Zakrzywiony ekran Ultra HD 4K od Sony - BRAVIA S90

dodano: 2014-08-07 13:12 | aktualizacja: 2014-08-07 15:19
autor: Jakub Sulisz | źródło: Sony

Sony Bravia S90 Są zwykłe telewizory, są też zakrzywione ekrany wyprodukowane przez Samsunga oraz LG. Zatem przyszła kolej na Sony. Japoński koncern prezentuje Sony BRAVIA S90: telewizor 4K Ultra HD ze specjalnie ukształtowanym ekranem, który gwarantuje najlepsze możliwe wrażenia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serię S90 tworzą modele z ekranami 75 i 65 cali. Obie wersje cechują się bardzo małą grubością, a ich wyróżnikiem jest specjalnie ukształtowany, zakrzywiony ekran, który gwarantuje zniewalające wrażenia przy oglądaniu obrazu 4K — czterokrotnie bardziej szczegółowego niż Full HD. Optymalną krzywiznę powierzchni ekranu uzyskano w wyniku precyzyjnych obliczeń. Dzięki takiej konstrukcji każdy z widzów znacznie łatwiej poczuje się uczestnikiem akcji.

 
Miłośnicy kina, seriali i programów sportowych mają ponadto do dyspozycji zaawansowane technologie przetwarzania obrazu, których zadaniem jest zapewnienie optymalnej czystości, jasności i kolorystyki obrazu — czyli najlepszych możliwych warunków oglądania.
 
Fascynujący obraz na krzywoliniowym ekranie
 
Wyświetlacz TRILUMINOS Display wiernie oddaje klimat każdej sceny, co jest między innymi zasługą niezwykle szerokiego zakresu reprodukowanych odcieni czerwieni, zieleni i błękitu. System X-tended Dynamic Range inteligentnie steruje wzmocnieniem kontrastu. Pozwala uzyskać intensywną biel i głęboką czerń. Wyjątkowa szczegółowość to z kolei owoc działania technologii Sony 4K X-Reality PRO, która interpoluje obraz z płyt Blu-ray i telewizji, zapewniając czterokrotnie więcej pikseli niż w materiałach Full HD. Krótko mówiąc, obraz na telewizorze S90 ma taką samą jakość jak na ekranach modeli z naszej cenionej serii X9.

 
Dobiegający ze wszystkich stron, wielokanałowy dźwięk
 
W nowej serii po raz pierwszy wykorzystano 4.2-kanałowy system głośników Sony Multi-angle Live Speaker. Zastosowano w nim niezależne jednostki głośnikowe, które emitują dźwięk w różnych, precyzyjnie dobranych kierunkach. Takie rozwiązanie zapewnia dokładną reprodukcję lewego i prawego kanału dźwięku, jak również efektów przestrzennych. Za zachowanie wszystkich niuansów dźwięku wielokanałowego odpowiada system ClearAudio+. W rezultacie uzyskuje się rozległy efekt przestrzenny i dźwięk, który zdaje się dobiegać ze wszystkich stron.
 
Z myślą o reprodukcji bogatego, mocnego basu telewizory są wyposażone w dwie jednostki niskotonowe. Jeśli to komuś nie wystarcza, w ofercie jest również sprzedawany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy: biały (SWF-BR100) i czarny (nowość, SW-BR100B).

Sony BRAVIA S90 został przygotowany z myślą o targach IFA 2014 w Berlinie odbywających się od 5 do 10 września 2014 roku. Tam też dowiemy się wszystkiego o jego cenie, lecz na pewno nie będzie tańszy od 65-calowego Sony X9, którego można wycenić na około 20 tys. zł.


 
Specyfikacja:
 

Wielkość ekranu

75" (KD-75S9005B) / 65" (KD-65S9005B)

Rozdzielczość

4K (3840 x 2160)

Procesor obrazu

4K X-Reality PRO

Kolor

TRILUMINOS Display

Jasność i kontrast

X-tended Dynamic Range

Motionflow

Motionflow XR 800 Hz

System głośników

4.2-kanałowy Multi-angle Live z przetwarzaniem cyfrowym

System obsługi One-Flick Entertainment

Szybkie uruchamianie i odtwarzanie; bezpośredni dostęp dzięki nowemu systemowi obsługi; intuicyjna obsługa pilotem One-Flick Remote

Dodatkowe funkcje

Funkcja Social Viewing, tryb „Futbol na żywo”, wyświetlanie kopii ekranu za jednym dotknięciem, udostępnianie fotografii

System 3D

Aktywny (w komplecie dwie pary okularów)

Kamera Skype i mikrofon

Wbudowane

Pilot One-Flick

W komplecie

Subwoofer bezprzewodowy

Sprzedawany oddzielnie: SWF-BR100 lub SW-BR100B

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...