Aktualizacja softu do LG 43UF680V

dodano: 2016-02-16 13:36 | aktualizacja: 2016-02-16 13:51
autor: Mirosław Zdrojewski | źródło: Inf. własna

LG 43UF680V UHD 4K W godzinach porannych 16 lutego 2016 roku pojawiła się kolejna aktualizacja softu do telewizora UHD 4K marki LG 43UF680V. W porównaniu z poprzednią wersją softu, którą opisałem 9 grudnia 2015 r. (opis pod tym linkiem), nowy soft o roboczej nazwie 4.20.70, wyeliminował dwa niedociągnięcia z poprzedniej wersji.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobnie jak w poprzedniej wersji softu, telewizor, jeśli jest podłączony po kablu lub WiFi do Internetu, poinformuje nas o możliwości zaktualizowania softu do wersji 4.20.70. Po wyrażeniu zgodny telewizor pobiera ją w tle i po jej ukończeniu poprosi nas o ponowne wyłączenie i włączenie telewizora. Aktualizacja softu nie pociąga za sobą konieczności ponownego ustawienia podstawowych funkcji telewizora, w tym skanowania i edytowania od nowa list kanałów ulubionych.

Co wnosi nowa wersja softu? Z zaobserwowanych zmian, warto przyjrzeć się poprawkom wprowadzonym w zakładce Moduł CI. Na swoim modelu odbieram ofertę programową nc+ za pośrednictwem modułu Aston CAM v.2.23. Dzięki aktualizacji można się dowiedzieć chociażby do kiedy mamy opłaconą subskrypcję naszego pakietu.

Drugim niedociągnięciem, które wyeliminowali programiści LG, to problem związany z wyszukiwaniem kanałów satelitarnych, gdzie obok programów telewizyjnych znajdują się serwisy operatora. Co prawda telewizor nadal skanuje serwisy operatora, ale na liście kanałów nie ma już owych uciążliwych przerw w numeracji kanałów. Po zeskanowaniu np. transpondera 13 (11449H, SR 27500, FEC 3/4 w DVB-S2) znajdziemy tam dosył Video on Demand. Dajmy na to, że ten transponder przeszukamy ręcznie jako pierwszy, to na 9. miejscu naszej listy kanałów pojawi się kanał, bez nazwy, który możemy potem przenieść na koniec naszej listy kanałów. W miejsce kanału 9 pojawi się inny. Wreszcie mamy przynajmniej ordnung (porządek) z ciągłością przy numeracji kanałów.

Trzecią rzeczą, którą zaobserwowałem w nowym sofcie, jest dodanie i zaktualizowanie parametrów niektórych transponderów z Astry i Hot Birda.
 
Nadal na rozwiązanie czekają 2 rzeczy:

1) możliwość tworzenia wspólnych list kanałów naziemnych i satelitarnych, czego my użytkownicy telewizorów LG szczególnie zazdrościmy chociażby użytkownikom telewizorów Samsung

2) edytowanie listy kanałów satelitarnych, gdzie nadal brakuje opcji usuń kanał. Nie każdy z nas chce mieć na liście np. kanały arabskie z Hotbirda - z racji, że nie zna tego języka

Żywię nadzieję, że przy następnej aktualizacji oprogramowania programiści wreszcie uporają się z możliwością tworzenia wspólnych list kanałów i edycji kanałów poprzez usuwanie tych kanałów, które nie chcemy widzieć na swojej liście ulubionych. Póki co pozostaje nam czekać na kolejną aktualizację softu. Zważywszy, że w stosunku do poprzedniej wersji softu przyszło nam czekać nieco ponad dwa miesiące, kto wie, czy jeszcze przed Wielkanocą doczekamy się kolejnej aktualizacji. Być może programiści LG uporają się szybciej z niedociągnięciami, czego sobie, jak i innym użytkownikom tego telewizora życzę
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...