Nowa kamera sieciowa 4K: Sony SNC-VB770

dodano: 2016-03-23 12:33 | aktualizacja: 2016-03-23 15:29
autor: Jakub Sulisz | źródło: Sony

Sony SNC-VB770 4K Sony wprowadza do oferty nową kamerą sieciową 4K SNC-VB770. Wyróżnikiem tego modelu jest praca w oświetleniu od 0,004 luksa wzwyż, możliwa dzięki najwyższej w tej klasie sprzętu światłoczułości: ISO 409 600. Bardzo wysoka czułość idzie w parze z rozdzielczością 4K i zaawansowanymi możliwościami pracy w sieci. Dla branży profesjonalnej taki zestaw cech oznacza większą uniwersalność i możliwość zarejestrowania detali w skrajnie słabym oświetleniu.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wysoka rozdzielczość i czułość oraz niski poziom szumów nowej kamery są zasługą dwóch fundamentalnych, opracowanych przez Sony podzespołów: procesora obrazu i pełnoklatkowego (35 mm) przetwornika obrazu Exmor.

Przetwornik ten ma o wiele większą światłoczułość, ponieważ przechwytuje znacznie więcej światła i wytwarza mniej szumu niż standardowe matryce do kamer. W rezultacie może pracować w niemal zupełnej ciemności, w warunkach przekraczających zdolność widzenia oka ludzkiego.Model SNC-VB770 jest przeznaczony do współpracy z obiektywami Sony z mocowaniem typu E, znanymi z dużych możliwości i dostępnymi w szeregu rodzajów: od szerokokątnych po teleobiektywy. Ułatwia to integrację nowej kamery w różnych zastosowaniach, od monitoringu miast, transportu i komunikacji, portów czy elementów infrastruktury o szczególnym znaczeniu aż po atrakcje sieciowe, badania przyrodnicze czy działalność naukową. 

— Kamera SNC-VB770 pozwala wykorzystywać atuty przetworników obrazu Sony przy rejestracji obrazu w nowych zastosowaniach komercyjnych — mówi Roger Lawrence, menedżer produktów do wideomonitoringu w Sony Europe. — Słabe oświetlenie występuje nie tylko nocą. Stale mamy z nim do czynienia w muzeach, ogrodach zoologicznych i niezliczonej ilości miejsc w miastach i obiektach komercyjnych. Dzięki tej nowej kamerze oraz powiększającej się ofercie sieciowych modeli 4K użytkownicy zyskują więcej sposobów, by zrealizować swoje ambitne zamierzenia dotyczące rejestracji obrazu.

Technologia 4K zapewnia wyjątkową ilość szczegółów w obrazie: 4-krotnie większą niż w standardzie Full HD. Pozwala to objąć monitoringiem szerszą strefę i mimo to zarejestrować, a w razie potrzeby powiększyć oraz zweryfikować, najmniejsze elementy sceny, jak twarze czy tablice rejestracyjne — wszystko przy użyciu jednej kamery.

Nowa kamera jest wyposażona w system strefowej redukcji szumów. Analizuje on zawartość obrazu i odpowiednio dzieli go na strefy (takie jak krawędzie, faktury czy obszary o jednolitym kolorze, np. niebo), a następnie skutecznie osłabia szumy. Dalszą poprawę jakości obrazu zapewnia technologia reprodukcji szczegółów.

Do pełnego wykorzystania możliwości pełnoklatkowej matrycy przyczyniają się obiektywy z mocowaniem typu E, utrzymujące wysoką rozdzielczość całego obrazu — od środka kadru aż po brzegi.

Funkcja inteligentnego kadrowania pozwala użytkownikowi transmitować 3 lub 5 strumieni wideo równocześnie i w ten sposób połączyć całościowy obraz poglądowy z kilkoma fragmentami pochodzącymi ze źródłowego obrazu 4K.Funkcja ta może pracować w dwóch trybach: statycznym i dynamicznym. Pierwszy służy do dokładnej obserwacji kilku fragmentów jednej sceny. Pozwala też na jednoczesną rejestrację widoku ogólnego i wykadrowanych fragmentów. W trybie dynamicznym wykrywanie, kadrowanie i śledzenie ruchu obiektów odbywa się automatycznie, z wykorzystaniem inteligentnej detekcji ruchu.

Funkcja inteligentnej rejestracji sceny automatycznie dostosowuje jakość obrazu (jasność i kolor) do pory dnia, pogody i warunków oświetlenia. Kamera umożliwia także indywidualną regulację poszczególnych parametrów obrazu. Użytkownik może zapisać różne konfiguracje ustawień, a następnie zmieniać je ręcznie (za pomocą funkcji profilu obrazu) bądź zgodnie z harmonogramem (funkcja Picture Profile Scheduler), uzyskując w ten sposób najlepszą jakość obrazu w dzień i w nocy.

Nowa kamera SNC-VB770 będzie dostępna w Europie latem 2016.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...