenie 2w1: ma tylko 9,6 mm grubości, a w najwęższym miejscu jedynie – 4,05 mm. Jest cieńszy niż trzy ułożone na sobie monety. Jako że YOGA BOOK jest też najlżejszym produktem tego typu na świecie (waży 690 g), jest równie mobilny jak smartfon, można go swobodnie przenosić oraz trzymać równie wygodnie, jak książkę.

Lenovo YOGA BOOK jest stworzony do tego, by towarzyszyć użytkownikowi przez cały dzień. Może pracować w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie – w  środkach transportu publicznego, w poczekalni lub w zatłoczonej kafejce. Pozwala na to smukła konstrukcja, 15-godzinny[2] czas pracy baterii oraz zawias umożliwiający obrót ekranu o 360 stopni. Oprócz pracy urządzenie jest także najwyższej klasy źródłem rozrywki, dzięki ekranowi IPS Full HD o przekątnej 10,1", wysokiej jakości dźwiękowi z systemem Dolby Atmos® oraz 64 GB pamięci.
 
Lenovo YOGA™ BOOK na targach IFA 2016 w Berlinie

KLAWIATURA HALO KEYBOARD DOSTĘPNA NA ŻĄDANIE
Klawiatura Halo Keyboard w YOGA BOOK wyświetlana na kreatywnym panelu dotykowym pozwoliła na zaprojektowanie tak smukłego i lekkiego tabletu, łączącego oprogramowanie i sprzęt w jeden płynny interfejs. Szklany ekran z warstwą anti-glare o matowym wykończeniu zapewnia wysoki komfort pracy podczas korzystania z technologii dotyku – obsługi aplikacji, czy pisania. Klawiatura Halo Keyboard nie posiada fizycznych klawiszy, są one wyświetlane na panelu dotykowym zawsze wtedy, kiedy są potrzebne. Podświetlane krawędzie przycisków w połączeniu z czułą technologią haptyczną pozwalają na precyzyjne, wygodne i szybkie pisanie. Każde naciśnięcie klawisza wytwarza sprzężenie zwrotne w postaci delikatnej wibracji, która jest potwierdzeniem skutecznie wykonanej akcji. Oprogramowanie Lenovo YOGA BOOK pozawala na „naukę i dostosowanie” do stylu pisania użytkownika. Oferuje podpowiedzi i funkcję autouzupełniania. Dzięki temu Halo Keyboard znacznie przewyższa zwykły tablet pod względem szybkości i wygody pisania, a komfort użytkowania można raczej porównywać do klawiatury fizycznej.

„REAL PEN” – DWUFUNKCYJNY RYSIK Z TUSZEM
Gładka powierzchnia klawiatury Halo Keyboard pozwala korzystać z niej na kilka sposobów za pomocą dwufunkcyjnego rysika Real Pen. Tablet Lenovo YOGA BOOK został zainspirowany elegancją i prostotą tradycyjnych notesów. Wraz z dołączonym rysikiem jest odpowiedzią na siłę ludzkich przyzwyczajeń - użytkownicy w dalszym ciągu chętnie sięgają po papier i długopis by stworzyć szybką notatkę, rysunek lub szkic. Za pomocą Real Pen z wymienną końcówką i wkładem z tuszem, mogą oni pisać na zwykłej kartce papieru umieszczonej na specjalnej podkładce. Druga końcówka pióra służy do używania na ekranie dotykowym. Wszystkie notatki i ilustracje, zarówno te powstałe na ekranie dotykowym, panelu dotykowym lub kartce papieru są zapisywane w urządzeniu.[3] Zbliżony rozmiarem do zwykłego pióra rysik Real Pen wykorzystuje technologię EMR Wacom feel It™ umożliwiającą pracę na najnowocześniejszym panelu dotykowym umożliwiającym zapis danych w wersji cyfrowej w czasie rzeczywistym.

Wielofunkcyjna klawiatura i rysik Real Pen odtwarzają najbardziej naturalny sposób rysowania na papierze. Można też tworzyć ilustracje i szkice bezpośrednio na ekranie – to kwesta gustu. Rysik Real Pen pozwala na prowadzenie linii z precyzją równą ołówkowi lub pędzlowi. Charakteryzuje się 2048 poziomami nacisku i wykrywa 100 stopni nachylenia. Ponadto nie trzeba go ładować, ani wymieniać – Real Pen nie wymaga baterii, zaś tusz można zastąpić tradycyjnym wkładem takim, jak w zwykłym piórze.

INTERFEJS BOOK UI ORAZ ZAWIAS 360 STOPNI
Tablet YOGA BOOK to rozwiązanie 2w1 łączące w sobie sprzęt i oprogramowanie, które umożliwia pracę i rozrywkę na jednym tablecie dzięki interfejsowi  BOOK UI dla systemu Android. BOOK UI jest idealny do wielozadaniowej pracy, pozwala na korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie w trybie wielu okien z wygodnymi funkcjami przypinania, minimalizowania i maksymalizowania ich. Wprowadza też do widoku ekranu pasek zadań, na którym widać działające aplikacje oraz obsługę tradycyjnych skrótów klawiszowych i funkcyjnych znanych z systemu Windows. Nowe cechy mogły zostać z powodzeniem wprowadzone w Lenovo YOGA BOOK dzięki wydajnemu procesorowi Intel® Atom™ X5 wspieranemu przez 4 GB pamięci RAM. Tablet Lenovo YOGA BOOK jest także dostępny w wersji z systemem Windows 10, który również oferuje wspomniane udogodnienia.

Tablet YOGA BOOK wykonany z magnezu i aluminium jest nie tylko lekki i wytrzymały, ale też wygląda bardzo efektownie. Tak samo, jak inne produkty z linii YOGA, posiada niezwykły bransoletkowy zawias. W tym modelu jest on jednak mniejszy i zbudowany na bazie trzyosiowego mechanizmu ze 130 różnymi częściami mechanicznymi, wyprodukowanymi z pięciu różnych materiałów. Lenovo YOGA BOOK przetestowano ponad 25 000 razy. Konwertowalna konstrukcja oferuje pracę na cztery różne sposoby: do przeglądania zasobów sieci, oglądania i odtwarzania multimediów, pisania – niczym na tradycyjnym laptopie oraz tworzenia notatek, rysunków i innych kreatywnych prac na panelu dotykowym, po rozłożeniu ekranu o 180 stopni. Tablet Lenovo YOGA BOOK z systemem Android jest dostępny w kolorze gold i gunmetal, podczas gdy model z systemem Windows – w kolorze carbon black.

Informacje o wszystkich produktach Lenovo można uzyskać w witrynie www.lenovo.com

Tablet Lenovo YOGA BOOK będzie dostępny w cenie od 499 euro z podatkiem VAT w wersji z systemem Android oraz 599 euro z podatkiem VAT w wersji z systemem Windows od września 2016 r.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Tablety
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...