DJI Osmo versus sportowe kamery 4K

dodano: 2016-02-29 14:29 | aktualizacja: 2016-02-29 15:12
autor: Jakub Sulisz | źródło: DJI

DJI Osmo Wielu amatorów kręcenia dynamicznych ujęć w różnych warunkach zastanawia się nad wyborem profesjonalnego sprzętu, tak aby mieć pewność, że zdołają uwiecznić ważne dla siebie chwile. Czy zatem wystarczy kamera wysokiej rozdzielczości?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jakość 4K w kamerach to stosunkowo nowy standard, niemniej coraz więcej producentów stosuje je w swoich rozwiązaniach wyczynowych i sportowych. Wysokiej rozdzielczości obraz to oczywiście najważniejszy element każdego nagrania. Ale nie jedyny. Chcąc uzyskać idealny, nieporuszony film warto zakupioną kamerę zamocować na uchwycie, gwarantującym optymalną stabilizację. Kupując sprzęt klasy Premium uznanego producenta możemy się spodziewać, iż w zestawie dostaniemy np. uniwersalne ramię mocujące, wodoszczelną obudowę oraz mocowanie do powierzchni płaskich i / lub obłych, np. kasku ochronnego. To jednak w żadnym razie nie zapewni trzyosiowej stabilizacji nagrania, która jest sekretem kunsztu produktu DJI Osmo. Filmując z Osmo mamy wrażenie, jakby obraz płynął nieporuszony – widać to doskonale nie tylko na klipach reklamowych producenta, ale też w nagraniach użytkowników doceniających ten innowacyjny koncept konstrukcyjny. 

- Wystarczy wejść do serwisu youtube i zestawić z naszym produktem DJI Osmo dowolną kamerę 4k konkurencji. Na dzielonym ekranie w trybie rzeczywistym zobaczymy czarno na białym widok nagrania z obu urządzeń. Bezstronny obserwator zauważy różnicę, która opiera się na zastosowanej technologii. O ile parametry rejestrowanego obrazu są teoretycznie podobne, o tyle stabilizacja obrazu przemawia na korzyść naszego urządzenia. Powiem więcej, w tej kategorii jesteśmy bezkonkurencyjni, a to dzięki autorskiemu trzyosiowemu gimbalowi, który zapewnia płynny obraz bez irytujących drgań czy poruszeń obrazu, które są zmorą użytkowników wyposażonych w produkty konkurencji  – podkreśla Dariusz Rylski, Business Development Manager w firmie Nelro Data, która jest autoryzowanym dystrybutorem oferty DJI w Polsce.Ale to jeszcze nie wszystko. Jeśli chcemy nagrywać przy pomocy Osmo w sposób inny niż z własnej ręki możemy zaopatrzyć się w akcesoria, których próżno szukać u konkurencji. Jedną z propozycji firmy skierowaną do dziennikarzy, operatorów i osób zajmujących się zawodowo uwiecznianiem wydarzeń specjalnych, jest wysuwany statyw wynoszący Osmo wysoko ponad filmowaną panoramę. Innym wygodnym rozwiązaniem jest uchwyt rowerowy mocowany do ramy oraz coś dla miłośników kina akcji – konstrukcja z przyssawką, którą można przymocować do dachu lub maski pędzącego auta. Do zarządzania funkcjami kamery producent stworzył specjalną aplikacje DJI GO, dzięki której naszym Osmo będziemy mogli sterować zdalnie ze smartfona. Gorącymi nowościami jeśli chodzi o osprzęt akcesoryjny do tego modelu są między innymi lampa doświetlająca, dodatkowy mikrofon, który pozwoli lepiej zbierać dźwięk na filmowanym obszarze oraz Osmo – Base, a więc baza w formie podstawki, której stabilna konstrukcja umożliwi zakotwiczenie gimbala i nagrywanie w warunkach domowych lub studyjnych. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...