Panasonic: nowa generacja telewizorów 4K Pro Ultra HD

dodano: 2016-03-04 12:58 | aktualizacja: 2016-03-07 18:27
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic Ultra HD Firma Panasonic zaprezentowała telewizory 4K UHD LED Viera z rozszerzonej oferty na 2016 rok, wskazując kierunek długoterminowego strategicznego rozwoju, w ramach którego Panasonic wprowadzi na rynek europejski opartą na najnowocześniejszych technologiach linię telewizorów 4K Ultra HD o większych ekranach i wyrafinowanej stylistyce.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowa generacja telewizorów Panasonic 4K Pro wyznacza nowe standardy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w dziedzinie technologii 4K UHD oraz szerokiego zakresu dynamicznego (HDR). Flagowy telewizor DX900 to kolejny wyraz dążenia firmy Panasonic do zapewnienia klientom wrażeń dostępnych wcześniej tylko w sali kinowej. DX900, pierwszy telewizor Panasonic z oznaczeniem „Ultra HD Premium”, wyposażono w niezwykle precyzyjny chipset Studio Master HCX+ oraz nowy panel LCD zapewniający nadzwyczajną jakość obrazu w rozdzielczości 4K UHD w wersji wiernej intencjom hollywoodzkich reżyserów. Wszystkie modele z nowej oferty (DX900, DX800, DX780, DX750, DX730 oraz DX700) mogą wyświetlać obraz w jakości HDR (szeroki zakres dynamiczny).

Atutem telewizorów z oferty na 2016 rok są nie tylko udoskonalone funkcje Smart TV, lecz także stylistyka inspirowana wystrojem wnętrz. Ich eleganckie obudowy i podstawy wykonano z materiałów najwyższej jakości. Oferta obejmuje telewizory serii DX800 z obudową o wyrafinowanej formie, która sprawia, że telewizor zmienia się w prawdziwe dzieło sztuki. Dzięki niezwykle cienkiemu profilowi powiększony ekran bez trudu zmieści się w każdym pokoju, zapewniając domownikom atmosferę prawdziwej sali kinowej. Ponadto fascynujący odtwarzacz HD Blu-ray Panasonic UB900, który powinien pojawić się na rynku na początku 2016 r., będzie idealnym partnerem dla wspaniałej natywnej rozdzielczości 4K UHD telewizora DX900.W ofercie na 2016 rok znalazły się różne modele płaskich telewizorów 4K UHD, z flagową serią telewizorów LED DX900 z odświeżaniem 3000 Hz (BMR) obsługujących standard 4K UHD. Dostępne przekątne ekranu to 58 i 65 cali. Oferta płaskich telewizorów na 2016 rok obejmuje również serię DX800 (z odświeżaniem 2000 Hz (BMR); 50 i 58 cali), serię DX780/750 (z odświeżaniem 1800 Hz (BMR); 50, 58 i 65 cali), serię DX700 (z odświeżaniem 1400 Hz (BMR); 40, 50 i 58 cali), serię DX650 (z odświeżaniem 1000 Hz (BMR); 40, 49 i 55 cali) oraz serię DX600 (z odświeżaniem 800 Hz (BMR); 40, 49 i 55 cali).

HDR z procesorami Studio Master HCX+ (DX900) / HCX (DX800/780/750)
Najważniejszym elementem telewizorów 4K UHD LED Viera z oferty na 2016 rok jest całkowicie nowy chipset Studio Master HCX+ (Hollywood Cinema Experience plus) w przypadku modelu DX900 oraz Studio Master HCX (Hollywood Cinema Experience) w przypadku modelu DX800/780/750. Procesor HCX umożliwia osiągnięcie bardzo wysokiej dokładności odwzorowania kolorów, nawet gdy treści nie zostały zarejestrowane w technologii HDR.

Treści SDR (standardowy zakres dynamiczny) są wiernie odwzorowywane dzięki udoskonalonemu systemowi tabeli podglądu 3D stosowanemu we flagowych modelach telewizorów LCD Panasonic z 2015 roku. Obejmuje to rejestr 8000 punktów odniesienia, co pozwala na 40‑krotnie dokładniejsze odwzorowanie kolorów niż w przypadku tradycyjnych telewizorów.

