IFA 2016: Pełne wsparcie LG dla technologii HDR

dodano: 2016-08-31 15:07
autor: Janusz Sulisz | źródło: LG Electronics

LG OLED TV-with HDR 360px.jpg LG demonstruje, jak dzięki technologii HDR można uzyskać obraz wyraźniejszy niż kiedykolwiek. Pełne wsparcie dla wszystkich technologii HDR, to jeden z wyróżników najnowszej linii telewizorów LG OLED na 2016 rok. By zaprezentować ogromne możliwości poszerzonego zakresu tonalnego firma LG Electronics nawiązała współpracę z uznanymi nadawcami i dostawcami treści. Efekty partnerstwa zostaną zaprezentowane na stanowisku firmy podczas targów IFA 2016 w Berlinie. Odwiedzający będą mogli podziwiać obraz w technologii Dolby Vision HDR i Hybrid Log Gamma (HLG).

LG OLED TV-with HDR 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizory OLED od LG to jedyne dostępne na rynku modele, które obsługują preferowane przez twórców filmów i dostawców treści, formaty HDR10 i Dolby VisionTM. Drugi z nich z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy – decydują się na niego liczące się studia filmowe podczas produkcji kinowych hitów, a wielu dostawców treści zaadoptowało ten format jako domyślny dla swoich usług transmisji strumieniowej.

Podczas targów IFA, firma LG wraz z partnerami przeprowadzi kilka prezentacji demonstrujących możliwości technologii HDR. W trakcie jednej z nich odbędzie się transmisja treści HLG przy wykorzystaniu systemu satelitów ASTRA oraz systemu naziemnych nadajników telewizji BBC.

HLG to nowy standard HDR stworzony we współpracy z BBC oraz NHK, japońskim nadawcą radiowo-telewizyjnym. Format ten wykorzystuje w transmisji pojedynczy strumień bitów, który może zostać odkodowany zarówno przez dedykowane odbiorniki HDR, jak i odbiorniki starszej generacji nieobsługujące tej technologii. Nowy standard został stworzony, aby umożliwić nadawcom przesyłanie transmisji HDR za pomocą sieci kablowej oraz zapewnić wysoką jakość transmisji na żywo. To sprawia, że HLG jest doskonałym wyborem na potrzeby usług nadawczych w technologii HDR.
 
 
 

Ponadto na targach IFA 2016 firma LG jako pierwsza publicznie zademonstruje działanie technologii HDR łączącej wysoką częstotliwość wyświetlania (HFR) połączonej z treściami w standardzie HLG. HFR, to nowa technologia podnosząca jakość obrazów Ultra HD, dzięki zwiększeniu liczby klatek do 100/120 na sekundę. Zapewnia to płynniejsze i bardziej realistyczne ruchy na ekranie. Firma LG rozpocznie także współpracę z BBC i Europejską Unią Nadawców, aby zaprezentować treści HFR oraz HLG, które będą kompatybilne zarówno z systemem przesyłowym MPEG DASH (strumieniowanie IP), jak i DVB-T2.
 

- Dzięki swojej, niespotykanej wcześniej, technologicznej elastyczności telewizor OLED marki LG oferuje ogromne możliwości wsparcia dla HDR, które są obecnie najbardziej zaawansowane na rynku. Będą one także niezwykle innowacyjne w przyszłości
- mówi Brian Kwon, dyrektor LG Home Entertainment Company.

- W przyszłości HDR pozwoli cieszyć się bogatymi treściami wykonanymi w tej technologii szerszemu gronu odbiorców bez względu na wykorzystywany format.

Uczestnicy targów IFA 2016, odwiedzając stanowisko LG w Hali 18 Targów Berlińskich (Messe Berlin) od 2 do 7 września, będą mogli doświadczyć jakości jaką dostarczają telewizory LG OLED ze wsparciem technologii HDR.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii OLED
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw: DigiDish45 beżowa + LNB Single

Niemiecka antena aluminiowa DigiDish 45cm w kolorze beżowym z zawieszeniem...

290 zł Więcej...

Matrix HDMI 4x4 Spacetronik SPH-M44 4K

Matrix HDMI 4x4 MRS Professional pozwala na rozprowadzenie sygnału HDMI...

990 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 350 zł Więcej...