Unicable, SCR, dCSS krok po kroku; cz. II

dodano: 2018-07-10 11:02 | aktualizacja: 2018-07-10 11:34
autor: Konrad Dąbek | źródło: SAT Kurier 5-6/2018

Televes dLNB Kontynuujemy zagadnienie instalacji jednokablowych. Po opisie założeń technicznych oraz przeglądzie dekoderów polskich platform cyfrowych zaglądamy do odbiorników satelitarnych z wolnego rynku. Zobacz pierwszą cześć artykułu „Unicable, SCR, dCSS krok po kroku”.

Unicable II konwerter LNB Inverto


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Opticum SLOTH Classic

Tu jest podobnie jak w odbiornikach opisanych wyżej, z różnicą, że w „Typ LNB” Unicable jest tylko jeden, a kanałów UB jest 8, nie 12. Częstotliwości można edytować, jest też przełączanie pozycji satelitarnej A/B. Zapewne konfiguracja jest też zbieżna ze wszystkimi pozostałymi modelami z serii SLOTH.
 
Opticum SLOTH Classic

Octagon SX88/SX88+

Instalacje jednokablowe są wspierane w pierwszej wersji standardu. W menu instalacyjnym w polu „Częst. LNB” należy wybrać UNICABLE i po wciśnięciu OK pojawi się dodatkowe okno z wyborem kanału (1-8), wpisywaniem częstotliwości i wyborem pozycji satelitarnej.
 
Octagon SX88/SX88+

TechniSat DIGIT ISIO STC

Niemiecka firma TechniSat, znana z dbałości o najwyższy poziom techniczny z obsługą instalacji jednokablowych, nie ma najmniejszego problemu, a konfiguracja jest wykonana wzorowo. Wskazujemy jako „Antenna installation” opcję SatCR i po wejściu w satelitę i opcję „SatCR configuration” mamy pełną kontrolę – można wybrać i wersję standardu (podaną nazwą normy, czyli EN 50494 lub EN 50607, bez „cudowania” z wymyślaniem określeń). Dla EN 50494 odbiornik może samodzielnie wyszukać dostępne kanały, natomiast dla obydwu wersji jest też pełna ręczna kontrola – dla EN 50494 do 8 kanałów, dla EN 50607 do 32 kanałów, częstotliwości edytowalne ręcznie. Niejasna jest tylko obsługa kilku pozycji satelitarnych, bo DiSEqC jest, ale nie jest jasne, czy jest używany do przełączania pozycji wewnątrz jednokablowego multiswitcha, czy np. dwóch konwerterów jednokablowych połączonych na zewnętrznym przełączniku (co jak pisaliśmy w poprzedniej części tekstu nie miałoby sensu technicznego, ale zawsze i to można zrobić).
 
TechniSat DIGIT ISIO STC
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

Gniazdo końcowe Signal RTV-SAT

25 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena AX 1000+ Combo LTE ProLine dla MUX 8

Nowy model anteny dla naziemnej TV cyfrowej - szerokopasmowa antena...

89 zł Więcej...