Firma Panasonic wprowadziła w modelu DX900 nowy algorytm korekcji kolorów, oferujący jakość osiągalną do tej pory wyłącznie na drogich ekranach w profesjonalnych studiach. Pozwala to na jeszcze doskonalsze odwzorowanie kolorów oraz odtworzenie odcieni i tonów w przestrzeni standardu Rec. 709 na każdym poziomie jasności.

Całkowicie nowa kategoria wyświetlaczy LCD: profesjonalny wyświetlacz kinowy
Flagowe modele serii DX900, oparte na nowej technologii lokalnego przyciemniania i strukturze plastra miodu, udowadniają, że na ekranie LCD można uzyskać obraz zawierający zarówno jasne szczyty, jak i głębokie czernie spełniające wymagania HDR. Struktura plastra miodu dzieli ekran na setki stref indywidualnie kontrolowanych skupisk światła. Strefy te są od siebie oddzielone, co zapobiega problemom spowodowanym przedostawaniu się światła między nimi i powstawaniu efektu otoczki wokół jasnych obiektów.

Komórki LCD o bardzo wysokiej przepuszczalności w telewizorach serii DX900 zwiększają szczytową jasność (do 1000 cd/m˛) na większej części ekranu niż w przypadku konwencjonalnych telewizorów LCD z HDR. Oznacza to, że obraz wyświetlany na ekranie jest żywszy i wykorzystuje cały potencjał technologii HDR bez znaczącego zwiększania zużycia energii..

Ponadto opracowana przez firmę Panasonic technologia Wide Colour Phosphor łączy zaawansowane podświetlenie LED z nowym systemem filtrów kolorów, umożliwiając uzyskanie szerszego spektrum barw, dzięki czemu kolory są bogatsze, bardziej naturalne i zróżnicowane, szczególnie w ciemnych scenach.

Technologia dopracowana przez specjalistów z Hollywood
Dzięki współpracy z branżą filmową w ramach Panasonic Hollywood Lab firma Panasonic zyskała nowe możliwości niezwykle dokładnego odtwarzania kolorów.Parametry w telewizorach 4K UHD LED Viera dostępnych w 2016 r. zostały dostrojone w Hollywood do niewiarygodnie dokładnego poziomu dzięki współpracy ze znakomitym hollywoodzkim specjalistą ds. koloru Mikiem Sową (DX900) oraz specjalistami z Panasonic Hollywood Labs (DX800/780/750), którzy zadbali, aby odtwarzanie HDR i SDR odpowiadało pierwotnej wizji filmowców i twórców treści.

Grupa UHD Alliance przyznała telewizorom serii DX900 najwyższą ocenę Ultra HD Premium, uznając, że spełniają cały szereg wyśrubowanych kryteriów dotyczących jakości obrazu. Pod uwagę wzięto rozdzielczość, wydajność HDR, precyzję obrazu, szeroką gamę kolorów i wiele innych aspektów. Telewizor DX900 otrzymał również certyfikat 4K od renomowanej niezależnej grupy badania jakości THX Ltd., potwierdzający jakość i dokładność obrazu. Niewiele telewizorów uzyskało takie wyróżnienie.

Wielokrotnie nagradzany operator filmowy Vanja Cernjul, autor zdjęć do popularnych seriali „Marco Polo” oraz „Orange Is The New Black”, jest wielkim fanem telewizorów Panasonic Viera. W swoim wystąpieniu podczas tegorocznych targów CES podkreślał znaczenie technologii HDR: „Myślę, że konsumenci, którzy zobaczą obraz w standardzie 4K z HDR, bardzo szybko się do niego przyzwyczają i po prostu zaczną go wymagać”. Panasonic blisko współpracuje z Vanją Cernjulem przy tworzeniu krótkiego filmu wyjaśniającego, w jaki sposób telewizory Viera Ultra HD Premium wiernie odtwarzają wizję, która zrodziła się w głowie reżysera.

Prosta obsługa inteligentnego telewizora dzięki systemowi operacyjnemu Firefox
Telewizory Panasonic UHD serii DX pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Firefox. Dzięki intuicyjnemu i konfigurowalnemu ekranowi głównemu telewizora z systemem operacyjnym Firefox można szybko uzyskać dostęp do ulubionych kanałów telewizyjnych, aplikacji, filmów, stron internetowych i innych treści bezpośrednio z poziomu tego ekranu. Użytkownicy mają do wyboru trzy standardowe opcje „szybkiego dostępu” do programów telewizyjnych, aplikacji oraz podłączonych urządzeń osobistych. Istnieje również możliwość spersonalizowania systemu operacyjnego poprzez umieszczenie na ekranie głównym ulubionych treści lub aplikacji.

