Nowe kamery 4K od Panasonic [wideo - test]

dodano: 2016-01-06 17:42 | aktualizacja: 2016-01-06 19:36
autor: Jakub Sulisz | źródło: Panasonic

Panasonic_4K_Pro_160px.jpg Panasonic poinformował dziś o poszerzeniu gamy kamer cyfrowych o niezwykle wysokiej rozdzielczości 4K o dwa modele HC-VXF990 i HC-VX980 oraz o rozszerzeniu oferty kamer cyfrowych rejestrujących w jakości Full HD o trzy modele HC-W580HC-V380 i HC-V180Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe kamery cyfrowe firmy Panasonic - lidera w dziedzinie technologii 4K - rejestrujące obraz w rozdzielczości 4K mają funkcje kadrowania i funckję 4K Photo. Wyróżniają się także wyjątkowymi opcjami urządzeń Panasonic, takimi jak jednoczesny widok z kilku kamer połączonych bezprzewodowo. Oferują również rozszerzone profesjonalne funkcje, dzięki którym każdemu użytkownikowi łatwiej obsługuje się kamerę cyfrową.

Upajające piękno obrazu w rozdzielczości 4K po naciśnięciu przycisku
Te nowe kamery cyfrowe do nagrań w rozdzielczości 4K oparto na pierwszych tego typu urządzeniach Panasonic, z powodzeniem wprowadzonych na rynek w minionym roku.  Połączenie wielu zaawansowanych technologii rejestracji obrazu, takich jak obiektyw LEICA DICOMAR, matryca BSI i procesor obrazu Crystal Engine 4K, pozwala tworzyć piękne zdjęcia 4K — o rozdzielczości czterokrotnie większej niż Full HD.  Dodatkowa poprawa jakości wynika z użycia szybkich i precyzyjnych technologii automatycznego ustawiania ostrości, bardzo ważnych przy nagrywaniu w rozdzielczości UHD. 

Ponadto rejestrując obraz w trybie 4K Photo, użytkownik może stworzyć 8-megapikselowe kadry ważnych scen, trudne do uzyskania nawet przy wykonywaniu seryjnych zdjęć lustrzanką jednoobiektywową.Technologie 4K umieszczono w obudowie niemal tak kompaktowej i lekkiej, jaką mają kamery cyfrowe Full HD Panasonic.

Profesjonalne funkcje do tworzenia filmów spełniających najwyższe wymagania
Model HC-VXF990 zapewnia szereg zaawansowanych funkcji, które zaspokajają potrzeby zarówno profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów. Dzięki nowemu przechylnemu wizjerowi 1przy użyciu tego modelu łatwiej precyzyjnie uchwycić filmowane obiekty. Efekty kinowe to nowe funkcje umożliwiające zastosowanie znanych z kina technik filmowania, takich jak zwolnione i przyspieszone tempo, powolny zoom oraz ujęcie dolly zoom.

Ta wysokiej klasy kompaktowa kamera cyfrowa 4K jest świetnym urządzeniem do tworzenia filmów przypominających produkcje kinowe.

Kadrowanie filmów 4K bez programu do edycji HC-VXF990 i HC-VX980 
Nowo dodana funkcja kadrowania 4K służy do wyodrębnienia obrazu Full HD z obrazu 4K jedynie przy użyciu kamery cyfrowej. Umożliwia dodanie do filmu takich efektów, jak zoom, panoramowanie, śledzenie i stabilizowanie.23 Edytowany film jest zapisywany w formacie Full HD. Funkcję tę szczególnie doceniają osoby tworzące wysokiej jakości filmy w rozdzielczości Full HD. 

Kilka ujęć jednocześnie dzięki funkcji nagrywania symultanicznego 
Widok z kilku kamer połączonych bezprzewodowo (Wireless Multi Camera) to nowa funkcja oparta na oryginalnej koncepcji Panasonic, polegającej na jednoczesnym widoku z dwóch połączonych bezprzewodowo kamer (Wireless Twin Camera). Umożliwia ona nagrywanie „obrazu w obrazie” przy użyciu smartfonu jako dodatkowej kamery, podłączonego w ramach sieci Wi-Fi. 

O ile funkcja Wireless Twin Camera zakłada połączenie z tylko jednym smartfonem, funkcja Wireless Multi Camera umożliwia połączenie z maksymalnie trzema smartfonami i rejestrowanie obrazu w dwóch mniejszych oknach, a nie w jednym. Dzięki temu użytkownik może filmować scenę z wielu perspektyw, z różnych punktów widzenia, tak aby uchwycić emocje w sposób nieosiągalny przy użyciu jednej kamery.Urozmaicenie kręconych scen dzięki widokowi z dwóch kamer
Funkcja widoku z dwóch kamer (Twin Camera) wykorzystuje dodatkową kamerę, którą można obracać w pionie i poziomie. Jest ona umieszczona na krawędzi monitora LCD i umożliwia nagrywanie filmu z dwóch różnych perspektyw jednocześnie. Ponadto zapewniono tryb narracji, w którym głos operatora jest wzmocniony w nagraniu, oraz funkcję rejestrowania dodatkowego ujęcia bez podglądu w mniejszym oknie, co zwiększa swobodę użytkownika.

