Panasonic dostarczył 15.000 telewizorów na Rio 2016

dodano: 2016-08-23 14:16
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Panasonic

Panasonic Rio 2016 Panasonic, jako jeden z głównych sponsorów XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich oraz XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, dostarczył na oba wydarzania największą liczbę urządzeń audiowizualnych w historii igrzysk. Wśród nich znalazło się 15.000 telewizorów, ponad 150 projektorów DLP oraz 72 duże wyświetlacze LED, które zostały zainstalowane na 35 różnych arenach sportowych. Ponadto zmagania olimpijczyków śledziły profesjonalne systemy kamer Panasonic P2HD.

Panasonic Rio 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwszy raz w historii Panasonic podpisał umowę z Komitetem Organizacyjnym Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, na mocy której firma została oficjalnym partnerem w zakresie przygotowania ceremonii otwarcia i zamknięcia igrzysk. Jednocześnie była to już dwunasta z rzędu olimpiada, podczas której wykorzystano technologie Panasonic. Tym razem, w ramach współpracy, na Stadion Maracana, gdzie 5 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie igrzysk, dostarczono ponad 100 projektorów Panasonic PT-DZ21K2 o wysokiej jasności 20 000 lumenów, a także mikser wideo AV-HS6000 i wiele innych urządzeń audiowizualnych.
 


Podczas obsługi obu ceremonii Panasonic podjął współpracę z Komitetem Organizacyjnym Rio 2016 oraz firmą produkcyjną Cerimonias Cariocas 2016 (CC2016). Aby przystosować urządzenia do otoczenia stadionu, stworzono specjalne konstrukcje dla systemów audiowizualnych, w tym kolumny składające się z kompaktowych projektów Panasonic. Ponadto firma odpowiadała za rozwiązania audiowizualne, które miały na celu zapewnić wszystkim widzom obecnym w obiektach i na arenach sportowych doskonałą widoczność rozgrywek olimpijskich oraz paraolimpijskich. Panasonic dostarczył także systemy wideo, które wspierały sędziów podczas rywalizacji pływackich, kajakarskich oraz konkurencji podnoszenia ciężarów.
 

To dla nas wielka radość, że projektory Panasonic DLP zostały najlepiej ocenione i wybrane na ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk. Mimo iż czuliśmy ogromną presję i duże oczekiwania ze strony widzów, wydarzenia były tak starannie przygotowane, że mogły zakończyć się tylko sukcesem

– komentuje Atsushi Yamamoto, Visual Systems Business Division z AVX Company, odpowiedzialny za nadzór i koordynację urządzeń i systemów podczas olimpijskich rozgrywek.

 
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obejma kominowa 7m

uchwyt - obejma 7m na komin do masztów stalowych

79 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...