Aktualizacja systemu operacyjnego Firefox, planowana na kolejne miesiące tego roku, umożliwi nowy sposób korzystania z aplikacji internetowych i zapisywania ich w pamięci telewizora. System operacyjny Firefox zaoferuje aplikacje sieciowe ze staranie dobraną i zoptymalizowaną treścią (gry, aktualności, wideo na żądanie, prognoza pogody i inne) oraz umożliwi wyszukiwanie i wyświetlanie treści za pomocą prostego polecenia „kliknij, aby obejrzeć” bez konieczności instalacji.

Aktualizacja ta wyposaży telewizory UHD Panasonic serii DX oparte na Firefox OS w funkcje, które umożliwią korzystanie z tego systemu na wielu platformach. Na przykład za pomocą polecenia „prześlij do telewizora” można będzie łatwo udostępnić treść z przeglądarki Firefox na urządzeniu Android w telewizorze z systemem operacyjnym Firefox.

Wideo na żądanie
Oprócz obsługi wielu światowych i lokalnych serwisów świadczących usługi wideo na żądanie telewizory serii DX900 i DX700 wkrótce zapewnią użytkownikom dostęp do tytułów w technologii HDR z serwisu Amazon, w tym wielokrotnie nagradzanych Amazon Original Series, i wielu innych. Panasonic planuje również kompatybilność z przyszłą usługą Netflix HDR.

Specyfikacje telewizorów 4K UHD Viera z 2016 roku:

DX900: Profesjonalny wyświetlacz kinowy (65, 58 cali):Telewizor 4K UHD LED z odświeżaniem 3000 Hz (BMR) — zapewnia najwyższą wydajność oraz kinowe wrażenia gwarantujące rozrywkę najwyższej jakości
Studio Master HCX+ — hollywoodzka jakość obrazu dzięki reprodukcji kolorów klasy referencyjnej, zgodnie z intencjami twórców filmu
Technologia Local Dimming Ultra — najwyższej klasy lokalne przyciemnianie adaptacyjne zapewnia dynamiczne obrazy z głęboką czernią i delikatną gradacją
Ultra Bright Panel / HDR Premium — technologia zdecydowanie poprawiająca jasność zapewnia doskonały obraz z HDR dzięki zdumiewającym efektom
Szerokie spektrum kolorów — jeszcze większy zakres kolorów sprawia, że sceny na ekranie wydają się bardziej naturalne i wzrasta komfort oglądania
My Home Screen 2.0 — nowy intuicyjny interfejs zapewnia łatwy dostęp do wszystkich ulubionych treści

DX800: Prawdziwe dzieło sztuki w domu, w jakości 4K (58 i 50 cali):


Telewizor 4K UHD LED z odświeżaniem 2000 Hz (BMR) — najnowocześniejszy wyświetlacz kinowy gwarantujący imponującą jakość obrazu i płynność ruchu
Studio Master HCX — precyzyjne przetwarzanie obrazów dopracowane przez specjalistów z Hollywood pozwala na uzyskanie jakości obrazu zgodnej z intencjami twórców filmu.
Efektowne wzornictwo — połączenie atrakcyjnej formy i funkcjonalności pozwoliło na uzyskanie prawdziwego arcydzieła, wyróżniającego się elastycznością i harmonią
Protokół Simple Device Discovery Control4 (SPPD) — DX800 jest zgodny z SDDP, co umożliwia szybkie i łatwe zintegrowanie odbiornika z innymi domowymi sprzętami podłączonymi do Internetu
Certyfikat THX 4K (w trakcie uzyskiwania) — zaprojektowany tak, aby zaliczyć nawet 600 testów laboratoryjnych niezbędnych do uzyskania certyfikatu THX 4K
Tryby oglądania THX — wstępnie skalibrowane tryby oglądania THX Cinema i THX Bright Room zostały zoptymalizowane pod kątem oglądania treści w ciemnych i jasnych pomieszczeniach
Super Bright Panel / HDR — olśniewająca, intensywna jasność zwiększa komfort oglądania w standardzie HDR
12-głośnikowa kolumna pryzmatyczna — wysokiej jakości moduł głośnikowy w smukłej, stylowej obudowie, składający się z dwóch głośników wysokotonowych, czterech głośników średniotonowych i sześciu głośników niskotonowych dostarczających piękny i bogaty dźwięk.
My Home Screen 2.0 — nowy intuicyjny interfejs zapewnia łatwy dostęp do wszystkich ulubionych treści

