GSmart Saga S3 – ultracienki tabletofon z duszą

dodano: 2014-05-26 14:02 | aktualizacja: 2014-05-26 14:26
autor: Jakub Sulisz | źródło: Gigabyte

Gigabyte GSmart Saga S3 Firma Gigabyte, prezentuje najnowszy model GSmart Saga S3, który za sprawą sześciocalowego wyświetlacza HD z matrycą IPS w technologii OGS integruje funkcjonalności tabletu i smartfona. Ultracienka obudowa z dobrej klasy komponentów skrywa wydajny, czterordzeniowy procesor wspierany przez 1GB RAM-u, 8GB przestrzeni dyskowej oraz interfejsy komunikacyjne – Bluetooth 4.0, AGPS, a także dwa sloty SIM. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Popularność smartfonów z dużymi wyświetlaczami uwidacznia się na każdym kroku, gdyż urządzenia te szybko przestały być dedykowane wyłącznie do zastosowań biznesowych, aby stać się centrami multimedialnej rozrywki. Tak też jest w przypadku modelu GSmart Saga S3, którego parametry w zupełności wystarczą do konsumpcji gier, filmów czy aplikacji mobilnych.

Tabletofon wyposażono w sześciocalowy ekran prezentujący obraz w jakości High Definition, wykonany w technologii IPS, która pozwala na znacznie większe kąty widzenia niż standardowy wyświetlacz LCD. Z kolei optymalne odwzorowanie barw oraz głębia czerni to zasługa laminowania ekranu (One Glass Solution). Mimo swojego rozmiaru urządzenie jest poręczne, gdyż ekran zajmuje aż 72% frontowego panelu, więc można go sprawnie obsłużyć.


 
Za sprawne działanie podzespołów odpowiada procesor quad core z zegarem 1.3GHz i 1GB pamięci operacyjnej, a pracą całości zarządza Android w wersji 4.2. GSmart Saga S3 obsługuje standard HSPA, dzięki czemu mamy dostęp do zasobów mobilnego internetu oraz możliwość zainstalowania aplikacji nawigacyjnej korzystającej z wbudowanego odbiornika AGPS. Mocną stroną urządzenia są także zdjęcia wykonywane za pomocą 8MPx aparatu z pomocniczym fleszem i autofokusem. Warto wspomnieć, że matryca doposażona jest także w sensor BSI zapewniający lepsze doświetlenie ujęć. Frontowa kamerka 2MPx przeznaczona jest do prowadzenia wideo rozmów za pośrednictwem komunikatorów. 
 
Na pokładzie znajdziemy także moduł Bluetooth 4.0 nieodzowny podczas wymiany plików z innymi urządzeniami, gniazdo USB ze wsparciem OTG oraz slot na kartę SD do 32GB, która rozbuduje  wbudowane 8GB przestrzeni na dane i multimedia. Obudowa smartfona w najcieńszym miejscu mierzy zaledwie 8.5mm, zaś zaimplementowana bateria to ogniwo o pojemności 3000mAh.

 
Model Saga S3 jest urządzeniem typu dual SIM, a więc daje możliwość korzystania z dwóch niezależnych linii telefonicznych, które dodatkowo są w pełni spersonalizowane w zakresie ustawień takich jak dzwonki, tryby i listy kontaktów. Istnieje także możliwość przypisania jednej karcie standardowych funkcji telefonicznych (GSM), a drugiej transferu danych (WCDMA).
 
Cena:  899 zł
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Android
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...