Debiut Huawei P9 z podwójnym aparatem Leica

dodano: 2016-04-06 20:16 | aktualizacja: 2016-04-06 22:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: Huawei

Huawei_P9_all_160px_sk.jpg 6 kwietnia 2016 r. Huawei zaprezentował w Londynie P9 i P9 Plus, pierwszą na świecie rodzinę smartfonów wyposażonych w podwójny aparat marki Leica. Nowe flagowce to połączenie wysokiej klasy technologii i zapierającego dech w piersi designu. Urządzenia stworzone we współpracy z firmą Leica Camera AG, dają niespotykane wcześniej możliwości.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od dziś fotografia mobilna już nigdy nie będzie taka sama.

P9 to pierwszy smartfon Huawei stworzony we współpracy ze światową ikoną fotografii, firmą Leica Camera AG.  Jest wyposażony w podwójny aparat, który pozwala doświadczać fotografię mobilną na zupełnie nowym poziomie. P9 robi zarówno zdjęcia przepełnione żywymi kolorami, jak i wyraziste czarno-białe obrazy, których nie powstydziłby się profesjonalny fotograf.Przełomowym wydarzeniem premiery była prezentacja zwiastuna najnowszego spotu reklamowego Huawei, w którym wystąpiły pierwszoligowe gwiazdy: Henry Cavill, ambasador marki Huawei i aktorka Scarlett Johansson. Fabuła reklamy nawiązuje do połączenia koloru z czernią i bielą – głównej cechy aparatu Leica w nowym P9. Henry Cavill pojawił się na premierze w towarzystwie światowej klasy fotografów: Mary McCartney i Davida Guttenfeldera. Battersea Evolution oraz prezesa BBC Global News Jima Egana, wydawcę magazynu Vogue China - Anitę Chang, prezesa Conde Nast - Jonathana Newhouse i członków rady nadzorczej Huawei w Wielkiej Brytanii: Sir Andrew Cahn’a i Helen Alexander.  

- Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że zaoferowaliśmy naszym użytkownikom najlepsze rozwiązania  fotografii mobilnej,  dzięki wykorzystaniu ponad 100 – letniego doświadczenia i technologii firmy Leica – powiedział Richard Yu, CEO Huawei Consumer Business Group.

– Ludzie na całym świecie robią każdego roku swoimi smartfonami miliardy fotografii, dlatego aparaty stały się jednym z ich najważniejszych elementów. Użytkownicy P9 będą mogli robić zdjęcia z niezrównaną dotąd przejrzystością, bogactwem szczegółów i autentycznością. Do tego P9 jest wspaniale zaprojektowany,  bardzo wydajny i wygląda po prostu świetnie. Zapowiedź rewolucji w fotografii mobilnej

P9 to nie tylko piękne wzornictwo i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dzięki doskonałej inżynierii firmy Leica w systemie fotograficznym smartfonu, nowy flagowiec jest najlepszy w swojej klasie urządzeniem do fotografii mobilnej.  Od soczewek, przez sensory, na algorytmach przetwarzania obrazu kończąc, aparat w P9 został zaprojektowany jak profesjonalny sprzęt fotograficzny. Nowe urządzenie dostarcza swoim użytkownikom możliwość robienia zdjęć w jakości, która do tej pory była  niedostępna w tej kategorii urządzeń. Jednym z głównych elementów P9 jest podwójny obiektyw, który pozwala wydobyć cały potencjał drzemiący w soczewkach firmy Leica. Zainstalowany w P9 moduł aparatu RGB odpowiada za przechwytywanie kolorów, a jego bliźniaczy, monochromatyczny odpowiednik nadaje obrazom szczegółowości. Dwa tylne aparaty w P9 współpracują ze sobą, umożliwiając użytkownikom robienie bogatych w szczegóły i głębię zdjęć o nasyconych kolorach. P9 sprawdza się również w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki zastosowaniu podwójnego aparatu, zdjęcia są jaśniejsze i bardziej szczegółowe. 

