Aktualizacje Android 6.0 dla Lenovo Moto X Play

dodano: 2016-02-15 14:27 | aktualizacja: 2016-02-15 15:10
autor: Jakub Sulisz | źródło: Lenovo

Android 6.0 marshmallow Wiadomość, na którą zapewne czekali szczęśliwi posiadacze smartfonu z niezwykle wydajną baterią. Rozpoczął się proces aktualizacji systemu w Lenovo Moto X Play i telefony te będą sukcesywnie otrzymywać aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. To już drugi model po Lenovo Moto X Style, który może korzystać z najnowszej wersji systemu. Lada moment aktualizację dostanie także Lenovo Moto G 3. GenProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie smartfony z linii Lenovo Moto X stopniowo otrzymują aktualizację do Androida 6.0. Marshmallow. Nowy wersja systemu wprowadza modyfikacje i nowości, które mają usprawnić kontrolę nad aplikacjami i urządzeniem oraz zwiększyć jego wydajność. Jakie zmiany czekają na właścicieli smartfonów od Lenovo Moto?Efektywniejsze zarządzanie energią: Jedną z najciekawszych zmian, jakie wprowadza Marshmallow jest Tryb Doze do zarządzania aplikacjami. Nowa funkcjonalność umożliwia systemowi określenie, czy aplikacja jest bezczynna, a w przypadku braku aktywności wprowadzi je w tryb czuwania, czyli zawiesi synchronizację i zadania. Funkcja czuwania aplikacji ogranicza wpływ aplikacji na baterię, co bezpośrednio płynie na czas pracy. 

Asystent prawdziwie smart: Nowy system dostarcza usługę Now on Tap, która przy współpracy z Google Now może mieć szalenie wiele zastosowań. Wystarczy naciśnąć przycisk „home button” do uruchomienia i wrzucić coś na ekran smartfona. Google Now przeskanuje treści znajdujące się na ekranie i wyszuka dla nas najcenniejsze informacje i słowa kluczowe, a następnie poda więcej informormacji na wybrany temat. Na przykład, przy e-mailu o spotkaniu ze znajmomym może powiedzieć więcej na temat miejsca i dojazdu. Wszystko bez użycia rąk i przerywania tego, co robiłeś w momencie nadejścia wiadomości. 

Elastyczna pamięć wewnętrzna: Android 6.0 wprowadza modyfikację w sposobie zarządzania pamięcią wewnętrzną. Po aktualizacji można sformatować i zaszyfrować kartę pamięci microSD i używać jej dokładnie tak samo, jak standardową pamięć wewnętrzną smartfona. Dzięki temu, mamy do dyspozycji jedną, wspólną przestrzeń na potrzeby aplikacji i gier. Łatwo, szybko i wygodnie. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to by nie wyciągać karty podczas z włączonego urządzenia. 


 
Kwestie bezpieczeństwa: Nowy Android usuwa konieczność nadawania uprawnień dla aplikacji. Te zaprojektowane pod Marshmallow będą prosić o uprawnienia tylko wtedy, kiedy będą one naprawdę potrzebne. I co najważniejsze, będzie można odmówić wszystkich uprawnień i nadal używać aplikacji. Usprawniono też sposób tworzenia kopii zapasowych, co z pewnością ucieszy wielu userów. Za pomocą Android Auto backup będzie można utworzyć kopię danych, aplikacji i ustawień na Dysku Google. Przy zmianie urządzenia na nowe, dane mogę być szybko i wygodnie zaimplementowane na nowym smartfonie lub po prostu przywrócone po powrocie do ustawień fabrycznych. Jak rozpocząć przywracanie danych? Wystarczy wydać komendę głosową „OK Google, setup my device” z poziomu strony głównej.
 
Nowe powiadomienia i zarządzanie: Funkcja Asysta Moto została zastąpiona przez nowe ustawienie „nie przeszkadzać”, które pozwala określić priorytety w powiadomieniach. Dzięki temu sam zdecydujesz które osoby mogą się z tobą kontaktować i jakie powiadomienia mają być wyświetlane w wybranym momencie. Uproszczono też panel regulacji głośności powiadomień, muzyki i alarmów, wprowadzono modyfikacje w wyszukiwaniu aplikacji w zasobniku oraz przeniesiono niektóre z udoskonaleń Moto w nowe miejsca, bardziej intuicyjne pod kątem wyszukiwania.
 


Część smartfonów Lenovo Moto X Play otrzymało już powiadomienie o aktualizacji do Android 6.0 Marshmallow. Aby samodzielnie zaktualizować swoje urządzenie, wystarczy: 

1) Sprawdzić czy bateria jest naładowana przynajmniej w 50%. 
2) Jeśli to możliwe, połączyć się z siecią Wi-Fi, aby szybciej pobrać pliki i nie korzystać z transferu danych – aktualizacja to ok. 0,5 GB danych. 
3) W menu aplikacji wybrać ikonę ustawień. 
4) Przejść do sekcji Informacje o telefonie i wybrać Aktualizacje systemowe. 
5) Oprogramowanie zostanie pobrane automatycznie. Po ukończeniu pobierania należy wybrać polecenie Zainstaluj teraz. Po zainstalowaniu oprogramowania telefon automatycznie uruchomi się ponownie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...