LG: rusza sprzedaż telewizorów OLED Ultra HD 4K

dodano: 2014-08-27 12:37 | aktualizacja: 2014-08-27 12:55
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG

LG OLED 4K LG ogłosiło rozpoczęcie sprzedaży pierwszego na świecie telewizora OLED 4K o rozdzielczości 3840 x 2160. Modele 77EG9700 oraz 65EC9700 będą dostępne w rozmiarze 77 i 65 cali. Telewizory LG OLED 4K mogą pochwalić się najlepszą technologią wyświetlania - zakrzywionym panelem składającym się z organicznych diod emitujących światło w jakości Ultra HD. Telewizor OLED 4K od LG podkreśla przewagę zaawansowanej technologii OLED nad tradycyjnymi wyświetlaczami, dostarczając niesamowitych wrażeń wizualnych. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Telewizor OLED 4K od LG został wyposażony w zaawansowany wyświetlacz opracowany przez firmę LG Display, opierający się na kluczowej, cztero-pikselowej technologii firmy LG – WRGB. Dzięki 33 milionom sub pikseli kolory wyświetlane przez matrycę są niezwykle realistyczne i posiadają nieskończony współczynnik kontrastu, a widz ma wrażenie oglądania rzeczywistych przedmiotów. 
 
Z bogatszymi, jaśniejszymi i bardziej naturalnymi barwami, samo podświetlające się piksele gwarantują prawdziwą głębię czerni, krótki czas reakcji matrycy na ruch, co niweluje migotania lub rozmycia obrazu i czyni oglądany ruch perfekcyjnym.


 
-Telewizor LG OLED 4K jest szczytem osiągnięć technologicznych i nowym paradygmatem, który zmieni dynamikę rynku telewizji nowej generacji - mówi Hyun-hwoi Ha, Prezes i Dyrektor Generalny firmy LG Home Entertainment Company. - W kolejnym, ewolucyjnym kroku w technologii wyświetlania, OLED będzie odgrywać ważną rolę w przekształcaniu naszego przemysłu. Jestem pewien,  że OLED 4K to autentyczny prekursor rewolucji.
 
Dzięki zaokrąglonej podstawie w kształcie liścia, smukły, zakrzywiony ekran OLEDA 4K od LG jest zarówno stylowy i funkcjonalny. Dla wygody użytkownika, modele 65EC9700 oraz 77EG9700 mogą być montowane również na ścianie. Co więcej, wielokanałowy dźwiękowy system surround od LG zapewnia doznania audio dorównujące znakomitej jakości obrazu. Stworzone we współpracy z renomowanym ekspertem w dziedzinie dźwięku – Harman Kardon, system ULTRA SURROUND zapewnia bogate, czyste brzemiennie, zwiększające odczucia użytkownika. 
 
Telewizor OLED 4K od LG, tegoroczny zwycięzca w Best of Innovations podczas targów CES 2014, jest oparty na prostej w użyciu platformie webOS oraz oferuje szeroki wachlarz wygodnych funkcji stworzonych w myśl koncepcji Simple Connection, Simple Switching oraz Simple Discovery. Platforma webOS została też niedawno nagrodzona za wyjątkowo intuicyjny interfejs użytkownika przez EISA -  prestiżowe Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku.


 
-Przewiduje się, że telewizory OLED w ciągu pięciu lat wyprzedzą popularnością tradycyjne LCD – żadna inna firma nie jest na to lepiej przygotowana niż LG - dodaje Hyun-hwoi Ha. - Zalety TV OLED są oczywiste. Nie występują w nich rozmycia, zniekształcenia i wycieki kolorów. Telewizor OLED 4K stanowi doskonałą wartość dla konsumenta pod kątem jakości obrazu, odwzorowania kolorów, kontrastu, szczegółów oraz kątów widzenia.
 
LG rozpoczyna przedsprzedaż na 65- i 77-calowe telewizory OLED 4K w Korei już od tego tygodnia, a wkrótce na pozostałych kluczowych rynkach w Ameryce Północnej oraz Europie. Zainteresowani będą mogli zobaczyć telewizor OLED 4K od LG między 5 a 10 września w Berlinie, podczas targów IFA w hali numer 11.2
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...