Największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D

dodano: 2012-08-30 17:49
autor: Anita Dąbek | źródło: Panasonic

panasonic logo Firma Panasonic stworzyła Interaktywny System Multi-view 3D i największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D, który nie wymaga używania okularów. Oba systemy zostaną zaprezentowane w kategorii B2B jako nowe rozwiązania 3D dla firm. Panasonic wystawi wspomniane technologie na swoim stoisku podczas targów IFA 2012, które będą odbywać się w Berlinie od 31 sierpnia.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Technologie emisyjne i inne związane z przetwarzaniem obrazu przeszły długą ewolucję od ekranów czarno-białych do kolorowych, od rozdzielczości standardowej do wysokiej zanim osiągnęły tak wysokie poziomy jakości audio-wizualnej. Obecnie firma Panasonic pracuje nad wprowadzeniem tej ewolucji na nowy poziom realistycznej, wciągającej komunikacji, tworząc technologie przetwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości i 3D.

Na swoim stanowisku firma Panasonic przedstawi nowo opracowany Interaktywny System Multi-view 3D, który umożliwia użytkownikowi sterowanie obrazem przy użyciu panelu dotykowego oraz wyświetlanie materiałów w takim rozmiarze i pod takim kątem, jaki mu odpowiada. System może precyzyjnie wyświetlać obrazy 3D bez wrażenia zniekształceń, wykorzystując pełen potencjał ekspresji wysokiej jakości wideo w 3D. Oprócz tego firma Panasonic wystawi również swój 103-calowy, plazmowy wyświetlacz 3D niewymagający korzystania z okularów — największy na świecie model odtwarzający wideo 3D w wysokiej rozdzielczości z bardzo niewielką morą lub przenikiem w porównaniu z innymi takimi systemami. Oczekuje się, że oba systemy 3D będą używane w wielu różnych branżach.

Najważniejsze informacje o nowych systemach

1. Interaktywny System Multi-view 3D

Interaktywny System Multi-view 3D optymalnie wykorzystuje specjalną charakterystykę 3D, aby wyświetlić bogatą teksturę obiektu. Użytkownik może sterować obrazem obiektu ujętym pod wieloma kątami przy użyciu panelu dotykowego, a tym samym wyświetlać obiekt pod wybranym przez siebie kątem w rozdzielczości Full HD 3D.

System 3D precyzyjnie wyświetla kształt i głębię obrazu trójwymiarowego niezależnie od współczynnika powiększenia, a obrazy w wysokiej rozdzielczości są wyświetlane z dużą szybkością. Wyświetlacz migawkowy jest w stanie dokładnie odzwierciedlić kolor i teksturę obiektów.

Przykłady zastosowań:
Jako archiwum w galeriach sztuki i muzeach lub jako wirtualna galeria.
Jako wysokiej jakości katalog podczas aukcji lub w usługach zakupów internetowych.
Jako system edukacji medycznej, który może wyświetlać obrazy 3D anatomii.

2. Największy na świecie plazmowy wyświetlacz 3D niewymagający okularów

Obrazy 3D wyświetlane na największym na świecie, 103-calowym wyświetlaczu plazmowym, który nie wymaga używania okularów, wyglądają naprawdę imponująco. Może on wyświetlać zdjęcia w wyższej rozdzielczości i jakości niż obecne wyświetlacze 3D z barierą paralaksy.

Dzięki zastosowaniu paneli plazmowych 4K2K można wyświetlać obrazy 3D w wysokiej rozdzielczości równoważnej HD, a dzięki użyciu nowo opracowanej bariery efekty mory i przeniku zostały zredukowane o około połowę w porównaniu z poprzednimi systemami 3D bez okularów.

Przykłady zastosowań:
Do cyfrowych systemów informacyjnych (digital signage) 3D, gdy użycie okularów 3D jest niepraktyczne.
Jako przykuwający uwagę sprzęt pokazowy 3D w dziedzinach projektowania samochodów i wnętrz.

W 2008 r. firma Panasonic zaprezentowała pierwszy na świecie system kina domowego 3D z telewizorem plazmowym i odtwarzaczem dysków Blu-ray Disc, jeszcze zanim w lutym 2009 r. stworzyła Panasonic Hollywood Laboratory Advanced Authoring Center (PHL-AC) — jednostkę zajmującą się masteringiem hollywoodzkich filmów 3D na dyskach Blu-ray Disc. W 2010 r. była liderem branży pod względem udostępniania serii telewizorów obsługujących 3D, odtwarzaczy dysków Blu-ray Disc oraz kamer, pomagając w stworzeniu zupełnie nowego rynku dla tych technologii. Dzięki wsparciu technicznemu firmy Panasonic tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Londynie jako pierwsze w historii były nadawane w 3D. Firma nieustannie udoskonala swoje technologie 3D i przewodzi branży, proponując nowe pomysły i wartości.

Panasonic opracowuje również inne wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, aby zapewnić wrażenia większego realizmu podczas oglądania. W tym roku pracuje z japońską telewizją państwową Japan Broadcasting Corporation (NHK), aby wspólnie stworzyć 145-calowy wyświetlacz plazmowy2 do nowej generacji systemu emisji o ultrawysokiej rozdzielczości — SUPER Hi-VISION. Oprócz tego Panasonic opracowuje najmniejszy na świecie3 20-calowy panel LCD 4K2K IPSα4 .

Firma Panasonic będzie rozwijać coraz wydajniejsze i lepsze pod względem jakości technologie przetwarzania obrazu 3D i wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, aby zapewnić swoim klientom jeszcze bardziej realistyczne wrażenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 3D
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...