Każde zdjęcie zrobione smartfonem P9 niesie ze sobą unikalny wydźwięk emocjonalny i ponadczasowość, które są  charakterystyczne dla prac wykonanych produktami Leica. Dzięki drobiazgowej kalibracji aparatów w P9, każdy filtr wiernie odzwierciedla autentyczną kolorystykę i styl Leica. Wybierając monochromatyczny tryb robienia zdjęć, użytkownicy P9 wykorzystują najprawdziwszy aparat mono, który pozwala na utrwalanie mocnych i sugestywnych czarno-białych obrazów wysokiej jakości.Zastosowanie hybrydowej ostrości (Hybrid Focus) - autorskiej technologii Huawei – zapewnia P9 wyjątkową szybkość, precyzję i stabilność pracy obu aparatów. Polega ona na ustawianiu ostrości przy użyciu trzech metodologii pomiaru: laserowej, głębokości oraz kontrastu - automatycznie dobiera tę, która w danej chwili przyniesie najlepszy możliwy rezultat.

Funkcja szeroko otwartej przysłony, pozwala użytkownikom P9 eksperymentować i realizować swoje własne, innowacyjne wizje oraz osiągać zaskakujące efekty. Urządzenie pozwala w łatwy sposób kontrolować głębię ostrości, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie efektów takich jak bokeh, przy jednoczesnym utrzymaniu pełnej ostrości na głównym obiekcie fotografii.

- Leica i Huawei łączy bezkompromisowe zaangażowanie w dostarczaniu narzędzi pozwalających na uzyskanie doskonałych obrazów. Nasze partnerstwo zaowocowało stworzeniem urządzenia, które pozwoli robić fantastyczne zdjęcia konsumentom na całym świecie – powiedział Oliver Kaltner, CEO firmy Leica.  

– Pogłębiamy naszą współpracę, by oddać w ręce użytkowników możliwość doświadczania mobilnej fotografii na zupełnie nowym poziomie. 


Wzornictwo przemysłowe na najwyższym poziomie

Huawei P9 jest arcydziełem najnowocześniejszego wzornictwa przemysłowego, które w naturalny  sposób kontynuuje minimalistyczny styl poprzednich smartfonów klasy premium z serii P. Każdy model  P9 stanowi perfekcyjną, najwyższej klasy konstrukcję, wyposażoną w ekran wykonany w technologii 2.5D i wykończony aluminium z diamentowym szlifem. Projektanci wykorzystali takie techniki wykończeniowe, jak szczotkowanie i polerowanie, by uzyskać półprzezroczystą powierzchnię metalu. Moc i wydajność

Huawei P9 oferuje moc, łączność i wydajność, która jest odpowiedzią na oczekiwania użytkowników smartfonów klasy premium na całym świecie. Sercem wyposażonego w 5,2-calowy ekran Full HD, jest nowy, 64-bitowy 2,5 GHz procesor Kirin 955, a bateria o pojemności 3000 mAh zapewnia urządzeniu znakomitą żywotność i czas pracy.

Huawei zaprezentował również model P9 Plus, wyposażony w 5,5-calowy ekran z technologią Press Touch i pojemniejszą, 3200 mAh baterią. P9 Plus posiada technologię dual-IC Rapid Charge, która zapewnia użytkownikowi 6 godzin rozmów, po zaledwie 10 minutach ładowania

Zarówno w P9 jaki i P9 Plus zastosowano czytnik linii papilarnych, która dba o ochronę prywatności i danych użytkownika. Zaawansowany czytnik pozwala na personalizację i zabezpieczenie urządzenia, zdecydowanie obniżając ryzyko niepowołanego dostępu i wykorzystania zgromadzonych na nim informacji.

Huawei P9 działa pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow wzbogaconego o wygodną nakładkę EMUI 4.1 w najnowszej wersji. 

Dostępność

Urządzenia Huawei trafią do sprzedaży już 16 kwietnia 2016 r. na następujących rynkach:

Arabia Saudyjska, Austria, Bahrain, Belgia, Chiny, Czechy, Egipt, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Jordania, Katar, Kuwejt, Liban, Niemcy, Norwegia, Oman, Polska
Portugalia, Szwajcaria, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Najtańsza wersja Huawei P9 (3+32 GB) - 599 euro, droższy wariant (4+64 GB) - 649 euro, zaś cena Huawei P9 Plus wynosi 749 euro. Za najtańszą wersję Huawei P9 (3+32 GB) w Polsce trzeba będzie zapłacić 2399 zł. W zestawie otrzymamy gratis kartę pamięci o pojemności 128 GB.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...