Nierozmazane, proste ujęcia dzięki korekcie przechyłu obrazu (Level Shot) w pięciu osiach 
Wszystkie nowe modele kamer mają oryginalną funkcję Level Shot firmy Panasonic, która służy do wykrywania i korekty przechyłu obrazu, oraz pięcioosiowy system optycznej stabilizacji obrazu Hybrid O.I.S +. W każdym modelu funkcje te starannie eliminują rozmazanie wywołane drżeniem ręki oraz automatycznie korygują często niezauważane przez filmowca przechylenie obrazu.

 

VXF990

VX980

 

W580

 

V380

 

V180

EVF i efekt kinowy

Do profesjonalnej twórczości, jak nigdy dotąd

 

 

 

 

Nagrywanie filmów i fotografowanie w trybie 4K

Obiektyw LEICA Dicomar/precyzyjny autofokus przy rozdzielczości 4K/kadrowanie 4K

 

 

 

Widok z kilku kamer połączonych bezprzewodowo (Wireless Multi Camera)

Nagrywanie wielu ujęć jednocześnie

 

Połączony widok z dwóch kamer (Twin Camera)

Jednoczesne ujęcia z dwóch obiektywów
w trybie „obraz w obrazie”

 

 

 

 

Wysoka jakość obrazu

Zoom optyczny 20x/korekta przechyłu obrazu (Level Shot)/pięcioosiowe wykrywanie drżenia ręki/matryca
BSI 8 Mpx

 

 

 

Film o dużej rozpiętości tonalnej (HDR)

Ostre i wyraźne szczegóły
w ciemniejszych i jaśniejszych częściach obrazu

 

 

Inteligentny zoom 90x i szerokokątny obiektyw 28 mm

Wspaniałe ujęcia w zbliżeniu oraz filmowanie dużej grupy osób

 

 

Funkcja Wi-Fi

 

Korekta przechyłu obrazu (Level Shot)

Pięcioosiowe wykrywanie drżenia ręki


Efekt kinowy do tworzenia obrazów z wykorzystaniem technik znanych ze srebrnego ekranu 
Ten model ma cztery specjalne funkcje umożliwiające posłużenie się niemal profesjonalnymi technikami kręcenia zdjęć, powszechnie stosowanymi w produkcjach kinowych.

Zwolnione i przyspieszone tempo 
Podczas nagrywania w zwolnionym tempie można zmienić tryb na nagrywanie
 w przyspieszonym tempie. Łącząc oba tryby, użytkownik wzbogaca wymowę dynamicznych ujęć.

Powolny zoom
Operator bez trudu korzysta z funkcji powolnego zoomu, który często pojawia się 
w produkcjach kinowych i który trudno osiągnąć podczas amatorskiej manualnej realizacji. Pozwala ona wzmocnić wymowę prostych ujęć oraz wyrazić emocje bohaterów filmu.

Dolly zoom
Technika ta polega na przybliżeniu lub oddaleniu tła przy zachowaniu wielkości filmowanego obiektu. Służy wyrażeniu takich uczuć, jak zmieszanie, ból czy zdziwienie. W ten sposób można zwiększyć emocjonalną wartość materiału filmowego lub podtrzymać napięcie.

Film w zwolnionym tempie
Płynny film w zwolnionym tempie sprawia, że ujęcia przedstawiające zwykłe codzienne zdarzenia zmieniają się w dzieła sztuki.

Inteligentny zoom 90x/zoom optyczny 50x W580, V380 i V180
Inteligentny dziewięćdziesięciokrotny zoom umożliwia filmowanie w dużym zbliżeniu i zachowanie wysokiej rozdzielczości obrazu. Szczegóły obiektów i ich krawędzie są wyraźne i nierozmazane.
 

 

VXF990

VX980

W580

V380

 

V180

Szeroki kąt

30.8mm*

30.8mm*

28 mm

28 mm

28 mm

Inteligentny zoom

25x*

25x*

90x

90x

90x

Zoom optyczny

20x

20x

50x

50x

50x


Szerokokątny obiektyw 28 mm (odpowiednik obiektywu 35 mm) W580, V380 i V180
Szerokokątny obiektyw 28 mm (odpowiednik obiektywu 35 mm) pozwala zmieścić w kadrze większą liczbę osób i więcej tła. Cecha ta przydaje się szczególnie w przypadku grupowego zdjęcia w małym pomieszczeniu. Nawet podczas filmowania z niewielkiej odległości kadr obejmie wszystkie osoby, a mikrofon zarejestruje również ciche dźwięki. 

Funkcja Wi-Fi HC-VXF990, HC-VX980, HC-W580 i HC-V380
Kamery cyfrowe są wyposażone w funkcję monitorowania dziecka - obraz z sypialni malucha można uzyskać za pomocą kamery połączonej ze smartfonem przez sieć domową. Za pośrednictwem smartfona można powiedzieć coś dziecku. A jeśli kamera zarejestruje płacz lub inny dźwięk, wysyłane jest powiadomienie na smartfon. Za pomocą kamery można prowadzić transmisję na żywo przez internet na platformie USTREAM.

Ceny kamer Panasonica:

HC-VXF990 - 999 euro
HC-VX980 - 799 euro
HC-W580 - 399 euro
HC-V380 - 329 euro
HC-V180 - 229 euro
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aparaty i kamery
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...