Telewizor Loewe Connect UHD nagrodzony iF Design Award

dodano: 2015-04-09 14:30 | aktualizacja: 2015-04-10 09:53
autor: Jakub Sulisz | źródło: Loewe

Loewe Connect UHD Telewizor Loewe Connect 55 UHD otrzymał prestiżową nagrodę iF Design Award. Od ponad 60 lat iF organizuje jeden z najbardziej prestiżowych światowych konkursów poświęconych designowi. Każdego roku firmy poddają swoje produkty rygorystycznej ocenie jury. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uzasadniając przyznaną nagrodę podkreślano, że Loewe potrafi połączyć najlepsze technologie i dźwięk z idealną integracją z przestrzenią. Możliwość łatwej zmiany elementu stanowiącego akcent kolorystyczny telewizora i dopasowanej do niego pokrywy głośnika, sprawia, że w prosty sposób można zmienić charakter telewizora. Może to być na przykład klasyczna elegancja – połączenie czerni i srebra, przytulne cappuccino czy nowoczesne i modne petrol blue. Sylwetka telewizora uwydatnia unikalną cechę Loewe jaką jest doskonały dźwięk. Aluminiowa obudowa subtelnie otacza matrycę UHD i w ten sposób podkreśla najwyższą jakość obrazu.

W połączeniu z doskonałymi ocenami branżowych dziennikarzy ta nagroda potwierdza uznanie, jakim cieszy się stylistyka nowych produktów Loewe. Bardzo cieszymy się z tej serii wyróżnień dla naszych produktów - mówił Mark Hüsges Partner Zarządzający w Loewe Technologies GmbH - Podkreślają one jakość naszej technologii i designu, którą udało nam się osiągnąć we współpracy z zagranicznymi partnerami. Są dla nas wsparciem w drodze na pozycję europejskiego lidera segmentu premium elektroniki użytkowej.

Co więcej wszystkie nowe telewizory Loewe są produkowane w Niemczech. 

Connect – linia telewizorów smart jest w pełni przygotowana do dzisiejszego świata sieciowych multimediów: pozwala oglądać jeden program, śledzić drugi w trybie picture-in-picture i nagrywać trzeci na zintegrowaną nagrywarkę- co stanowi unikalną w skali branży cechę Connect. Aby obsługiwać telewizor nie trzeba być nawet w domu. Wystarczy smartfon, który za pośrednictwem aplikacji Loewe pozwala zdalnie i w intuicyjny sposób ustalać harmonogram nagrywania. Taka funkcja sprawdza się, gdy spotkania się przedłużają i do domu na ulubiony serial się nie zdąży. Znany z telewizora elektroniczny przewodnik po programach (EPG) jest także dostępny w aplikacji i można w nim łatwo zaplanować nagrania ulubionych programów na zintegrowanej z telewizorem nagrywarce. Dzięki pojemności 1TB daje pozwala nagrać niezliczone programy w wysokiej rozdzielczości. Ponadto dysk twardy telewizora działa jako serwer multimediów i jest udostępniany dla innych urządzeń Loewe w domowej sieci. Dzięki niemu telewizor pozwala na zatrzymanie programu i kontunuowanie oglądania na telewizorze w innym pomieszczeniu (funkcja Follow Me). Inną funkcją jest udostępnianie oglądanego programu (lub innego programu) na tablecie lub smartfonie i zabranie telewizji ze sobą. W ten sposób ma się pewność, że żadna ze scen nie zostanie opuszczona w żadnych okolicznościach. 

Działa to też w drugą stronę – funkcja Digital Media Renderer pozwala na szybkie i łatwe wyświetlenie plików wideo, zdjęć lub muzyki z tabletu lub smartfona na dużym ekranie telewizora. 

Niezwykle szybkie przełączanie kanałów, olśniewający obraz w rozdzielczości Ultra HD i najwyższa jakość dźwięku to standard w telewizorach Loewe. Wszystko okraszone wyjątkowym designem i najwyższej klasy materiałami. Nagroda iF Design 
Dziedzina “Produkt” nagrody iF Design obejmuje w sumie 17 kategorii. Tradycyjnie zgłaszana jest do niej największa liczba kandydatur – w tym roku było to 3209 produktów. Nagrody przyznaje międzynarodowe grono ekspertów w zakresie designu.
 

Przewodniczący Jury Fritz Frenkler komentował - skupiamy się na jakości i historii marek. Czystych kształtach, zrozumiałych funkcjach i interfejsach. Jak zawsze jedną z największych zalet konkursu iF jest to, że wszystkie zgłaszane produkty są fizycznie „obecne” i pozwalają nam użyć, ocenić i sprawdzić każdy produkt.

Jury ocenia zgłoszone produkty w oparciu o kryteria związane z designem, jakością, wykonaniem, doborem materiałów, stopniem innowacyjności, przyjaznością dla środowiska, funkcjonalnością, ergonomią, wartością użytkową, bezpieczeństwem, tożsamością produktu i brandingiem. We wszystkich tych obszarach Connect 55 został oceniony bardzo wysoko. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 390 zł Więcej...