Multimedialne sieci w ramach sieci kablowych?

dodano: 2009-05-11 23:33 | aktualizacja: 2014-02-09 00:26
autor: Paweł Polak | źródło: netgear.com

Firma NETGEAR wprowadziła do sprzedaży nowe urządzenie o nazwie MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit do strumieniowego przesyłania zawartości wideo HD, multimediów i połączonych urządzeń z wejściami Ethernet takich jak: odbiorników HD, odtwarzaczy Blu-ray, konsoli do gier i cyfrowych rekorderów wideo. Tworzenie multimedialnej sieci możliwe jest za pomocą istniejącej bazy okablowania telewizji kablowej wykorzystującej kable koncentryczne. Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zestawy mogą być wykorzystywane do pracy z bezprzewodowymi lub przewodowymi routerami i bramkami. Prędkość transferu wynosi na poziomie 270 Mb/s co daje nam możliwość transferu dużych plików do pamięci masowych typu NAS. Mechanizm QoS pozwala nam na uzyskanie nieprzerwanej transmisji wideo wysokiej rozdzielczości i prowadzenia nieprzerwanie sesji gier. Urządzenie posiada certyfiakt Multimedia over Coax Alliance (MoCA) 1.1, zapewnia nam to zgodność z sieciami kablowymi I DSL i oglądaniem telewizji bez interferencji po tych samych łączach oraz zgodności z produktami MoCA 1.0 i 1.1.

Urządzenie NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit, dzięki korzystnym właściwościom transmisji kabli koncentrycznych oraz izolowanymi i ekranowanymi o małym współczynniku zniekształceń, dużej przepustowości standardu MoCA 1.1 spełnia najbardziej rygorystyczne potrzeby transmisji. Jest łatwy w obsłudze i dzięki szyfrowaniu danych zapewnia bezpieczeństwo i prywatność danych. Zestaw zawiera dwa adaptery MoCA. Jeden z nich podłączany jest routera, a drugi do urządzenia z obsługą sieci. Dzięki temu uzyskujemy możliwość połączenia domowych urządzeń z siecią domową i Internetem.

Zestaw NETGEAR MoCA Coax-Ethernet Adapter Kit jest dostępny na razie tylko w krajach Ameryki Północnej w cenie 229 dolarów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Transmitery, splittery, ekstendery
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Antena Fuba DAT902B LTE

Antena została nagrodzona statuetką SAT Kurier Awards 2015 w kategorii...

110 zł Więcej...

Kabel Megasat Quattro 90dB 5m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Megasat...

35 zł Więcej...