Certyfikat Ultra HD Premium dla Blu-ray Samsung UHD

dodano: 2016-05-15 12:55 | aktualizacja: 2016-05-15 13:12
autor: Jan Borejko | źródło: Samsung

Samsung Blu-ray UHD K8500 Firma Samsung poinformowała, że najnowszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD został wyróżniony przez organizację UHD Alliance (UHDA) certyfikatem Ultra HD Premium. Model UBD-K8500 dołączył do ekosystemu urządzeń marki Samsung oznaczonych certyfikatem UHDA Premium, który obejmuje także telewizory Samsung SUHD z 2016 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wprowadzony niedawno na rynek odtwarzacz Blu-ray Samsung UBD-K8500 Ultra HD jest kompatybilny z technologią HDR oraz oferuje czterokrotnie wyższą rozdzielczość i 64-krotnie lepsze odwzorowanie kolorów w porównaniu z tradycyjnymi odtwarzaczami Blu-ray. Warto używać UBD K8500 w połączeniu z telewizorem Samsung SUHD z technologią Quantum Dot. W pełni wykorzystamy wtedy jego możliwości i uzyskamy wyjątkową jakość obrazu – niespotykaną dotąd w warunkach domowych. Funkcja skalowania rozdzielczości umożliwia odtwarzanie także standardowych płyt Blu-ray i DVD. Dzięki upscalingowi podnoszona jest jakość materiałów o rozdzielczości niższej niż UHD.UBD-K8500 był testowany pod kątem precyzyjnego odczytywania wszystkich informacji z dysku Blu-ray, który również jest opatrzony logo UHDA Premium, oraz odtwarzania wszelkich parametrów obrazu wymaganych w przypadku urządzeń UHD najwyższej klasy. Wkrótce logotyp ULTRA HD PREMIUM zostanie umieszczony na wszystkich odtwarzaczach Ultra Blu-ray firmy Samsung, dzięki czemu klienci będą mogli w łatwy sposób rozpoznać produkty, w których zastosowano technologię spełniającą najwyższe standardy.

Certyfikat UHDA Premium, jako uznane potwierdzenie jakości obrazu UHD, pomaga konsumentom w rozpoznawaniu telewizorów, treści, a teraz także odtwarzaczy, które mogą zapewnić w domu najwyższy poziom wizualnej rozrywki. Certyfikat ten jest zarezerwowany dla produktów i usług, które spełniają rygorystyczne kryteria ustalone przez UHDA w odniesieniu do takich parametrów jak rozdzielczość ekranu, funkcja HDR, współczynnik maksymalnej jasności, poziom czerni i szeroka paleta kolorów.Certyfikację UHDA Premium wprowadzono początkowo dla telewizorów i treści UHD, ale obecnie rozszerzono ją także o segment odtwarzaczy Blu-ray. Objęcie odtwarzaczy Blu-ray Ultra HD tym prestiżowym programem jest potwierdzeniem ogromnego postępu, jaki dokonał się w ich konstrukcji. Współczesne modele gwarantują jakość sygnału wideo pozwalającą w pełni oddać wizję artystyczną filmowców.

UHD Alliance to organizacja, która wspiera i promuje ekosystem UHD oraz upowszechnia wiedzę na temat korzyści wynikających z zastosowania technologii UHD. W ostatnim czasie UHDA przedstawiła kryteria jakościowe HDR dotyczące ekranów, treści i metod dystrybucji. Specyfikacje te zostały opracowane w trakcie wspólnych prac podjętych przez wiodące wytwórnie filmowe, producentów elektroniki użytkowej, dystrybutorów treści oraz firmy technologiczne, z wykorzystaniem informacji uzyskanych w ramach badań konsumenckich.Szczegółowe informacje na temat standardów i specyfikacji UHDA można znaleźć na stronie www.uhdalliance.org
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Odtwarzacze Blu-ray
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A jasnoszara

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

630 zł Więcej...