Telewizory Samsung UHD z 2015 roku z certyfikatem CEA 4K Ultra HD

dodano: 2015-09-01 13:58 | aktualizacja: 2015-09-01 14:55
autor: Jakub Sulisz | źródło: Samsung

Ultra HD logo oficjalne Firma Samsung ogłosiła, że wszystkie modele telewizorów Ultra HD z 2015 roku, od serii 9 do serii 6, spełniają odpowiednie wymagania kwalifikacyjne i będą oznakowane logotypem 4K Ultra HD amerykańskiego stowarzyszenia Consumer Electronics Association (CEA).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oznaczenia CEA mogą być umieszczane tylko na telewizorach UHD, które zapewniają najwyższy poziom jakości obrazu zgodnie z definicją przyjętą przez CEA. Kryteria te pozwalają odróżnić modele telewizorów spełniające standardy 4K UHD od tych, które nie spełniają wymogów, a w których wykorzystuje się strukturę pikseli RGBW.

Telewizory UHD firmy Samsung są również zgodne z definicją standardu UHD określoną przez organizację Digital Europe (DE), którą uznaje się w Europie za oficjalną definicję autentycznych produktów stworzonych w standardzie UHD. Konsumenci na całym świecie powinni kierować się tymi oznaczeniami umieszczanymi na opakowaniach, ponieważ pozwalają one określić jakość i parametry telewizorów UHD.Zgodnie z definicją standardu UHD określoną przez CEA, piksele w ekranach certyfikowanych telewizorów muszą zapewniać możliwość odtworzenia pełnego zakresu kolorów. Niektórzy producenci stosują różne konfiguracje pikseli RGBW, co nie spełnia wymagań CEA, ze względu na ograniczenia w palecie kolorów. Białe subpiksele, które w panelach RGBW są wymieszane z subpikselami czerwonymi, zielonymi i niebieskimi, ograniczają paletę kolorów i obniżają ogólną jakość obrazu, wpływając na jego wyrazistość, jasność i ostrość.

– Definicje standardu telewizorów UHD są ważne, ponieważ pomagają zmniejszyć zamieszanie panujące wśród konsumentów poszukujących na rynku innowacyjnych telewizorów 4K UHD – powiedział Young Lak Jung, Vice President of the Visual Display Business w Samsung. – Będziemy kontynuować współpracę z kluczowymi partnerami, takimi jak organizacje CEA i DE, aby zapewnić przejrzyste standardy w zakresie parametrów mających wpływ na decyzje zakupowe klientów.

Dodatkowe wymagania dotyczące telewizorów UHD wynikające z definicji CEA to między innymi: ponad 8 mln aktywnych pikseli w układzie co najmniej 3840 poziomo i co najmniej 2160 pionowo, co najmniej jedno wejście HDMI z obsługą natywnej rozdzielczości 3840 x 2160 w formacie 24p, 30p i 60p oraz minimalna głębia kolorów wynosząca 8 bitów.Członkami stowarzyszenia CEA jest ponad 2000 firm z branży technologii konsumenckich działających na terenie Stanów Zjednoczonych. CEA sponsoruje największe na świecie targi elektroniki użytkowej International CES, które w 2015 roku odwiedziło ponad 170 000 osób, a swoje produkty zaprezentowało 3631 wystawców.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...