Nowa seria telewizorów LG Ultra HD na 2015 rok [CES]

dodano: 2014-12-30 12:29 | aktualizacja: 2014-12-30 13:14
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG

LG Ultra hd 4k 2015 Podczas zbliżających się międzynarodowych targów CES 2015, które będą miały miejsce na początku stycznia, firma LG zaprezentuje najnowszą linię telewizorów 4K ULTRA HD dostępną na rynku w 2015 roku. Seria została wyposażona w szereg funkcji i rozwiązań udoskonalających jakość obrazu oraz nowy design. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
LG zostało uznane przez Consumer Electronics Association za "Partnera 4K Ultra HD dla międzynarodowych targów CES 2015". Jest to uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć firmy w segmencie Ultra HD oraz ukłon w stronę najnowszej linii telewizorów LG prezentowanych na tegorocznych targach. Nowoczesne 4K ULTRA HD od LG wyposażone są w technologie Wide Color LED i Quantum Dot, których paleta wyświetlanych barw, ich głębia i realizm są tak doskonałe jak te oferowane przez profesjonalne monitory LG z serii ColorPrime.

Debiutujące na CES 2015 telewizory LG 4K Ultra HD TV z Wide Color LED, posiadają diody z wykorzystaniem luminoforów, co wpływa na parametry takie jak głębia kolorów i naturalność obrazu. Na styczniowych targach firma LG po raz pierwszy w historii przedstawi również swoje ekrany 4K ULTRA HD z technologią Quantum Dot, zapewniającą dokładniejsze o około 30% odwzorowanie kolorów.Telewizory LG 4K ULTRA HD z kolekcji 2015 zapewniają także wyjątkową jakość 4K (3840 x 2160) na panelach IPS 4K. Te nowoczesne ekrany są w stanie wyświetlić kolory, niemal tak żywe, jak w rzeczywistości zapewniając jednocześnie szeroki kąt widzenia. Dodatkowo technologia True Black Control poprawia kontrast pozwalając na uzyskanie efektu ciemniejszej, głębszej czerni. Nowością na rok 2015 jest także funkcja Natural Color, która minimalizuje błędy w odwzorowaniu kolorów, podczas gdy opcja Contrast Optimizer maksymalizuje ich kontrast i jasność.

Obok jakości obrazu, do której LG przywiązuje ogromną wagę, duże znaczenie ma również podejście do wyglądu i estetyki “Ultra Slim”, które dopełniają koncept wzorniczy CINEMA SCREEN wyróżniający LG. Najnowsza seria zaprojektowana została z największą dbałością o szczegóły – poczynając od ramki, przez ekran, aż po sam tył telewizora według nowoczesnych trendów. 

Pięć modeli telewizorów z linii 4K ULTRA HD od LG wyposażono w imponujący wielokanałowy system Surround ULTRA, opracowany we współpracy z ekspertami dźwięku Harman/Kardon. Głęboki, bogaty i mocny dźwięk wzmacnia odczucia wizualne. Ponadto, modele na rok 2015 z serii wysokiej klasy UF9500 posiadają zintegrowany stand, który odbija i skupia dźwięk tak, by maksymalizować wrażenia.

LG przedstawia WebOS 2.0

LG wprowadziło także udoskonalenia do platformy smart TV – poprzez optymalizację systemu operacyjnego webOS 2.0, który staje się jeszcze bardziej przyjazny i intuicyjny dla użytkowników. Czas uruchamiania systemu został zmniejszony o niemal 60%, a parowanie z urządzeniami mobilnymi jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dodatkowo, by jeszcze bardziej spersonalizować swój telewizor, użytkownicy modeli z webOS 2.0 mogą stworzyć własne menu na pasku głównym.W najnowszych modelach LG 4K ULTRA HD zastosowany został zaawansowany algorytm 4K Upscaler, który sprawnie zmienia rozdzielczość SD, HD i Full HD w treści bliskie jakości Ultra HD. Co więcej, wbudowano specjalny kodek 4K High Efficiency Video Codec (HEVC), który przetwarza kontent 4K z urządzeń zewnętrznych nagrany zarówno w trybie 30p, jak i 60p co jednocześnie oznacza, że telewizory LG będą kompatybilne z przyszłymi standardami transmisji Ultra HD.

-Telewizory LG 4K Ultra HD zostały zaprojektowane tak, by oferować jakość obrazu niespotykaną w branży telewizyjnej i wyznaczać nowe trendy w kategorii 4K - powiedział In-kyu Lee, wiceprezes oraz szef oddziału ds. telewizorów i monitorów w dziale LG Electronics Home Entertainment. - Zapierającą dech w piersiach jakość obrazu oparliśmy na naszej najnowszej serii ColorPrime, dzięki czemu możemy zapewnić wspaniały poziom domowej rozrywki.

Uczestnicy targów CES (Las Vegas Convention Center, Central Hall #8204) będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy serię na rok 2015 telewizorów 4K ULTRA HD na stoisku firmy LG.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...