Televes z kanałem 4K w hiszpańskim TDT [wideo]

dodano: 2018-05-07 17:22 | aktualizacja: 2018-05-07 19:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Televes/satkurier.pl

Televes Hiszpańska firma Televes uruchomiła w regionie miasta Santiago de Compostela w Galicji kanał UHD, który przez co najmniej sześć miesięcy będzie dostępny w lokalnej sieci naziemnej telewizji cyfrowej TDT w standardzie DVB-T2. Jest to pionierski projekt, który umieszcza Galicję na czele rozwoju technologii telewizyjnej. Uruchomieniu transmisji testowej dnia 3 maja br. towarzyszyła konferencja zorganizowana w centrum technologicznym Televes Corporation.

Televes Corporation 4K UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przekaz jest dostępny na k. 33 i przedstawia dokument RTVE o Santiago de Compostela w ramach serii Miasta Dziedzictwa Światowego. W celu realizacji tego projektu uruchomiono nadajnik średniej mocy (1,2 kW) Fourth Series TRedess, firmy należącej do Televes Corporation. Jest to nowoczesny sprzęt kompatybilny z DVB-T2 i wyposażony w energooszczędną technologię Ultra-Wide Band Doherty.

Transmisja UHD będzie prowadzona przez co najmniej sześć miesięcy, a jego głównym celem jest przeprowadzanie testów technicznych DVB-T2, w tym odbioru w ruchu. W Hiszpanii przeprowadzono do tej pory trzy testy transmisji 4K - w Madrycie, Barcelonie i Sewilli. Santiago de Compostela jako czwarte miasto dołącza do tego elitarnego grona.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/12 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/12 HD rozdziela sygnał niezależnie...

400 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt Light

Wielostrumieniowy (dekoduje 4 kanały HD jednocześnie) i wielosystemowy moduł CI....

339 zł Więcej...

Antena Televes Yagi Edge Mix Combo

Znakomita, hiszpańska antena kierunkowa VHF/UHF, zalecana do odbioru HDTV z...

89 zł Więcej...