Insys: Integracja z usługami Amazon Web Services

dodano: 2018-04-16 10:22
autor: Jarzy Kruczek | źródło: Insys

Insys Firma Insys zintegrowała poprzez API swoje rozwiązania z Amazon Web Services w celu usprawnienia dostarczania i zarządzania treściami wideo w usłudze OTT. Platforma InsysPLAY oraz produkt white label OTT InsysGO zostały zintegrowane z usługami AWS Elemental MediaLive oraz Elemental MediaPackage z grupy usług Amazon Media Services.

Insys


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podczas targów NAB 2018, które odbywały się w dniach 9-12 kwietnia w Las Vegas, prezentowane na stoisku targowym Amazon Web Services było demo działającej integracji Insys z usługami AWS Media Services

Jak informuje Insys, zintegrowanie rozwiązań Insys z AWS Elemental MediaLive i AWS Elemental MediaPackage za pomocą interfejsu API sprawi, że kanały na żywo tworzone przez operatorów lub nadawców staną się wydajnymi i wysokiej jakości strumieniami sygnałów wideo. Strumienie mogą być dostarczane za pośrednictwem zarówno protokołu MPEG-DASH, jak i HLS w celu zapewnienia kompatybilności między różnymi ekranami i urządzeniami dla wiodących platform takich jak Android, iOS oraz web. Jak zapewnia Insys, dzięki temu operatorzy mogą łatwo zaoferować w swoich serwisach OTT zaawansowane funkcje dla oglądania kanałów na żywo takie jak zatrzymanie oglądania kanału, przesunięcia go do tyłu lub rozpoczęcie oglądania od początku.

Platforma InsysPLAY i usługa InsysGO może być wdrożona na bazie integracji z usługami AWS lub też na urządzeniach operatora i w jego lokalizacji.
 

– W dzisiejszych czasach dostawcy treści powinni być wysoce elastyczni, aby móc ze sobą konkurować. Muszą wprowadzać nowe usługi i dostosowywać swoją ofertę w zakresie OTT do zmieniających się preferencji i przyzwyczajeń widzów – podkreśla Krzysztof Bartkowski, prezes zarządu spółki Insys. – Integracja naszych usług z usługami AWS Media Services za pomocą interfejsu API uzupełnia naszą platformę o funkcjonalność kompleksowego zarządzania treściami w chmurze. Elastyczny i skalowalny system przetwarzania sygnału wideo oraz możliwości pakowania strumienia, skracają czas wprowadzenia nowych kanałów do oferty operatorów lub nadawców bez dodatkowej potrzeby zakupu i instalowania sprzętu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 203

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Ferguson wyposażony w...

249 zł Więcej...

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...