DX780/750: Wyświetlacz kinowy gwarantujący wyjątkową precyzję (65, 58 i 50 cali):


4K UHD LED z odświeżaniem 1 800 Hz (BMR) — wysokiej jakości panel zapewnia płynność ruchu, oferując niezrównany komfort oglądania
Studio Master HCX — precyzyjne przetwarzanie obrazów dopracowane przez specjalistów z Hollywood pozwala na uzyskanie jakości obrazu zgodnej z intencjami twórców filmu
Super Bright Panel / HDR — olśniewająca, intensywna jasność zwiększa komfort oglądania w standardzie HDR
Podwójny tuner HD — swoboda wyboru dzięki możliwości oglądania jednego programu i nagrywania innego lub równoczesnego oglądania dwóch różnych programów
 Niebanalne wzornictwo — elastyczność i charakter pasujący do stylu każdego wnętrza dzięki regulowanej podstawie
My Home Screen 2.0 — nowy intuicyjny interfejs zapewnia łatwy dostęp do wszystkich ulubionych treści

DX700: Elegancja i elastyczność (58, 50 i 40 cali):


Telewizor 4K UHD LED z odświeżaniem 1400 Hz (BMR) — zaawansowany panel zapewniający doskonałą jakość obrazu oraz idealną płynność ruchu
Szeroki zakres dynamiczny (HDR) — technologia pozwalająca na uzyskanie realistycznych obrazów, doskonale oddających sposób, w jaki postrzegamy rzeczywiste obiekty
Niebanalne wzornictwo — elastyczność i charakter pasujący do stylu każdego wnętrza dzięki regulowanej podstawie
Szerokie spektrum kolorów — jeszcze większy zakres kolorów sprawia, że sceny na ekranie wydają się bardziej naturalne i wzrasta komfort oglądania
Local Dimming — rozrywka najwyższej jakości z wrażeniem większej głębi dzięki intensywnej czerni i delikatnej gradacji
My Home Screen 2.0 — nowy intuicyjny interfejs zapewnia łatwy dostęp do wszystkich ulubionych treści

DX650: Przezroczysta obudowa (55, 49, 40 cali):


Telewizor 4K UHD LED z odświeżaniem 1000 Hz (BMR) oraz procesorem Quad Core PRO — doskonała ostrość obrazu oraz płynna obsługa funkcji Smart
Przezroczysta obudowa — idealnie pasuje do wnętrza dzięki stylowej obudowie i regulowanej podstawie
My Home Screen 2.0 — nowy intuicyjny interfejs zapewnia łatwy dostęp do wszystkich ulubionych treści
Adaptive Backlight Dimming — wyraziste sceny rozgrywające się w ciemności i wysoki kontrast dzięki nieustannej optymalizacji podświetlania
Aplikacje internetowe — telewizor umożliwia przeglądanie sieci, dostęp do dużej liczby aplikacji i korzystanie z usług VOD (wideo na żądanie) na dużym ekranie

DX600: System operacyjny Firefox oraz możliwość wyboru obudowy (55, 49 lub 40 cali):


Telewizor 4K UHD LED z odświeżaniem 800 Hz (BMR) oraz procesorem Quad Core PRO — doskonała jakość obrazu i łatwa obsługa funkcji Smart
Zindywidualizowane wzornictwo — elegancka obudowa pasująca do każdego wnętrza i elastyczność regulowanej podstawy
My Home Screen 2.0 — nowy intuicyjny interfejs zapewnia łatwy dostęp do wszystkich ulubionych treści
Adaptive Backlight Dimming — wyraziste sceny rozgrywające się w ciemności i wysoki kontrast dzięki nieustannej optymalizacji podświetlania
Aplikacje internetowe — telewizor umożliwia przeglądanie sieci, dostęp do dużej liczby aplikacji i korzystanie z usług VOD (wideo na żądanie) na dużym ekranie
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 Ultra HD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 690 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

299 zł Więcej...